Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kik az adventisták? Van itt...

Kik az adventisták? Van itt aki elhagyta őket?

Figyelt kérdés

Amit tudok:

Egy nő a prófétájuk: Ellen G. White

Ő tévedhetetlen volt, és egyszer azt mondta: "Aki elveti azokat a tanúságokat, amelyeket neked adtam, nem téged, hanem engem, a te Uradat veti meg"

Tehát Isten beszélt hozzá. :/

Tízedet kell fizetniük, de azt csak szigorúan az egyháznak adhatod, szegényeknek nem.

Ugyan úgy vannak befuccsolt világvége jóslataik, mint a jehovásoknak.

Szerintük sem létezik a pokol, és minden erről szóló, átmagyarázhatatlan Bibliai idézetet, képesek átmagyarázni.

A jehovások belőlük jöttek létre.


[link]


[link]


2011. febr. 17. 10:46
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
83%

Még egy apró megjegyzés. Az adventista egyházat nem E.G.White alapította, és akik alapították, azok nem E.G.White által kinyilatkoztatott dolgokra alapították, hanem Isten igéjére. Erről bizonyságot tesz a már belinkelt hitvallásunk is, ahol nincs semmilyen hivatkozás E.G.White személyére, illetve az általa kinyilatkoztatott tanításokra.


Üdv. Péter

2011. febr. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
Ez mind hiába, ha nincs elítélve az, aki prófétának tartja. És mind hiába ha a hitetek szerint lehet új próféta, Jézus után. Ezek a szekták tipikus jellemzője!
2011. febr. 26. 10:32
 33/47 anonim ***** válasza:
61%
2011. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
91%

Szia Péter, Szerintem ne add ki ennyire magad. Egy bárány ne menjen a farkasok közé! Egyáltalán nem érdekel kinek van a vitában igaza. Csak azt látom, hogy benned jószándék van, a többiekben nem annyira. Gyakorolj inkább, a szív összeköt, a beszéd sokszor eltávolít, illetve tudni kell, kivel érdemes társalogni.Most nem érdemes.

Gabi

2011. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Gabi!


Nagyon kedves vagy, és köszönöm a figyelmeztetést. Számomra egyértelmű, hogy ki tette fel a kérdést és mi volt a célja vele.


Tudod én reménykedem benne, hogy egy muszlim ember is lehet jószándékú, értelmes, emberszerető, és toleráns. Egy kicsit furcsa persze, hogy olyan dolgokat ír le, amiben maga sem hisz, hiszen tudjuk, hogy Mohamedet prófétának tartja, ő pedig Krisztus után 6 évszázaddal élt. Az is nyilvánvaló, hogy el sem olvassa a bibliai érveimet, és azt, hogy pl. Pál apostol, vagy János apostol is próféták voltak Krisztus után. Ráadásul a Biblia megjövendölte mind az igaz, mind a hamis próféták eljövetelét. Szektázik, miközben fogalma sincs ennek a szónak a valós értelméről. Én remélem, hogy ezzel a kirekesztő és értelmetlen magatartásával felhagy, és ezért írok még ide. Meglátjuk.


Üdv. Péter

2011. febr. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim válasza:
42%
más néven: szombatisták. bár nem szeretik ezt.szombaton nem dolgoznak stb.
2011. márc. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
46%

Énszerintem az adventistákhoz bekeresztelkedni szoktak. Kikeresztelkedőről még soha nem hallottam.

Ne akadj fel azon a szegény White tESTVÉRNŐN. tELJESEN LÉNYEGTELEN, HOYG ATESTVÉREK PRÓFÉTÁNAK TARTJÁK-E VAGY SEM. a LÉNYEG A hI ÉS A sZERETET. Szerintem ezt tartsd meg, és az ígét, a hitvitákkal pedig ne folalkozz! Annyira nincs értelme. Nme hinném, hogy kizárnának, mert prófétának tartod vagy nem tartod a E.G.W. mamát.

2011. márc. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim válasza:
81%

Sziasztok! Én csak saját tapasztalatokat szeretnék elmondani, nem vitatkozni, mert annak semmi értelme. Aki valóban meg akarja találni a válaszait az élet, a létezés miértjeire, és elég alapos, mély gondolkodású, az meg fogja találni mindazt, ami a kutatásához kell. Én-egyelőre-nem vagyok gyülekezeti tag egyik adventista gyülekezetben sem, de ez hamarosan változhat.

18 éve foglalkozom azzal, hogy megtaláljam a válaszokat, megértsem mi az élet, mi a halál, szóval közhelyes...de hogy mi ez az egész létezés, s hogyan "kell" élni, ha a miértre már megvan a válasz.

S mivel -sajnos-a kákán is csomót kereső, szkeptikus ember vagyok, aki nem hisz-természetesen-önmagának sem és egyéb emberi, s más tekintélynek, elég nehéz ez az út, hiszen sokszor oda lyukad ki az ember, hogy "hagyjuk az egészet, mert úgyis mindenki azt hisz, amit akar, megmagyarázza magának, amit hinni akar"...stb.

De mivel ez utóbbi nem megoldás, és ha nem adja fel az ember a keresést, talán csak jutunk valahová....

Szóval...végigjártam ezen az úton nem egy keresztény felekezetet. Mint sokakat, kiábrándított, hogy mennyire mások a tanításaik és persze csak a magukét tartják igaznak, az ökumenizmus hazug összemosásának, a tanítások felhígításának ellenére. Hiába a sok éves bibliaórák reformátusoknál, a templomi Istentiszteletek, beszélgetések, levelezések katolikus és más felekezetű emberekkel, lelkészekkel, irodalmak olvasása PRO-és KONTRA (és persze a Biblia) sem elég mélységet és alaposságot nem találtam a gondolkodásukban, és sem elég alapos bibliamagyarázatot (ha volt egyáltalán, és nem csak filozófiai és etikai puffogtatása különféle "szép" eszméknek, nagy szavaknak és semmi válasz arra, hogy miért PONT a Biblia, vagy miért csak az, vagy miért nincs értelme az egészenk, ha MÉGSEM CSAK AZ?). Aztán beleméllyedve újabb -reformált/karizmatikus-felekezetek tanításaiba, életébe ismét csak kérdések merültek fel, amire nem kaptam értelmes választ. Ugyanis ahogy olvastam MAGÁT a bibliát, valahogy nem egyezett sem a lelkülete, sem a tanítása egyik keresztény felekezetével sem...minden csak megmagyarázás volt.

Aztán vizsgáltam más vallások tanításait, sokféle nézőpontból (leginkább persze akkor van értelme ennek, ha nem kritikát olvasunk, hanem magának a vallás képviselőjének írását, ha pl. egy buddhista ír könyvet a buddhizmusról, hindu a hinduizmusról...stb.)

Első főiskolámon aztán még tovább keresve a korábbinál többet foglalkoztam filozófiáva, főleg az egzisztencializmussal, Kierkegard, majd Hamvas Béla....és persze muszáj volt beleméllyednem a ma egyre inkább divatos ezoterikus, és akár okkult filozófiákba is (ami ma A Titok c. könyv, vagy pl. Eckhart Tolle tanításaiban csúcsosodik ki, s vegyítve, leszűrve sok vallás és filozófia tanait, egységes magot, rendszert akar létrehozni).

Közben persze találkoztam érdekes bibliai előadásokkal művelődési házakban és egyéb kulturális központokban, amelyeken nagyon-nagyon meglepett az addig ismeretlenül mély gondolkodás és szokatlanul széles látókör. sokoldalúság, alaposság. Végre valami, végre vannak emberek- gondoltam-akik valóban utánajárnak az alapkérdéseknek. Hogy ugyan miért éppen a Bibliának hinnék, ha már keresek, vagy épp választok, és régészetileg, nyelvészetileg, s sokoldalúan körüljárva és vizsgálva elemezték, kutatták MAGÁT a Bibliát (mert ugyan mi értelme van igazán mást kutatni a kereszténységben, minek kutatni a hagyományokat először, ha igazából az, amit KINYILATKOZTATÁSNAK tartanak-elvileg-az is kérdéses, és nem jártunk utána, mennyire hihetünk kinyilatkoztatás voltábaní).

És párhuzamosan foglalkozva más filozófiákkal, kutatva és agyalva a dolgokon, egyre inkább vonzott ez a világos logika, páratlan háttérkutatás és alaposság a Bibliának a tanulmányozásában. Mert mindent alaposan meg kell vizsgálnunk-önmagunk-sokoldalú keresés útján (ez alapszabály) ha komolyan gondoljuk az un. igazságkeresést. Így jutottam el oda, hogy elkezdtem a Sola Scriptura Teológiai Főiskolát (a Keresztény Advent Közösség főiskolája), ahol tovább mélyíthetem ismereteimet a Bibliával kapcsolatban. S egyre inkább úgy látom, - vizsgálva az egyedibb tanítások biblikus voltát-hogy jó úton járok az igazság felé.

Szóval mindenkinek ajánlom, aki komolyan keres, hogy ÖNÁLLÓAN gondolkodva, -ne birka módjára csatlakozva egy tekintélyhez, vagy filozófiához, valláshoz- alaposan vizsgálja meg a dolgokat, nézeteket, mert ha őszinte önmagához, nem igazán az jön ki, hogy az adventisták tanításai a hamisak. Ajánlom mindenkinek olvassa a Bibliát (is) és halgasson pár előadást pl: [link] vagy a Főiskola honlapjáról is letölthető sok anyag: [link] de természetesen mást is megvizsgálhatunk (és kell is) összehasonlításképpen.

Üdv Mindenkinek!

Tóth Anikó

2012. márc. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
82%

Minek kérdezel, ha nem érdekel a válasz?

Te nem akarsz megtudni semmit, csak a sajátodat leírni .

2012. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 Zakkeus válasza:
68%

Kedves Péter,

Szerintem teljesen kielégítőek voltak a válaszaid. A kérdezőnek csak annyit üzennék, hogy már nekem az ellenszenves, hogy az anonimitásba burkolózik. Egyértelműen kötözködik mégpedig azért mert gyűlöli a szektákat. Ravasz, agyafúrt, kétszínű, hamis, farizeusi amit csinál, ahogy kérdez és ahogy csőbe húz. Neki minden más ami nem ő, az csak egy szekta. Elfelejti, hogy a korai keresztények is csak egy szekta volt, sőt tovább megyek a legnagyobb szekta a katolikus egyház, amelyhez véleményem szerint tartozik.

Kedves Kérdező, maga egy jellemtelen, körmönfont, hitvány alak, ez egyértelműen kiderül a kérdéseiből. Ha magának bármilyen problémája van a "szektákkal" akkor csak legyen, ez a maga baja, csak elmondok valami nagyon fontosat magának : bármit tesz, bármit ír és bármit cselekszik, maga ezen soha de soha nem fog tudni semmit se változtatni, ezt jobb ha tudomásul veszi, se az adventisták megítélésén se senki másén maga nem fog változtatni. Ezt jól jegyezze meg.

Üdv.

Zakkeus

2012. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!