Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért támadja sok hívő az...

Miért támadja sok hívő az ateistákat?

Figyelt kérdés
Én pl. az vagyok. Szinte csak azokkal a hívőkkel van bajom, akik teljes egészében igaznak vélik a vallásukat, bár ezek már nem is "hisznek" Istenben. De az egyik haverom pl. hívő volt, gyakran járt templomba és soha nem szólt meg érte. Sőt, az evolúciót sem tartotta kizártnak (mert szerinte nincs leírva, hogyan teremtette a világot Isten) sok itteni prédikátorral szemben.
2011. febr. 24. 15:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
79%
A hívők nagyon sok harcias ateistával találkoztak már, akik babonaságnak tartotta a hitet. Nem csoda, hogy sok hívő visszatámad. A visszatámadók között azért sok a kicsinyhitű, mert akinek erős a hite, annak kevésbé kell védekeznie a támadásokkal szemben, az ő hite túlságosan szilárd, hogy megdőljön.
2011. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
23%
Aki nem hiszi teljesen igaznak amiben hisz,azt nem hívőnek hívják,hanem kételkedőnek.Ez nem hit,persze hogy nincs vele bajod.Nem az ateistákkal van bajunk,hanem az ateizmussal.
2011. febr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:

Utolsó:

És mi a gond az ateizmussal? Szeretnék egy szép kerek választ látni, bár szerintem nem lesz különb a többi ateistakritikától.

2011. febr. 24. 16:00
 4/66 anonim ***** válasza:
56%

Ezen szerintem ne állj le vitatkozni.


Inkább azt mond, neked mi bajod a vallással? És máris meglesz a válasz, hogy a vallásosnak mi baja az ateizmussal :)


Két, teljesen más világképet akarsz összeegyeztetni. És ez a legtöbbször nem igazán szokott működni.

2011. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
20%

Mert azt hiszitek, hogy okosok vagytok és a hívők csak ostobák lehetnek.Pedig volt már rá jó pár példa a történelemben, hogy úgymond elég intelligens emberek is hittek valami "teremtőben" és még most is nagyon sok pl egyetemi tanárok, akár egy fizika oktató,mert én ismerek ilyet.

Viszont azt mindenképp nem tudjátok felfogni, hogy ti nem azok vagytok akik rájöttek a "nagy átverésre" vagy hogy nincs isten.Ti sem tudjátok bebizonyítani az állításaitokat és a hívők sem.Innentől kezdve ti is hívők vagytok, csak más milyenek.

A bibliát meg felejcsétek már el, gyenge érvelés , mert már én is vagy 10évesen tudtam hogy a bibliát nem úgy kell értelmezni, mint azt sok naív tizenéves "ateista" teszi.

2011. febr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
22%
Ja és még annyi hogy erről a rovatról már messziről látszik, hogy néhány unatkozó tizenéves, magukat ateistáknak vallva, elég gyenge és szánalmas érvekkel támadják a keresztényeket.Az előző hozzászólásomat is az oldalon "tevékenykedőkre" értem.
2011. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
16%
Olvasd el: [link]
2011. febr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:

Nézd, az éremnek két oldala van: az ateisták is éppúgy támadják a hívőket. A különbség annyi, hogy a hívők annyit gondolnak, "szegény ember, nem érzi Istent", az ateisták pedig "sok hülye barom, a semmiben hisz"

Évek óta veszek részt vallási vitákban, nem a levegőbe beszélek - mindezt a tapasztalat mutatja.

2011. febr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a válaszokat, bocsánat ha ismételnék valakit! Hívő vagyok, de nem vallásos. Nem hirdetem azt, amiben hiszek, viszont amondó vagyok, senkinek semmi köze hozzá, ahogy nekem sincs ahhoz, hogy más kiben/miben hisz. Amíg nem kötnek belém a hitem miatt, addig én sem kötekedek senkivel, viszont amint valaki bántani, próbál, lenéz, természetesen megvédem magam!
2011. febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 A kérdező kommentje:

16:38 :


Ne linkeljem Richard Dawkins - God Delusion c. könyvét? :P


Utolsó:


Nem egyszer láttam már olyat, hogy a hívő szinte agresszíven esett neki szegény ateistának, mert a hívő szerint kell valamiben hinnie mindenkinek. Nem egyszer az ateistát hülyézték le, mert nem veszi észre, hogy a biblia igaz.

2011. febr. 24. 19:01
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!