Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istent ki teremtette?

Istent ki teremtette?

Figyelt kérdés
A hívők mindig azzal bizonyítgatják Isten létezését, hogy egy ilyen komplex világ, és egy ilyen értelmes lény, mint az ember(már amelyik) megalkotása csakis egy tervező munkája lehet. De kérdem én, ha valaki ezt megalkotta, annak a lénynek még tőlünk többmilliószor értelmesebbnek és komplexebbnek kell lennie... de akkor feltételeznünk kell a mi megteremtésünknek magyarázatából kiindulva, hogy a tervezőt is terveznie kellett valakinek... de így beindul egy lánc, aminek sosincs vége, tehát nem állja meg a helyét.... magyarul magától, tervező nélkül is kialakulhat értelmes lény,összetett életforma...
2009. febr. 22. 18:40
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
47%

Sziasztok!


A baj az talán, hogy amint a válaszok többségéből kiderül, nem igazán van fogalmuk az igaz hitről. Ha lenne akkor megsem született volna ez a kérdés.

Lehet, hogy csupán Isten nem kötötte az orrunkra az Ő mibenlétét, mivel nem tudjuk felfogni, nem lényeges és persze egy szép napon úgy is megtudjuk.

De mi emberek hajlamosak vagyunk a saját fizikai törvényeinket ráhúzni minden számunkra idegen dologra, és ami nem fér e keretek közé az "nem is létezik". Pedig valószínüleg csak arról van szó, hogy nem tudjuk felfogni.

Megpróbálom fizikai példával elmagyarázni, mire is gondolok:

Egy kétdimenziós, x,y koordinátás világban, él egymás mellett két fekete korong, vidáman élnek egymás mellett, és a büdös életben rá nem jönnek, hogy ők korongok, mivel egymásból mindíg is csak egy csíkot fognak látni. És ha valaki az találná mondani nekik, hogy: "Te korong vagy!" , akkor a korongok pontosan olyan hitetlenül fognak reagálni az illetőre, mint Ti most Istenre. (TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!!)

2009. márc. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
én Istenből nem látok egy pöttyöt sem....
2009. márc. 1. 11:20
 23/52 anonim ***** válasza:
29%
Isten a kezdetektől létezett okosan tetted fel a kérdést ki teremtette?? igen tudod megszülettet az az inteligencia amiből ő őmegszületett ha te elhiszed hogy majmoktól származol részvétem:) de elgondolkozhatnál azon is hogy mit tett érted isten nem csak kikritizálniű!
2009. márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem az utolsót. ... Most hogy jött a képbe az evolúció meg a majom kérdéskör? :S

(Szerencsétlen fanatikus...)

2009. márc. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:
értem aztán nem tett semmit....többet tettem én magamért
2009. márc. 2. 10:35
 26/52 anonim ***** válasza:
78%

Tudjátok hasonló kérdést láttam egy nyugati ország fórumán, és ott egyenesen olyan válaszok születtek javarészt, hogy

hit = intelligencia hiánya, információk hiánya

és ezzel szemben áll a tudomány, és az érdekes statisztika, hogy minél fejjebb van valaki a tudományban, annál inkább ateista. Kivételek vannak persze, de az a helyzet, hogy amikor valaki valóban tud gondolkodni, akkro azért feltesz bizonyos kérdéseket, amelyekre nem kap logikus választ, és csak megerősödik benne a tudományba vetett hite, "istenbe" vetett hittel szemben.

Mindenképpen érdekes a párhuzam, hogy az istenbe vetett sokszor vak hit sokkal nagyobb arányban van meg a nem vagy nem annyira magasan iskolázott emberek körében. Ez meg engem gondolkodtat el ...

2009. márc. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
nagyon érdekes és elkondolkodtató, amit írtál...ezt eddig észre sem vettem...pedig sokat "veszekedtem" már hívőkkel... de ahogy így számba veszem őket az ismerőseim közül, tényleg igaz, amit írtál
2009. márc. 2. 17:35
 28/52 anonim ***** válasza:
44%

Az én véleményem az, ha Isten nem lenne, te sem lennél, tehát a létezésed az amit érted tett, és a körülötted lévő világ megteremtése. Ha egy pöttyöt sem látsz Istenből, nézz körül. Van egy jó mondás: Elég fény van hogy láss, és elég sötétség hogy ne.

Az pedig hogy a tudósok, akik a világ megismerésére szentelik az életüket egyre jobban ateisták lennének, nem igaz. Einstein is hitt, csak nem az egyházak dogmáiban.

És hogy a kérdéshez is hozzászóljak. Isten létezhet teremtő nélkül is, mert rá nem a mi 4D-s világunk szabályai vonatkoznak. Lehet ő akár egy koncentrált energia, test nélkül.

Sokan azt vallják, hogy mi az ő gondolatai vagyunk. A húrelmélet is erről szól, attól függ, ki mi lesz ebben a világban, egy kavics, vagy ember, hogy isten milyen rezgésszámra teremtette.

2009. márc. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
ha egy kicsit tanulmányoztad volna a világot, tisztában lennél vele, hogy ránk sem vonatkozik ennek a 4D-s világnak a törvénye, csupán a testünkre. De minden élőlény energiából áll, mi is...puszta energiából, ami tudattal rendelkezik, és ha kilépünk a testünkből akkor mi is épp olyan energialények vagyunk, mint ahogy te Istent elképzeled...így ennyi erővel a mi teremtésünkre sem volt szükség, ha az övére nem... mellesleg ha anyukám és apukám nem lenne, én akkor nem léteznék...
2009. márc. 5. 10:05
 30/52 anonim ***** válasza:
Ja, de itt a 4D-ben tested nélkül nem sokat érnél. Mellesleg Isten nélkül apukád és anyukád sem lenne. De ez egy meddő vita ha már eldöntötted miben akarsz hinni.
2009. márc. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!