Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten hatalma korlátolt?

Isten hatalma korlátolt?

Figyelt kérdés

A kérdés csakis a katolikus vallás által tisztelt jelenségre vonatkozik. Tehát csakis "Az Atya" fogalmára.

A "Szent lélektől", illetve a "Fiútól" függetlenül!


2011. márc. 23. 15:33
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:

Ha korlátolt lenne,nem hívnák Istennek.

Isten mindenható.

2011. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:

Korlátolt. Aki nem hiszi, erre válaszoljon:


Isten tud-e olyan nehéz tárgyat alkotni, amit már nem bír el? Ha tud, és nem bírja el, nem mindenható. Ha nem tud, akkor sem.

2011. márc. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:

"Korlátolt. Aki nem hiszi, erre válaszoljon:


Isten tud-e olyan nehéz tárgyat alkotni, amit már nem bír el? Ha tud, és nem bírja el, nem mindenható. Ha nem tud, akkor sem."


Ez egy paradoxon, ami azt jelenti, hogy rossz a világról alkotott modelled.


Önellentmondásból bármit le lehet vezetni, azt is hogy Isten nem létezik, de azt is hogy én vagyok a rózsaszín spagetti-szörny.

2011. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
Akkor vezesd le kérlek.
2011. márc. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Ha bárki megcáfolhatatlanul levezeti, hogy ő a spagettiszörny, akkor megeszem a kalapom.
2011. márc. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
Ha isten hatalma nem lenne korlátolt, akkor a világ egészen más lenne.
2011. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:

Ha van nálam alma és nincs nálam alma, akkor én vagyok a spagetti-szörny.


Mivel a mondat első fele hülyeség, ezért mondhatom hogy ebből következően én vagyok a spagetti szörny, mert sose lesz igaz az hogy van nálam alma, és nincs nálam, tehát nem baj hogy nem vagyok spagettiszörny igazából.

2011. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:

De mondok egy másik érvet arra hogy miért rossz a logikád, mert amit mondtam az kicsit matematikai logikás, elvont. :P


A lényeg az. Hogy a végtelen az nem egy normális érték.


Mondj egy létező súlyt: 30000 kilógramm, például. Ezt meg tudja alkotni Isten, és el is bírja.


6000000 kg: ezt is meg tudja alkotni, és el is bírja.


A végtelen az nem egy létező szám, az egy elvont dolog, ezért könnyű hibába esni ha a végtelennel számolsz.


Ilyen a 0-val való osztás is:


3/0=végtelen /szorozzuk mind2 oldalt 0-val

3=végtelen*0


5/0=végtelen

5=végtelen*0


Nekünk embereknek nincs igazi fogalmunk a korlátlanságról, végtelenről, mert minden amit ismerünk, amit fel fogunk tudni fogni, az véges.

2011. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:

Salutem!


"Tehát csakis "Az Atya" fogalmára.

A "Szent lélektől", illetve a "Fiútól" függetlenül!"


Isten szubsztanciálisan EGY, megvalósulásában három. Tehát ha a szubsztanciálisan Egy Istenről beszélünk nem lehet elkülöníteni se a Fiút, se a Szentlelket, akkor már nem beszélünk Istenről. :)


Az Atya, a Fiú és a Szentlélek öröktől fogva létező személyek és Egy Isten.


Aki a paradoxonokkal dobálódzik:


Isten gondolataiban az összes létező REND-ben vannak. Tehát minden tökéletesen megegyezik. És itt nem létező szubsztrátumokról, vagy elsődleges szubsztanciákról beszélünk, hanem puszta relációkról. A reláció accidens, nem mellesleg a materiális világban létező, és így potenciális fogalom.


Tehát ha azt mondjuk, hogy egy "szubsztancia" legyen nagyobb annál mint ami eleve Isten gondolataiban van, akkor egy hiányos gondolatot alkottunk: minden "hiányos" gondolat tökéletlen, materiális világban tapasztalható rossz fogalmának netovábbja.

2011. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem tudom jól értettelek-e. Úgy gondolod,(leegyszerűsítve) hogy Isten gondolatai rendszerezve vannak amelyben minden dolognak megvan a maga lényege (Isten nézőpontjából). És ezzel a rendszerrel (nevezzük el Rendnek) "korlátozza" magát?
2011. márc. 23. 18:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!