Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ragaszkodnak sokan a...

Miért ragaszkodnak sokan a vallásukhoz? Isten azt mondta, ne vallásos légy, hanem hívő. Az igaz ember az ő hite által él. AZ emberek nemolvassák a Bibliát?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 19:50
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Figyu.:Senkit nem lehet megtéríteni,mert az az , Isten ajándéka,ezért 100% .Isten elénk teszi az életet, és a halált, és ránk bízza a választást.Ajándékba adja az Üdvösséget ,Istenhitet.Necsodálkozz ,hogy neked nincs.
2011. febr. 24. 21:56
 12/26 anonim ***** válasza:
49%
Drágaság, tehát az közhely, hogy már az alapvető elvekben nem értek egyet? Na az ilyen fanatikusokon szoktam időként lesokkolni...
2011. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Én wicca vagyok. A bibliát számtalanszor olvastam, nem érintett meg, nem tapasztaltam meg az igazságát a saját hitemmel ellentétben.


Ha a hit számít, akkor ne csak a Bibliába vetett hitet vedd alapon, hanem a szeretet. Tudod, aki a jóságban és szeretetben hisz - na az hisz az egyetlen igaz útban :)

2011. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Sok ember olvassa a bibliat.En is.Mar nem vagyok fiatal,de en nem ertem.Ezerszer nekifutottam,de nem es nem ertem,barmennyire figyelek.(foleg nem az oszoveseget).Es eppen ezert en nem ragaszkodom a vallasomhoz.Ha megtudnanak gyozni barmikor lennek buddhista,bar eleg nehez meggyozni barmirol.Amugy reformatus vagyok,de epp ugy lehetnek akar jehovista is,mert nem igazan erdekel.Hitem szerint csak sajat erombol erhetek el valamit az eletben,es nem varom,hogy isten majd megsegit(megsugom vartam ra eleget).En ugy hiszem csak annak segit akinek akar,es igen az ember az o hite altal el.
2011. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Remélem, időközben észrevetted már, de inkább szólok, hogy TE MAGAD IS A VALLÁSODHOZ RAGASZKODSZ!

Most én pl. miért fogadjam el a Bibliában leírtakat 100%-ban, ha nem keresztényként nem hiszem azt, hogy az abban írtak mindig minden körülmények között mindenkire igaz? Ezt csak a keresztények hiszik így. Ők ragaszkodnak a Bibliában írtakhoz, mint szerintük Isten szavához. :)


Én nem vagyok keresztény.


-Moi2011-

2011. febr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

nem hiszem azt, hogy az abban írtak mindig minden körülmények között mindenkire igaz"

Ebben mi sem hiszünk,mert pont az zavar össze sok embert,hogy a bibliában különböző üdvtörténeti korszakok vannak,különféle szövetségekkel,törvényekkel,ígéretekkel.Nem minden vonatkozik mindenkire.

2011. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Vica!: Az egy igaz út az Jézus Krisztus ,ha tetszik ha nem ,ezt Ő mondta ,nem én.

Ha nem érted a bibliát ,az azért van mert ,nem Isten szerint gondolkodol.Lassan olvasd, és figyeld kinek szól ,miért írják ,mi a következménye stb,a szöveg értelmezésnek vannak szabályai is ,alkalmazd.

2011. febr. 25. 17:46
 18/26 anonim ***** válasza:

"Az egy igaz út az Jézus Krisztus ,ha tetszik ha nem ,ezt Ő mondta ,nem én"


Bocs, ezt egy könyv mondta, és ha külső szempontból nézed, a biblia éppolyan szentirat, mint a többi. Egy fokkal sem hitelesebb, csak a benne hívők tartják annak. De ez választja el az igaz hívőt a vakhitűtől: az előbbi ugyanis el tudja fogadni, hogy logikailag Jézus egy fikarcnyit sem igazabb út, mint bármi más.

Én is írhatok egy könyvet azzal, hogy az Istennő vagyok, aztán ha száz év múlva kiássák, kezdhetnek bennem is hinni. De ettől még nem lettem igazabb.

2011. febr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Tévelyegtek,mert nem ismeritek az írásokat,sem Isten hatalmát.
2011. febr. 25. 19:24
 20/26 anonim ***** válasza:

Nézz utána:


Bibliai ellentmondások

(az idézetek a Károli-fordításból származnak)

Szabad-e ölni?

 2 Móz. 20,13 "Ne ölj."

 3 Móz. 24,17 "Ha valaki agyon üt valamely embert, halállal lakoljon."

ezzel szemben

 2 Móz. 32,27 "Ezt mondja az Úr, Izráel Istene: Kössön mindenitek kardot az oldalára, ... és kiki ölje meg az ő attyafiát, barátját és rokonságát."

 1 Sám. 6,19 "... És a nép szomorkodott, hogy az Úr ily nagy csapással [az eredeti szöveg szerint: mészárlással] sújtotta vala a népet."

 1 Sám. 15,2-3.7-8 "Így szól a Seregek Ura [az Úr]: ... Most azért menj el és verd meg Amáleket, és pusztítsátok el mindenét; és ne kedvezz néki, hanem öld meg mind a férfit, mind az asszonyt; mind a gyermeket, mind a csecsemőt; mind az ökröt, mind a juhot; mind a tevét, mind a szamarat. ... Saul pedig megveré Amáleket ... a népet pedig mind kardélre hányatá."

 4 Móz. 15,36 "Kivivé azért őt az egész gyülekezet a táboron kívül, és agyon kövezék őt, és meghala, a miképen parancsolta vala az Úr Mózesnek."

 Hós. 14,1 "Meglakol Samaria, mert daczolt az ő Istenével. Fegyver által hullanak el; csecsemőik földhöz veretnek, és terhes asszonyaik ketté vágatnak."

 Zsolt. 137,9 "Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet!"

Szabad-e hazudni?

 2 Móz. 20,16 "Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot."

 Péld. 12,21 "Útálatosok az Úrnál a csalárd beszédek"

ezzel szemben

 1 Kir. 22,23 "Ímé az Úr a hazugságnak lelkét adta mindezeknek a te prófétáidnak szájába; és az Úr szólott veszedelmes dolgot ellened."

 2 Thess. 2,11 "És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak" Továbbá: vesd össze Józs. 2,4-6-ot Jak. 2,25-tel.

Szabad-e lopni?

 2 Móz. 20,15 "Ne lopj."

 3 Móz. 19,13 "A te felebarátodat ne zsarold, se ki ne rabold."

ezzel szemben

 2 Móz. 3,22 "... s így foszszátok ki égyiptomot."

 2 Móz. 12,35-36 "...és kifoszták az égyiptombélieket."

 Luk. 19,29-34 "[Jézus] elkülde kettőt az ő tanítványai közül, Mondván: Menjetek el az átellenben levő faluba ... találtok egy megkötött vemhet, melyen soha egy ember sem ült: eloldván azt, hozzátok ide. És ha valaki kérdez titeket: Miért oldjátok el? ezt mondjátok annak: Mert az Úrnak szüksége van rá. ... És amikor a vemhet eloldák, mondának nékik annak gazdái: Miért oldjátok el a vemhet? ők pedig mondának: Az úrnak szüksége van rá."

Csinálhatunk-e faragott képeket?

 2 Móz. 20,4 "Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."

 3 Móz. 26,1 "Ne csináljatok magatoknak bálványokat, se faragott képet, se oszlopot ne emeljetek magatoknak, se kőszobrokat ne állítsatok"

 5 Móz. 27,15 "Átkozott az ember, a ki faragott és öntött képet csinál"

ezzel szemben

 2 Móz. 25,18 [Az Úr mondja:] "Csinálj két Kérubot is aranyból, vert aranyból csináld azokat"

 1 Kir. 7,15-16.23-25 "És formála két réz oszlopot ... két gömböt érczből öntve ... és csinála egy öntött tengert ... tizenkét ökrön állott [s így tovább]"

Meggondolja-e magát Isten?

 Mal. 3,6 "Mert én, az Úr, meg nem változom"

 4 Móz. 23,19 "Nem ember az Isten, hogy hazudjék és nem embernek fia, hogy megváltozzék. Mond-é ő valamit, hogy meg ne tenné? Igér-é valamit, hogy azt ne teljesítené?"

 Ezék. 24,14 "Én, az Úr szólottam; jőni fog és megcselekszem, el nem engedem s nem kedvezek és nem könyörülök"

 Jak. 1,17 "a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka."

ezzel szemben

 2 Móz. 32,14 "És abba hagyá az Úr azt a veszedelmet, melyet akart vala bocsátani az ő népére."

 1 Móz. 6,6.7 "Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, ... És monda az úr: Eltörlöm az embert, a kit teremtettem, a földnek színéről; ... mert bánom hogy azokat teremtettem."

 Jón. 3,10 "... és megbáná az Isten azt a gonoszt, a melyről mondá, hogy végrehajtja rajtok, és nem hajtá végre."

Jó-e Isten, vagy gonosz?

 Zsolt. 145,9 "Jó az Úr mindenki iránt"

 5 Móz. 32,4 "Hűséges Isten és nem csalárd; igaz és egyenes ő!"

ezzel szemben

 Ésa. 45,7 "békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"

 Sir. 3,38 "A Magasságosnak szájából nem jő ki a gonosz és a jó." [Az eredetiben itt kérdőjel áll, költői kérdés.]

 Jer. 18,11 "Ezt mondja az Úr: ímé, én veszedelmet készítek ellenetek és tervet tervezek ellenetek!"

 Ezék. 20,25-26 "És én is adtam nékik nem jó parancsolatokat, s törvényeket, a melyek által ne éljenek. S megfertéztetém őket ajándékaikkal, mikor tűzön vittek át minden elsőszülöttet, hogy elpusztítsam őket, hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr."

Békeszerető-e Isten?

 Róm. 15,33 "A békességnek Istene"

 Ésa. 2,4 "és csinálnak fegyvereikből kapákat, és dárdáikból metszőkéseket, és nép népre kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanul."

ezzel szemben

 2 Móz. 15,3 "Vitéz harczos az Úr"

 Jóel 3,9-10 [Az Úr mondja:] "készüljetek harczra; indítsátok fel a hősöket. Járuljanak elé, jőjjenek fel mindnyájan a hadakozó férfiak! Kovácsoljátok szántóvasaitokat kardokká, kaszáitokat dárdákká; mondja a beteg is: Hős vagyok!"


Van még, ha bírod cérnával - érdekel?

2011. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!