Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ne hozhatták volna...

Miért ne hozhatták volna létre földönkívüli értelmes lények az emberi fajt pl. genetikai úton?

Figyelt kérdés

Érdekesnek tartom, hogy Isten létezését sokkal kevesebb ember vitatja, mint a földönkívüliekét meg hogy itt jártak a Földön. A kedvenc érvem, amit már többször is olvastam/hallottam, hogy ők mindig is angyaloknak és az Úrnak nevezték magukat vagy valami ilyesmi, nem emlékszem pontosan.

Na akkor képzeljük el, hogy az ókori Júdeában landol egy ilyen űrhajó. Mivel az emberek nem tudják, mi ez, isteni jelenlétet tulajdonítanak neki.

A látogatók (akik az égből jöttek) szándéka, hogy felvegyék a kapcsolatot az emberiséggel. De mit mondanának, kik ők, hogy jutottak ide?

Lássuk:

-Sziasztok, "krixkraxok" vagyunk, egy több ezer fényévre található bolygóról jöttünk?

- Mi? Bolygó? Mi az?

- Hát tudjátok, olyan gömbformára hasonlító testek a világűrben (ez mondjuk még lehet mindenséggel helyettesíteni), amiket a gravitációs kölcsönhatás stb. tart egy meghatározott pályán. Ja, és azt tudtátok, hogy ti is egy ilyenen vagytok? De ez még nem elég, mert nemcsak, hogy gömb alakú, annak ellenére, hogy te síknak látjátok, hanem még forog is a saját tengelye körül, de még a Nap körül is kering stb.

- És akkor ti is egy ilyen égitestről jöttetek? Hogyan?

- Hát az űrhajóink úgy működnek, hogy...

Ide már azért nem írtam semmit, mert még a mostani tudásunkkal is elképzelhetetlen egy olyan jármű, ami több ezer vagy akár csak több fényévet meg tudna tenni emberekkel/ más értelmes lényekkel a fedélzetén, úgyhogy ezt emberi mértékkel behatárolható időn belül képes lenne megvalósítani. A különbség pusztán az, hogy korunk tudósainak valószínűleg könnyebben el tudnánk magyarázni egy ilyen űrhajó működési elvét, mint az akkori nagyobbrészt tájékozatlan-tudatlan embereknek.

Szóval én nem tudom teljességgel kizárni, hogy az ókorban tényleg láthattak csodákat, történhettek (az akkori emberek számára) megmagyarázhatatlan dolgok. De nem lehetséges, hogy nem a sokak által elképzelt Istennek volt köze ezekhez?

Nem csak és kizárólag vallásosak válaszát várom.


2011. febr. 11. 20:03
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

www.hunrael.tvn.hu/


Ezen az oldalon lehet sok érdekes dolgot olvasni az intelligens tervezésről.

2011. febr. 13. 14:34
 12/28 A kérdező kommentje:
www.hunrael.tvn.hu
2011. febr. 13. 14:34
 13/28 anonim ***** válasza:

kérdező.


próbáld meg úgy elképzelni Istent, mint egy minden tudással rendelkező, minden létet felölelő, teljes Elme. ezt az Elmét próbáld elvonatkoztatni az anyagtól oly módon, hogy ledobod magadról azt a korlátot, miszerint az elme az agyban van, vagy annak (mellék)terméke. ha sikerült, akkor azt vedd figyelembe, hogy az idő az tulajdonképpen az események egymásutánisága, azaz változás. mivel ez az Elme teljes, hiszen minden benne van, ezért nem változik, azaz időn túl van, vagyis örök, így nem születik. s ez az Elme végül is a Gondolatában jeleníti meg tapasztalhatóvá azt, ami alapban benn létezik. amikor ez megtörténik, akkor jelenik meg az anyag. ezt úgy képzeld el, mint amikor magadban képzelsz el egy szituációt, jelenetsort. amikor nem jelenik meg az anyag, akkor - és most ezt csak a mi szemszögünkből, akik érzékelik a változást, vagyis az időt - olyan állapotban van az Elme, mint mi mély alváskor(nem álom, hanem az a fázis, amikor egyáltalán nem jelenik meg semmi bennünk, mint gondolatsor). még egyszer hangsúlyoznám ez csak a mi szemszögünkből, mivel az Elme az teljes és változatlan, azaz egyszerre alszik és aktív. ezzel választ kaphatsz, hogy végül is magából az isteni Elméből pattan ki a gondolat, mint neked reggel, amikor felébredsz és beárad a mentális képek sorozata(érzékelés, személyes gondolatok), magyarán az anyag gondolat, nem más. ha pedig ebben elmélyedsz kiszúrod, hogy a te elmédben megjelenő anyag sem más, hiszen amire személy szerint nem gondolsz, az számodra nincsen(mély alváskor meg ugye semmi sincsen), illetve te csak és kizárólag azzal vagy képes érintkezni, ami tudatodban jelenik meg, abból(elmédből) kilépni nem tudsz. így pedig az az entitás, amit Elmének nevezek maga az egyetlen létező, osztatlan tudat, vagyis nincsen elkülönültség, csakis egység. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Minden lehetséges! Hozzád hasonló érdeklődésű és fantáziájú emberek korábban is éltek. Ha az idegen élőlények hoztak bennünket létre az nem a megoldás, hanem csak a probléma Földön kívülre helyezése. Erich von Daniken mintegy 30 könyvében hasonló elképzeléseket fejteget (köztük van egy két értelmesebb is - olvassál bele). A legizgalmasabb viszont a Bibliai részek pl. Ezékiel repülő szerkezete, Illés szekere. Az indiai Védákban egész repülő flottát találsz. Olvastam egy kéziratot "Lélekcsapda" címen, amelyben azt fejtegeti írója, hogy a földi ember csupán egy bioenergia (lélek) tenyészet, amelyet ezek az "idegenek" hasznosítanak. Várkonyi N. Szíriat oszlopai könyvében is hasonló témákat fejteget.

Erről a vita addig fog tartani, amíg a tudomány meg nem fejti az ember "készítésének" titkát és nem fogunk tudni készíteni "egy példányt".



26/F: ne vedd sértésnek, de elolvastam az "elméleted":

...a bizonyos értelmes lényeket kicsoda hozta össze ...megnevezünk valamit...Isten. És akkor jön a következő: ki hozta össze Istent?

Az elmét írod mindenhol, de nem adsz egyértelmű, érthető magyarázatot, hogy mi az elme?

Mai értelemben az ember számára érzékelhető dolog vagy anyag, vagy energia. Az elmét hova sorolod?

Köszi.

2011. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

20:36.


az elme az ami megérzékel, az elme az ami gondolkodik, az elme az ahonnan a cselekedetek kiindulnak és ahova az észlelt infó bejut. az elme az értelem, ami hordozza az intelligenciát, a döntési képességet, a képalkotást. az az elme, amit a természettudományban az agyba próbálnak belehelyezni, de nem ott van. párszor már leírtam a válaszaim kapcsán, de megtévesztő lehet az, hogy az iskolában ezt "tuszkolják" a tanulók hitrendszerébe, hogy nemhogy az emberi értelem, de akármelyik másik is az agyban van és anyagból van...szóval az elme az, ami valójában lát, hall, szagol, tapint, ízlel...és az anyag az, amivel ezt megteszi. az isteni Elme pedig ahogyan leírtam az előző válaszomban, minden egyes tudást és létezőt "tart" egyszerre önmagában, ahogyan az ember is igazából, csak ugye ezt felszínre kell engednie magában. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

26/F:

Tehát, ha jól értelmezem a leírásodat, akkor az Elme anyag?

Azt is írod, hogy nem az agyban helyezkedik el - hanem hol?

Az értelmezésed még további kérdést is generál:

- az isteni Elme (mint anyag) miből keletkezett?

- az emberi Elme miért más (esetleg rosszabb) az isteni Elménél, hiszen ugyanabból van? (a Bibliából úgy tudom, hogy az Isten a megformázott emberbe az orrán keresztül saját lelkét lehelte bele)

Köszi.

2011. febr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Nem, nem jól értelmezed, pedig ki is hangsúlyoztam. :)

Az Elme nincsen anyagból, az anyag van az Elme Gondolatából, vagyis az anyag mentális megjelenés csupán, illúzió, az Elme az elsődleges. Próbáld úgy tekinteni, hogy a gondolat és az elme/értelem nem az anyagból van, hanem az egyetlen létező Elme kreálja meg az anyagot, mint gondolatsort, hogy tapasztalni tudjon(a részei, amik egyek vele), s ahogyan létrehozza gondolatában, ahogyan példaként te is elképzelsz egy szituációt magadban, és az elmédben megjelenő szereplők mögött önmagad vagy, mint értelem, így az Elme ugyanezt teszi, s ahogyan az emberi test mögé odarakja Önmagát és elkezd tapasztalni, akkor jön létre az, amit mi egyenként "Én" -nek nevezünk. Így tulajdonképpen az emberi elme azonos minőségében az istenivel, de először végig jár egy amolyan "iskolát", mivel először a mentális képsorok folytán elkülönültséget tapasztal, az anyagot külsőlegesnek tartja(ahogyan álomban ugyanúgy megteszi, de álomban sincsen valós tér vagy idő, csak érzet arra), és azt gondolja önmaga abban van benne(testben az emberi értelem). Ekkor pedig az egység érzetét, amiben az öntudatra jutás előtt volt "felejti el"...mivel megkreál valamit, ami nem az...ugye az elkülönültség. Tehát az emberi elme csak szintben más, mint az isteni, és eképpen értendő az, hogy az Isten saját képére hozta létre az embert...mivel mindkettő egy és ugyanaz az Elme. :)


az orron át lehelés szimbolikusan értelmezhető, tulajdonképpen úgy néz ki, hogy az emberi test evolúciós szintje akkora, hogy a mögötte megbújó értelem képes az isteni tudásra.


az isteni Elme tehát nincs sehol, vagy éppen mindenhol ott van....de igazából nincsen sem tér, sem idő, csak érzet arra. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Azért nem tartom igaznak ezt az elméletet, mert maga az Univerzum működése, felépítése, és törvényei szükségessé teszik, hogy előzetesen valaki "megcsinálta" ezt az egész kócerájt. Elég csak a fizika egyik törvényére, az entrópia törvényre gondolni, aminek emberi nyelven az az értelme, hogy minden, de minden előbb-utőbb szétesik, homogenizálódik, majd kihűl. Az, hogy itt mégis van aktív rendszer, ami esetenként még reprodukálja ugyan magát, de egyre csökkenő stabilitással, azt mutatja, hogy valaki vagy valami, ami a fizikai világ felett áll, megcsinálta, és működteti. Részletes bizonyítékok itt:


[link]

[link]

[link]

2011. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Utolsó: amit írtál az logikus. De miért lenne egyértelmű, hogy az az öröktől fogva létező, végtelen hatalommal bíró entitás, aki ezt a "kócerájt" létrehozta, az teremtette az embert is? Mi van, ha van/volt egy nálunk sokkal intelligensebb faj, akiket először megteremtett. Azok aztán szintén "teremtettek" valakiket, és végül mi is sorra kerültünk.
2011. febr. 25. 09:46
 20/28 anonim ***** válasza:

26/F végigolvastam: hát ez nem piskóta.


Az elme miből van és miért létezne örökkön örökké?

Lehet, hogy energia, ha már anyag sem?

Az én és a te elméd anyag nélkül nem működik, ha meghalunk vége. Vagy kiszabadul a testünkből és és megy valahová?

Sok a kérdés, de kezdhetnéd az elme definíciójával a válaszod.

Üdv.

2011. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!