Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kik az adventisták? Van itt...

Kik az adventisták? Van itt aki elhagyta őket?

Figyelt kérdés

Amit tudok:

Egy nő a prófétájuk: Ellen G. White

Ő tévedhetetlen volt, és egyszer azt mondta: "Aki elveti azokat a tanúságokat, amelyeket neked adtam, nem téged, hanem engem, a te Uradat veti meg"

Tehát Isten beszélt hozzá. :/

Tízedet kell fizetniük, de azt csak szigorúan az egyháznak adhatod, szegényeknek nem.

Ugyan úgy vannak befuccsolt világvége jóslataik, mint a jehovásoknak.

Szerintük sem létezik a pokol, és minden erről szóló, átmagyarázhatatlan Bibliai idézetet, képesek átmagyarázni.

A jehovások belőlük jöttek létre.


[link]


[link]


2011. febr. 17. 10:46
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
51%
..nem vallató kérdés volt, csak rövid egyértelmű választ szeretett volna. Igen vagy nem, magyarázatokat mellőzve.
2011. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

Ez így van! Nem kötekedni szeretnék, hanem egy egyértelmű választ.

Kedves Péter! Megtennéd, hogy egyenesen válaszolsz?

Előre is köszönöm.

2011. febr. 21. 19:37
 23/47 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Én már azt is bántónak tartom, hogy az előző válaszomat "nem egyenesnek" minősítetted. Ennek ellenére természetesen válaszolok a kérdésedre újra.


A felekezetem hitvallásában nem szerepel E.G. White személye, így értelemszerűen az sem, hogy próféta volt-e vagy sem. Ez minden tag egyéni megítélésére van bízva. Ezt pedig a tagok annak alapján teszik meg, amit az előző válaszomban leírtam.


Hogy még az árnyéka se merüljön fel benned annak, hogy ez nem így van az alábbi linkre kattintva magad is meggyőződhetsz erről:

[link]


Üdv. Péter

2011. febr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Ez azt jelenti, hogy ha egy hívő, őt prófétának tartja, az nem probléma, mert lehet, hogy az volt. Értem.


Az a kérdésem, hogy itt a próféta szón mit értünk? Ugyan azt mint amikor azt mondom, hogy Ábrahám próféta?

2011. febr. 23. 10:44
 25/47 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


A prófétaság egy szolgálat, ami arra irányul, hogy általa a Szentlélek szól. Nem emberi vélemény, vagy tanács az amit a próféta ilyenkor közvetít, hanem a Lélek szava. Ha egy próféta üzenetét a "Prófétaság Lelke" - lásd Jel. 19.10. - bizonyságtételének nevezzük, azzal azt fejezzük ki, hogy elismerjük annak Istentől származó voltát, és úgy is tiszteljük. Nem az emberi szerzőt nézzük, nem emberi beszédnek nézzük a tanítását. Ha azt mondjuk valakiről, hogy a "prófétaság lelki ajándékát" kapta, akkor ezzel elismerjük, hogy nem természetes képességeivel, hanem a prófétaság Lelki erejével szól.


Ahogyan a fenti igében olvashatod, a Szentlélek munkáján keresztül maga Krisztus szól. Ő jelenti meg gyülekezetének azokat, amiket az Atyától vett, mivel az Atya teljességében megosztja vele a megváltás tervét a Biblia szerint. Az Ószövetség prófétái is "Krisztus őbennük lakozó Lelke" által szóltak.


A próféta arra kap felhatalmazást, hogy üzenetközvetítő legyen Iten és az emberek között. A prófétát az avatja prófétává, hogy Isten szól hozzá, és a hallottak továbbításával bízza meg népe, vagy egyes személyek, embercsoportok számára.


Isten nem közönséges körülmények között, hanem a látomás különleges állapotában vagy az álom nyugalmi helyzetében szól így a prófétához, hogy egészen pontosan át tudják venni az üzenetet és megörökíteni írásban, vagy továbbítani szóban.


Prófétai látomás nem csak az ószövetségi időben létezett, Pál is kijelentéseket kapott látomásban, és szemlélte a menny dicsőégét. A Biblia szerint a vég idején különösképpen jellemző lesz sok hamis és igaz próféta működése is. Mt. 24:5,24 az előbbi, míg Jóel 2:28-29 az utóbbi széleskörű kiáradását jövendöli meg a Jézus visszajövetele előtti különleges időszakra. A prófétaság lelki ajándéka megmaradt az ózövetség utáni időben is, és megnyilatkozhat bármikor és bárki által, Isten akarata szerint.


Üdv. Péter

2011. febr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.Értem.


Akkor ezek szerint, nem Jézus volt az utolsó próféta? Utána még lehetnek próféták, akkor ezek szerint? Jól értem?

2011. febr. 24. 22:43
 27/47 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Kezd érdekes irányba elmenni ez a beszélgetés. Te elolvastad amit írtam? Véletlenül nem muszlim vagy? ;-)


Üdv. Péter

2011. febr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

Ha arra célzol, hogy azért mert szerintetek lehet Jézus után új próféta, és ennyi erővel akkor Mohamed is lehet új próféta, akkor tévedsz.


Én inkább arra gondolok, hogy ez a felekezet, ugyan úgy rendelkezik azzal a sajátossággal, mint amivel rendelkezik, a legtöbb szekta, és ami jellemez, minden új szekta alapítót, mégpedig az, hogy van egy új prófétájuk.

2011. febr. 25. 09:15
 29/47 A kérdező kommentje:
Amúgy hogy hogy lehet nálatok, Jézus után próféta? Ez nem ellentétes a Bibliával?
2011. febr. 25. 09:17
 30/47 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező!


Ha figyelmesen elolvastad volna a válaszomat abban minden kérdésedre feleltem.


Köszönettel: Péter

2011. febr. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!