Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki mit tud erről az esetről?...

Ki mit tud erről az esetről? Mekkora a valóságtartalma?

Figyelt kérdés
[link]
2010. dec. 27. 16:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%
És te mivel igazolod az állításod?
2010. dec. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan arról vitatkoztok, hogy a pokol tényleg fizikailag létezik-e a Föld belsejében?
2010. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

A keresztények a Bibliát tartják az igazság alapkövének nem igaz? ha igaz lenne az eset,tudnád pontosan idézni azt amit állítottál,de még a Biblia felől sem tudod bizonyítani.kicsit gondolkozz már következetesen,ha már hiszel a Bibliában,akkor miért magyarázol bele olyat,ami nincs is benne,és azt még el is hiszed magadnak? de most komolyan...a saját Bibliátok írja,hogy ne az emberekben bízzatok,akkor te most kiben bízol? szélhámosokban.egy embernek lehet akármilyen jó dumája,akármit mondhat az Isten nevében,lehet akármilyen jó fellépése,utalhat a Bibliára is,ezek a dolgok semmit nem jelentenek önmagukban.el sem hinnéd milyen hazugságokra képesek az emberek Isten nevében,csakhogy manipulálják embertársaikat...dehát bízz bennük,ha neked ez hiányzik,saját bőrén tanul az ember igazán...

Az állításomat abból veszem,amit írtam az előző kommentemben,másrészt nem csak hiszek,és bólogatok,hanem gondolkodom is logikusan,és elmondhatom,az emberismeretem is elég jó,és tudom miről szólnak ezek a szekták,akik ilyeneket állítanak...nem nehéz rájönni.21:38

2010. dec. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg van olyan a Bibliában, hogy Jézus látta a Sátánt, csak ezt nem a megkísértésénél, hanem később mondja.


"Visszatére pedig a hetven tanítvány örömmel, mondván: Uram, még az ördögök is engednek nékünk a te neved által! Ő pedig monda nékik: Látám a Sátánt, mint a villámlást lehullani az égből." (Luk 10:17-18)


A Biblia azt tanítja, hogy az angyaloknak van teste, és több példa is van erre, hogy ez fizikailag látható volt. A Sátán bukott angyal, neki is van teste. A démonoknak nincs teste, a démonok emberek vagy állatok testében szeretnek lakni, itt keresnek helyet maguknak.


Egyébként szerintem lehetséges az, hogy egy démon láthatóvá válik, még akkor is, ha nincs teste. Jézus feltámadása után megjelent a tanítványainak, és a tanítványok megijedtek, mert azt hitték, hogy szellemet látnak. De Jézus azt mondta nekik, hogy:


"Lássátok meg az én kezeimet és lábaimat, hogy én magam vagyok: tapogassatok meg engem, és lássatok; mert a szellemnek nincs húsa és csontja, amint látjátok, hogy nékem van!"


Tehát azzal bizonyította be nekik, hogy ő nem szellem, hogy megérinthették a testét, sőt ezután velük is evett. Láthattak volna szellemet is, de akkor nem érinthették volna meg a szellem testét, mert nincs neki.


Nézzétek meg ezt a videót:


http://www.youtube.com/watch?v=PoIJOwVOgqw


Nem keresztény emberek, sőt hitetlen tudósok is alátámasztják az itt elhangzottakat.

2010. dec. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%

": Látám a Sátánt, mint a villámlást lehullani az égből." (Luk 10:17-18)" a Bibliában sok minden szimbólikus,pl. a teremtés könyvének nagyrésze,és Jézus beszédei is,amiket azért mondott fizikai dolgokhoz hasonlítva,hogy az emberek könnyebben megérthessék.de pl.amikor a templomról beszélt,hogy 3 nap alatt újjáépíti,akkor sem egy épületre gondolt,hanem a saját testére,a feltámadására.a Sátán,mint villám? miért öltené fel a villám alakját...nem célszerűbb igazi félelmetes ördögként megjelennie? szóval lehet magyarázni akárhogy ezeket a dolgokat,elég zavaros az egész.

Az angyalokkal kapcsolatban,ha a démonok is angyalok voltak valaha,akkor,hogyan lehetséges,hogy ők nem kaptak testet csak a főnökük???/Sátán/ mert ugye minden angyalnak van teste.

a szellemnek pedig nem tudom,mi köze a démonokhoz.ha én látnék egy szellemet,vagy egy embert átjönni a csukott ajtón valszeg én is megrémülnék,érthető módon.ha pedig egy démon hazudta volna azt,az apostoloknak,hogy ő Jézus,akkor a sebeket is magára tudja rakni,ha már Jézus testét fel tudja ölteni...

a videóról pedig,nem tudom ez az ember mennyit tanulmányozhatta a buddhizmust,de nem hiszem,hogy sokat.ez egy szokásos keresztény"járassuk le a buddhizmust,mert amit nem ismerünk az félelmetes,és nem az Istentől van,jajj-jajj még az interneten is az ördög van mi lesz most" propagana elv.mintha az Istent bárki is ismerné igazán....

2010. dec. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
amúgy aki tényleg jártas a buddhizmusban,az tudja,hogy miről szól,a feliratban is úgy írják,hogy ki lehet venni,hogy nem teljesen biztos benne a beszélő,hogy tényleg arról szól a dolog amit állít.
2010. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

mint ahogy már aez egyik válaszoló is írta (énis ezt akartam írni) az egész szöveg elején ottvan az hogy KITALÁCIÓ.

ezek után meg még itt kutattok a valóságtartalma után...

2010. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ja,az tényleg ott van...
2010. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

tegnap 21:38-as azaz ma 09:01-es válaszoló.

Nem nagyon támasztottad alá az elméleted igehelyekkel. De nem is kell az elméleted. Már bocsi, de ki mondta, hogy emberekben bízom? Ébredj már fel! Ez nem Krisztusi szeretet, ami lakozik benned, gondolom valami hamis vallás képviselője vagy. Leszólsz és azt állítod, hogy szélhámosokban bízom? Szóval Jézus szélhámos? Mert én Őbenne bízom! Ezek szerint én csak hiszek és bólogatok? Te vagy a szomszédom, hogy így ismersz engem? Neked jó az emberismereted? Igen? Akkor talán be tudnád határolni, hogy hány éves vagyok, milyen nemű vagyok meg ilyenek? Vagy inkább íráselemző vagy? Érdekes, hogy ha valaki nem azt állítja, amit Te, akkor már így lehordod. Tudod, minden ember Isten képére és hasonlatosságára lett teremtve! Vagy neked ez is csak szimbolikus? Tudod az jutott eszembe, hogy ha már ilyen ügyes és okos vagy, akkor helyesen cselekedtél volna, de sztem nem érdemeltem ilyen választ.

Máté Evangéliuma:5:22 Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, aki haragszik az ő atyjafiára ok nélkül, méltó az ítéletre: aki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre: aki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére.


Sajnos nem volt időm válaszolni, csak egy kérdésre futotta, de már nem is bánom. Olvasd a Bibliát, ami Isten szava és majd az Úr elvezet minden igazságra, de csak akkor, ha nem ragaszkodsz a saját kis elméletedhez, gondolataidhoz.

Fil 3:9

És találtassam Ő benne, mint akinek nincsen saját igazságom a törvényből, hanem van igazságom a Krisztusban való hit által, Istentől való igazságom a hit alapján


Befejezésül:

A teremtés nem szimbólikus és nem kitalácíó, hanem az igazság. Ezzel beszélik tele a fejeteket? Azért, hogy elfogadjátok a hamis isteneket? Pedig a Biblia Istene a TEREMTŐ! Remélem egyszer megnyílsz erre az igazságra! Áldjon meg az ISTEN!

Ámen

2010. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Némileg kiforgatod a szavaimat.Én nem Jézusról mondtam,hogy szélhámos,én abból indultam ki,hogy aki a videón van annak te hiszel,és az bizony szélhámos.Jézus egy más téma,őt én is hitelesnek és igaznak tartom.emberismeret meg nem arról szól,hogy meg tudom mondani,hány éves vagy,meg milyen nemű,az emberismerettel nem is rád céloztam,hanem az ilyen megnyerő fellépésű,de simlis szektásokra,mert ebben van tapasztalatom.

Az igaz,hogy bólogató Jánosnak neveztelek,de ha ezt nem tartod igaznak,akkor szeretnék bocsánatot kérni.

BÉKE,és BUÉK!

2010. dec. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!