Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért támadja sok hívő az...

Miért támadja sok hívő az ateistákat?

Figyelt kérdés
Én pl. az vagyok. Szinte csak azokkal a hívőkkel van bajom, akik teljes egészében igaznak vélik a vallásukat, bár ezek már nem is "hisznek" Istenben. De az egyik haverom pl. hívő volt, gyakran járt templomba és soha nem szólt meg érte. Sőt, az evolúciót sem tartotta kizártnak (mert szerinte nincs leírva, hogyan teremtette a világot Isten) sok itteni prédikátorral szemben.
2011. febr. 24. 15:27
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
100%

"Az ateisták a világ leggyávább emberei,mivel tudják ,hogy Isten van,csak szégyenlik magukat előtte ,és inkább vállalják azt ,hogy bolondnak nevezzék őket. "

1: én nem vagyok gyáva, inkább te vagy gyáva, mert félsz Istentől. Ha létezik is, én akkor sem félek tőle!

2:én nem azt tudom, hogy Isten van, hanem azt tudom, hogy Isten nincs...

3:miért szégyellném magam előtte? Ezt nem igazán értem...

4:engem csak senki se nevezzen bolondnak! Inkább te vagy a bolond, mert lejáratod a sokszor nagyon is intelligens hívőket!

2011. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
12%

A kereszténység igazságának bizonyítása:

1.Létezett-e Jézus?

Igen mert több egymástól független beszámoló is van életéről. Ezt egyszerűen meg lehet állapítani ha megvizsgáljuk a szinoptikus evangéliumokat (Máté, Márk, Lukács). Puszta logikával kikövetkeztethető hogy Máté és Lukács evangéliuma két forrásból való. Az egyik a legkorábban keletkezett evangélium, Márk evangéliuma (Ez az a tartalom amelyik mindegyikben megtalálható. Nevezik hármas hagyománynak is).A Márktól származó dokumentumok Máténál 55%-ot Lukácsnál 42%-ot tesznek ki. De ezen kívül van még egy forrás (nevetik Q forrásnak is) amiből mindkét evangélium merít. Ez Máténál 25%-ot Lukácsnál 23%-ot tesz ki. Ezen kívül még valószínűsíthető még két forrás létezése (Amit Máténál M, Lukácsnál L betűvel jelölnek). Ezek különállása azért 99%-ig biztos, mert ha egy forrásból származtak volna, és mind Máté, mind pedig Lukács is olvasta volna, akkor mindkettőben szerepelne, mivel az evangelisták fő törekvése Jézus minden egyes cselekedetének, még a leglényegtelenebbekének is lejegyzése (pl. lejegyzik hogy Jézus a porba rajzolt amikor megkérdezték a házasságtörő nő megkövezéséről.).Tehát akár milyen lényegtelen volt az információ biztos hogy lejegyezték. Ezen részek Máténál 20%-ot, Lukácsnál 35%-ot tesznek ki. Ez (4 egymástól fügetlen szem és fültanú) bőven elegendő Jézus létének bizonyítására, de mennyünk tovább. A csak Lukácsra jellemző versek valószínűleg nem egy forrásból származnak, mivel Lukács azt írja hogy személyesen "utánajárt" a történetnek. (alábbiakban közlem a szóban forgó részletet)


"Mivel már sokan megkísérelték, hogy a köztünk beteljesedett eseményeket leírják, úgy, ahogy ránk maradt azoktól, akik kezdettől fogva szemtanúi és szolgái voltak az Igének, jónak láttam én is, HOGY ELEJÉTŐL KEZDVE MINDENNEK SZORGALMASAN UTÁNAJÁRJAK, és sorban leírjak neked mindent, tiszteletreméltó Teofil, hogy megygőződjél róla, mennyire megbízhatóak azok a tanok, amelyekre tanítottak"


(Azért gépeltem be az egész fejezetet, hogy nehogy meggyanúsítsanak azzal, hogy szövegből ragadtam ki egy nekem tetsző szófordulatot)

Ennyit a szinoptikusokról. Ezen kívül még hivatalos János evangéliuma ami kb 90%-ban különbözik a szinoptikusoktól. Ez még egy forrást jelent (ez a forrás vélhetően megbízható, mert az evangélista "szeretett tanítványt" említ)


Sokan kérdezhetik, hogy bizonyítja e Jézus létezése Jézus istenségét. A válasz nem. Jézus istenségének bizonyítását az alábbi linken találhatjátok:

[link]


Tehát, ha Jézus feltámadása iga, akkor a Biblia összes többi állításának is igaznak kell lennie, mivel az evangelisták, és maga Jézus is az ószövetségre hivatkoznak (ha Jézus mindenható, akkor csak nem követi el azt a hibát hogy hazugságokra hivatkozik, és főképpen: hazugságokra épít egy egyházat...)

2011. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
azt a kerva, hát nehéz megírni egy ilyen hosszú kommentet... és még így se átlátható b*zmeg... (előző voltam)
2011. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:

ma 19:59-

'Tehát, ha Jézus feltámadása iga, akkor a Biblia összes többi állításának is igaznak kell lennie,"


Ez nem biztos, mert olvasd el Máté,- Márk,- Lukács és János evangéliumát. Jézus feltámadását négyen négyféleképpen írják le (közben jegyzetelj, mert szövevényes - ez csak tanács). Jézus mennybemenetelét senki sem látta, csak hallomás alapján írták le.


És egyáltalán hol van a menny, hogyan került Jézus az atyaisten jobbjára. Ha a teste került oda, gondolkodj azon, hogyan lehet még életben egy hús-vér test levegő, innivaló és ennivaló nélkül? Van erre értelmes, ép ésszel hihető magyarázat?


Egyébként kétezer év távlatából senkinek sem tűnik fel, hogy mekkorát hazudtak.

2011. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
0%

"És egyáltalán hol van a menny, hogyan került Jézus az atyaisten jobbjára. Ha a teste került oda, gondolkodj azon, hogyan lehet még életben egy hús-vér test levegő, innivaló és ennivaló nélkül? Van erre értelmes, ép ésszel hihető magyarázat?"


Mivel bizonyítottuk Jézus istenségét ezek az érvek 100%-ban hasztalanok :P

2011. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 Srapnel ***** válasza:
100%

19:59:


Értem. Tehát ha írok egy könyvet, amiben történetek és szereplők vannak, az mindjárt igazzá válik, mihelyst logikusan összefüggő, egyéb sztorikat is írok bele?

2011. febr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 Salx Narval ***** válasza:
Még a létezését sem bizonyította senki, nemhogy az istenségét.Nem egy prófétáról és nem csak egy, Jézus nevű személyről vannak feljegyzések ezekből az időkből.Barátom ezek hitbéli dolgok, ne beszéljünk itt bizonyítékokról, mert azok sajnos nincsenek.Nyilván ha létezne bizonyíték akkor csak egy vallás létezne és minden ember egy Istent imádna.Nem lenne hit és vita sem.
2011. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
0%

Gyerekek!!

Ha valami ,vagy valaki nemlétezik,miért foglalkoztok vele?

Ez valahogy nemnormális .

De ha foglalkoztok vele,nem e azt jelenti,hogy nemtudjátok biztosan ,hogy vane,vagy nincs,az a valami vagy valaki.

A tudás hány % bírtokoljátok? Mivan ha ez kívűl esk a tudásotokon,azért mert valamit nem tudtok,nem aztjelenti,hogy nem létezik.Elég gyerekes gondolkodás mód.

Az ovodában érelmesebb gyerekek vannak.

2011. febr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 A kérdező kommentje:

"Ha valami ,vagy valaki nemlétezik,miért foglalkoztok vele?"


Mert állandóan felhozzátok a témát, hogy "Isten létezik", "Az egyetlen igaz vallás a katolikus", és addig sorolhatnám, amíg ki nem akad a böngészőm a hosszú szövegtől. :P

2011. febr. 28. 12:52
 50/66 anonim ***** válasza:
0%
Ja ,ezt nemtudtam,akkor biztos létezik,ha már mondják.
2011. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!