Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ne hozhatták volna...

Miért ne hozhatták volna létre földönkívüli értelmes lények az emberi fajt pl. genetikai úton?

Figyelt kérdés

Érdekesnek tartom, hogy Isten létezését sokkal kevesebb ember vitatja, mint a földönkívüliekét meg hogy itt jártak a Földön. A kedvenc érvem, amit már többször is olvastam/hallottam, hogy ők mindig is angyaloknak és az Úrnak nevezték magukat vagy valami ilyesmi, nem emlékszem pontosan.

Na akkor képzeljük el, hogy az ókori Júdeában landol egy ilyen űrhajó. Mivel az emberek nem tudják, mi ez, isteni jelenlétet tulajdonítanak neki.

A látogatók (akik az égből jöttek) szándéka, hogy felvegyék a kapcsolatot az emberiséggel. De mit mondanának, kik ők, hogy jutottak ide?

Lássuk:

-Sziasztok, "krixkraxok" vagyunk, egy több ezer fényévre található bolygóról jöttünk?

- Mi? Bolygó? Mi az?

- Hát tudjátok, olyan gömbformára hasonlító testek a világűrben (ez mondjuk még lehet mindenséggel helyettesíteni), amiket a gravitációs kölcsönhatás stb. tart egy meghatározott pályán. Ja, és azt tudtátok, hogy ti is egy ilyenen vagytok? De ez még nem elég, mert nemcsak, hogy gömb alakú, annak ellenére, hogy te síknak látjátok, hanem még forog is a saját tengelye körül, de még a Nap körül is kering stb.

- És akkor ti is egy ilyen égitestről jöttetek? Hogyan?

- Hát az űrhajóink úgy működnek, hogy...

Ide már azért nem írtam semmit, mert még a mostani tudásunkkal is elképzelhetetlen egy olyan jármű, ami több ezer vagy akár csak több fényévet meg tudna tenni emberekkel/ más értelmes lényekkel a fedélzetén, úgyhogy ezt emberi mértékkel behatárolható időn belül képes lenne megvalósítani. A különbség pusztán az, hogy korunk tudósainak valószínűleg könnyebben el tudnánk magyarázni egy ilyen űrhajó működési elvét, mint az akkori nagyobbrészt tájékozatlan-tudatlan embereknek.

Szóval én nem tudom teljességgel kizárni, hogy az ókorban tényleg láthattak csodákat, történhettek (az akkori emberek számára) megmagyarázhatatlan dolgok. De nem lehetséges, hogy nem a sokak által elképzelt Istennek volt köze ezekhez?

Nem csak és kizárólag vallásosak válaszát várom.


2011. febr. 11. 20:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

19:31. :)


próbálj meg elszakadni attól, hogy az Elme bármiből is van...leírtam, hogy az az elsődleges létező. tehát a definíció így hangzik kb. Az Elme, ami nem anyagból van, nem energiából, hanem mindezek alkotója, önmaga tehát alaktalan, nem fizikai megjelenésű, minden egyes tudással rendelkezik, ami létezik, minden egyes dolog létezik benne egyszerre, így tehát teljes egészt alkot, ha pedig teljes egészt alkot, akkor változatlan, mivel ugye teljes...ha pedig változatlan, akkor bizony nem kellett születni, hiszen nem kialakult valamiből...így hát örök.

Tehát az Elme terméke az energia, maga az izolált energia, aminek csak megjelenési formáit tapasztaljuk, no ez az Elme tiszta Gondolata...ami által jeleníti meg tehát azt, amit mi matériának nevezünk.

A te és én elmém, ami nincsen külön semmitől, test nélkül nem tud tapasztalni, de ettől függetlenül létező ugyanúgy(mondjuk mély alvásnál(nem álom) is van elme, de mégsem tapasztal). Másrészről leírtam, hogy nem megy az elme sehova...mivel mentálisan jelenik meg az "anyag", tehát amikor majd mi meghalunk, azaz ez a fizikai testünk használhatatlanná válik, akkor tulajdonképpen a gondolatsor fog tovább folytatódni aképpen, hogy az Elme biztosít egy másik testet halálunk után, ahogyan álmunk idejére is megteszi, hiszen álomban használatos fizikai test sem az, amit ébrenlét alatt használunk...de beszélhetünk testen kívüli élményről, hallucinációról. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

26/F-

Ne haragudj, teljesen zavaros amit írsz.

"Nem anyag, nem energia ....stb".

Talán már kipróbáltad a test és "éltető erő" nélküli életet?

Én tudom, hogy ha nem táplálod a tested, akkor kieszi belőle a fene a lelked - szimbolikusan.

No mindegy, hagyjuk.

Egyébként köszönöm, hogy leírtad az elképzelésed.

2011. febr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

igazán nincs mit, de nem gondolod végig rendesen, ugyanis pont azt magyaráztam, hogy az éltető erő maga az Elme(anélkül sehogy sem lehetek, anélkül nincsen létezés, szóval a kérdésed értelmetlen a levezetésem alapján)...nem a test, nem az energia, hanem az Elme az "éltető erő"...a piramis csúcsán az Elme van valójában ez a felállás szerint, de nyilván nehéz így elképzelni, mivel az ember a fizikai megjelenéshez köti magát tudat alatt...ez teljesen érthető a részemről...csak hát ez a dolog nincsen bizonyítva...vagyis az, hogy bármiféle lélek vagy tudat, vagy elme a testben lenne, csak annyit tudunk, hogy a test átjátszó eszköz, vagyis azért felelősséggel tartozunk, tehát tápláljuk, hogy működőképes legyen, mivel az elménk az által tapasztal, hiába az is az Elme terméke(test)...tudom, hogy nehéz ledobni a fizikai korlátot, tudom, hogy nehéz lemosni az anyag elsődlegesnek tartását...de képes rá az ember, se lehet neked pont azért zavaros a dolog, mert ezt nem tudtam még megtenni. :)


ui.: egyébként mély alvás állapotában test nélkül "él" az elméd...pont ezért nincsen tapasztalat...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Létrehozhatták idegenek az egysejtűeket,amikből kifejlődtünk és elszállíthatták őket a földre.
2011. júl. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

26/F:

"Elme(anélkül sehogy sem lehetek, anélkül nincsen létezés, szóval a kérdésed értelmetlen a levezetésem alapján)...nem a test, nem az energia, hanem az Elme az "éltető erő"...a piramis csúcsán az Elme van valójában ez a felállás szerint, de nyilván nehéz így elképzelni, mivel az ember a fizikai megjelenéshez köti magát tudat alatt...ez teljesen érthető a részemről...csak hát ez a dolog nincsen bizonyítva..."


És ebből logikusan következik a kérdés: az elme hogyan keletkezett, hogyan alakul át, hogyan kerül pl. a fizikai testbe?

2011. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"És ebből logikusan következik a kérdés: az elme hogyan keletkezett, hogyan alakul át, hogyan kerül pl. a fizikai testbe?"


az Elme, amiről beszéltem az teljes, mivel egyszerre benne van minden, a keletkezés a változás ismérve, ami teljes az nem változik, tehát nem keletkezett, nem is pusztul, egyszerűen VAN.

Ahogyan pedig tudásából megjeleníti magában az "anyagot", Önmagát teszi be az anyagi megjelenés mögé, mint értelmet...így kerül a "testbe", de valójában nem bele...Nem alakul át tehát, hanem egyszerűen manifesztál...nincs kialakulás, nincsen átalakulás az Elme részéről...és ahogyan a testek mögött tapasztalathoz jut, persze eközben saját teljességéből nem veszít, kialakulnak az "én" tudatok, amiket kisbetűvel írtam, mint elmék...ezek valójában az individuumok...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Tudod LastOne.Left valamire ráéreztél, csak tudod nem jól fejezd ki magad, mert ahhoz hogy a megérzéseidet meghatározni tudd szükség lenne a megtapasztalásra is.


A te gondolataid kifejezésére először is nem az elme a jó kifejezés, hanem inkább a tudat.


Azt szoktuk mondani valakire, hogy nagy elme vagy is fantasztikus koponya.


De a tudatnál is jobb a gondolat, de a gondolatnál is jobb a gondolati, vagy szellemi-LÉLEK.


az elmét három rész alkotja. az idegrendszer hálózata-- vagy is a Fekete-lélek energia.

aztán a fehér-energia hálózata, amelyen születik a gondolat. --ez a fehér-lélek energia szálrendszer.

aztán van a sejtes agy, amely memória és irányító központ.


ennek a háromnak együttes működése alkotja tudatot, az Ént, a személyiséget, az akaratot, a múltra való emlékezést és a jövőnek elképzelését, a fantáziát. Önmagán a testen belül pedig, megteremti a biológiai-időt.

2013. febr. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ez tudod olyan kérdés, mint a vallások Isten kérdése-- és akkor Isten hogy keletkezett? akkor azok az idegen manók miként keletkeztek?


Tudod ez a kérdés az inteligenCS Tervező-k csoportjának abszurd fantazmagóriája.


az nyilván való, hogy nem zárható ki az, hogy esetleg járt valamilyen élő idegen a Földön. Hisz számtalan kőfaragás azt is ábrázolhatja-- de azt se lehet kizárni hogy abban a korban a magasabb méltóságokat, a többi emberi alakhoz képest illett nagyobb méretűként ábrázolni és azzal is kifejezni, amit önmagukról elhitettek az egyszerű tömeg-emberekkel, hogy ŐK és csak is ŐK, azok akik Istentől eredtek, és ezért van joguk bármihez!


Tudod kérdező nincsenek és nem is voltak soha csodák! Csak is meg nem értett, és csodának titulált törvényszerűségek vagy épp szélhámosságok vagy nem utolsó sorban hazugságok tömkelege volt mindig ezen a világon.


Tény és való, hogy időnként régen is születtek különböző ma is nehezen érthető képességgel emberek, sőt van olyan képesség is (test elhagyása lélek fazonként!!) ami tényleg nagyon ritka és ráadásul valóban rendkívüli képesség. Na most az, aki ilyennek született vagy vált már gyermekkorában hát... annak idején, de még korunkban se igen érthető-- az pedig aki annak idején ilyen volt és megtette az akkori tudásával végképp nem érthette vagy is csak csodának hitte-- de nem használta fel ezt a képességét okos, értelmes dolgokra-nem kutatott vele nem kereste az okát csak elfogadta.


Talán az észak-amerikai indiánok illetve az ókorban élt valaki aki kihasználta ezt a képességét és kutatott is vele, -- kőbe vésett írásaiból ez olvasható-- lement a Föld belsejébe is.


Ha válaszokat keresel, itt megtalálhatod-- még ma is léteznek csodák"-ami persze nem csoda.


[link]

1. fejezet. Bevezető gondolatok

2. fejezet. Létezni a Mindenségben

3.f. Az anyag, elektromos töltések és Tudat kapcsolata

8. f. Csodálatos Földünk 1.

9. f. Csodálatos Földünk 2.

19. f. A két csodálatos lelkünk.


szóval, nem szükséges kiszaladni a Földünkről a kozmoszba se pedig azon túlra hogy az élet keletkezésére válaszokat kaphassunk, elég lenne a Földet annak energiáit, illetve a testünket, annak energiáit összehasonlítani- és akkor megkapjuk a válaszokat a Teremtőre és az életre.

2013. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!