Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kik az adventisták? Van itt...

Kik az adventisták? Van itt aki elhagyta őket?

Figyelt kérdés

Amit tudok:

Egy nő a prófétájuk: Ellen G. White

Ő tévedhetetlen volt, és egyszer azt mondta: "Aki elveti azokat a tanúságokat, amelyeket neked adtam, nem téged, hanem engem, a te Uradat veti meg"

Tehát Isten beszélt hozzá. :/

Tízedet kell fizetniük, de azt csak szigorúan az egyháznak adhatod, szegényeknek nem.

Ugyan úgy vannak befuccsolt világvége jóslataik, mint a jehovásoknak.

Szerintük sem létezik a pokol, és minden erről szóló, átmagyarázhatatlan Bibliai idézetet, képesek átmagyarázni.

A jehovások belőlük jöttek létre.


[link]


[link]


2011. febr. 17. 10:46
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
75%
Sziasztok! Én idén léptem ki az adventista egyházból, pontosan azok miatt az okok miatt, amiket itt felsorolnak és Péter (hamisan) cáfol. Pontosan ismerem a belső körben használatos és a világ felé közvetített teológiájukat, hitvallásukat, ha van kérdés, kérdezzetek bátran. Gyermek és felnőtt tanítóként szolgáltam az egyházban
2015. ápr. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 yesyesyes ***** válasza:
79%
Alapjában véve becsületes, dolgos, kedves, segítőkész emberek a mindennapokban egészen addig amíg valaki kétségbe nem vonja Ellen G. White prófétaságát, tanítását, és rá nem világít borzalmas tévtanaikra!
2017. aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 Nagy Mátyás válasza:
28%

A hetednap vitája az újszövetség és az ószövetség könyvéhez kapcsolható.

Az Újszövetség a hét első napját hétfőre teszi, az Ószövetség pedig Vasárnapra. >>>

Mivel a kereszténység alapja Jézus Krisztus, így a vasárnap a nyugalom napja egyben a feltámadásé is, ahogy az orosz nevén is nevezi >>>> Воскресенье.

Hozzátenném, hogy a zsidó rituálét felesleges is a kereszténységbe beemelni.

2022. febr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

E. G. White pont hogy sok mindenben tévedett. Sőt, csak az ő nézetei tartják össze az egyházat. Ha ő bukik, az egész egyház megbukott a maga nézeteivel együtt.

[link]

2023. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Amúgy nem belőlük szakadtak ki a JT, mint itt vki állította,

hanem a szintén advent mozgalomhoz tartozó Advent Christian Church-ből. Nem ugyanaz, mint a HNA egyház!

2023. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Ma amúgy három csoportjuk ismert Magyarországon, ezek mind elfogadják E.G. White-t:

- HNA egyház (a legnagyobb csoport)

- KERAK (az előbbiből a 70-es években kiváltak)

- reformadventisták (jelentéktelen csoport, az I. vh. után váltak ki az elsőből)

Én az elsőhöz tartoztam egykor, de azóta már rájöttem, mekkora tévnézeteik vannak!

2023. máj. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Meg van még egy szombatünneplő csoport, Mo.-on jelentéktelen és őket kevésbé számolják az adventisták közé, inkább csak az adventizmus mozgalmába:

Seventhday Church of God (Isten Egyházának hetednapi gyülekezetei)

2023. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!