Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istent ki teremtette?

Istent ki teremtette?

Figyelt kérdés
A hívők mindig azzal bizonyítgatják Isten létezését, hogy egy ilyen komplex világ, és egy ilyen értelmes lény, mint az ember(már amelyik) megalkotása csakis egy tervező munkája lehet. De kérdem én, ha valaki ezt megalkotta, annak a lénynek még tőlünk többmilliószor értelmesebbnek és komplexebbnek kell lennie... de akkor feltételeznünk kell a mi megteremtésünknek magyarázatából kiindulva, hogy a tervezőt is terveznie kellett valakinek... de így beindul egy lánc, aminek sosincs vége, tehát nem állja meg a helyét.... magyarul magától, tervező nélkül is kialakulhat értelmes lény,összetett életforma...
2009. febr. 22. 18:40
1 2 3 4 5 6
 11/52 Xmes ***** válasza:
67%

Kérdés? Melyik istent? De végülis lényegtelen, mert az összes istent az ember teremtette a saját képmására. A vallásosaktól meg erre a kérdésre ne várj választ, vagy legalábbis értelmes választ ne, mert úgy sem tudnak ilyesmit produkálni, csak azt hajtogtják, amit beléjük programoztak. Én is feltettem már nekik sokszor ezt a kérdést, és két féle "választ" kaptam eddig (a választ azért tettem idézőjelbe, mert annyira ostoba, és semmit mondó válaszokat kaptam, hogy az egyenlő volt azzal, mintha meg sem szólaltak volna).

A válaszaik a következők voltak:

1, "az isten önmagát teremtette." Ez nyilvánvaló ostobaság, hisz ami nincs, annak sem lehetősége, sem szándéka, sem képessége nincs ahhoz, hogy bármit is teremtsen. Önmagát meg végképp nem teremthette. Ez logikus.


2, "isten sosem jött létre, nem keletkezett, nem teremtették, mert mindig is létezett, kezdet nélkül." Ez szintén egy képtelenség, hisz ami létezik, annak valahogyan, valamikor bele kellett kerülnie a létezésbe. Olyan nincs, hogy valaminek ne legyen kezdete. Ha valami sosem kezdte el a létezést, akkor hogyan létezhetne? Ha sosem került bele a létezésbe, sosem kezdte el a létezést, az logikus, hogy nem is létezik. És egyik esetben sem állja meg a helyét az a dogma, hogy az istenre nem vonatkozik a logika. Bár a létének a feltételezése tényleg illogikus.

2009. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
62%

ÉN TEREMTETTEM ISTENT

fogadjatok szot nekem


én a sátán vagyok

2009. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

nem tudom, melyik birka pontozott le 11:44, de én teljesen egyetértek azzal amit írtál, és számomra hasznos volt a kérdés, és mivel én tettem fel a kérdést, szerintem másnak nem kellene eldöntenie helyettem hasznos e vagy sem....

utolsó: nem volt poénos... nem érsz a chuck norrisos beszólás nyomába sem :D

2009. febr. 24. 13:16
 14/52 A kérdező kommentje:
bocs az elírásért, természetesen a válaszod volt hasznos számomra, nem a kérdés :D
2009. febr. 24. 13:17
 15/52 Xmes ***** válasza:
67%

13:16-ra.

Köszi, én sem tudom, bár biztos valamelyik vallásos. Rájuk nem jellemző, hogy elismerjék a logikai képtelenségeket.

2009. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
28%

Logikai képtelenség igazán az evolúcióban van.


Na de nem ez volt a kérdés. Van egy idevágó Biblia idézet:


"...Időtlen időktől fogva időtlen időkig te vagy Isten."

Zsoltárok 90:2


"Minekelőtte hegyek lettek és föld és világ formáltaték, öröktől fogva mindörökké te vagy Isten." Károli


Ésszerű ez? Értelmünk nem képes teljesen felfogni. Ez azonban nem nyomós ok az elutasításhoz. Vedd figyelembe a következő példákat: 1. Az idő. Senki sem képes megmondani azt a bizonyos pillanatot, amikor az idő kezdetét vette. És tény, hogy még ha az életünk véget ér is, az időnek nincs vége. Mégsem vetjük el az idő fogalmát csak azért, mert vannak olyan jellemzői, amelyeket nem tudunk teljesen megérteni. Ellenkezőleg, hozzá igazítjuk az életünket. 2. A világűr. A csillagászok nem találják sem azt, hogy hol kezdődik, sem azt, hogy hol ér véget a világűr. Minél messzebbre hatolnak a világegyetembe fürkésző tekintetükkel, annál nagyobbnak vélik. De nem utasítják el azt, amire a bizonyítékok mutatnak; sokan úgy utalnak a világegyetemre, mint ami végtelen. Ugyanez az alapelv vonatkozik Isten létére is.


Bár ha ezt a kritizálók közül elismernétek, akkor azt ismernétek el, hogy nem lehetnétek teljesen függetlenek Istentől, ez pedig nyomasztó teherként lelkiismeret furdalást okozna. Tehát a tagadása akár Isten létezésének vagy akár létezésének hosszával kapcsolatos megjegyzéseitek csak a lelkiismeretetek megnyugtatására alkalmas kijelentések.


De hát hajrá!!

2009. febr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
34%

mi az hogy neem volt poénos talán féltek a sátántol

ezek szerint biztosss

szar lehet félelemben élni

2009. febr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 Xmes ***** válasza:
66%
Az utolsóra. Szerinted akkor hogy került bele a létezésbe, ha soha nem került bele? Ahhoz, hogy valami létezni tudjon, el kell kezdenie valamikor a létezést. Tudsz erre válaszolni, vagy megint egy zsidó mesekönyv idézet lesz rá a válsz? :) Mellesleg biblia idézeteket nem fogadok el válasznak. Gondolkodj inkább, ne ostoba meséket idézz. :)
2009. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
utolsó, egyetértek... az nem válasz, hogy isten mindig is volt és lesz... és a világűr végtelenségében és az idő végtelenségében azért hisznek az emberek, mert tapasztalják és az életükben jelen van, láthatóan, bizonyíthatóan... a világűrt látjuk, valahányszor felnézünk éjjel az égre, az idő múlását pedig érzékeljük... de Istent soha semmilyen műszerrel nem mértük még meg , nem láttunk róla még képet sem, és nem mutatta meg magát semmilyen formában
2009. febr. 25. 20:54
 20/52 anonim ***** válasza:
55%
isteen nem a létezésbe került hanem a bibliába nem ugyanaz mint ahogy a mesekönyv se a valósággal mivel nem került bele a létezésbe isten ezért neem is létezik ugyhogy nem kell rá válaszolni a kérdésre mert értelmetlen
2009. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!