Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten hatalma korlátolt?

Isten hatalma korlátolt?

Figyelt kérdés

A kérdés csakis a katolikus vallás által tisztelt jelenségre vonatkozik. Tehát csakis "Az Atya" fogalmára.

A "Szent lélektől", illetve a "Fiútól" függetlenül!


2011. márc. 23. 15:33
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
Viszont ha így van ahogy én föntebb leírtam, hogy vannak dolgok amik beleférnek ebbe a Rendbe és vannak dolgok amik a "rossz" kategóriába tartoznak, akkor ez így elég ahhoz, hogy kijelenthessük: Isten korlátolt. Még ha a hatalma nem is.
2011. márc. 23. 19:04
 12/52 anonim ***** válasza:

Figyelj?!

Az univerzum ugye elég hatalmas? A csillagok száma szinte elképzelhetetlenűl nagy ,és Isten azézt teremtette ,hogy bepillantást kapjunk hatalmára .Gondolkozz el ,kivel kekeckedsz?És enek ellenére Isten szeret téged is ,és azt szeretné ,hogy megismerd Őt Jézus Krisztuson keresztűl.

Na majd ha meg ismerted,akkor tegyél fel kérdéseket,ha mersz!

2011. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
Nos, nagyon problémás mit nevezünk itt "korlátnak". Isten minden esetben a lehető legbölcsebben cselekszik, nagy esetben korlátozza önmagát, pl. amikor emberi korlátok között megszületett. A hatalma nem korlátolható.
2011. márc. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
Ilyen alapon ha leülök Istennel sakkozni, nem léphet paraszttal hármat előre. Ha megtenné, megszegné a szabályokat, és én nyernék. De ez nem jelent semmit.
2011. márc. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
Van egy halmazom: {1; 2; 3; 4; 5;}-ös elemekkel, ami 5 különféle döntést jelöl.Ebből a 3 as jelképezi a legbölcsebb döntést. Ki kell választanom egyet. Ha nem vezetek be semmiféle rendszert, semmiféle korlátot csak pusztán annyit, hogy 1-szer döntök akkor véletlenszerűen választok az 5 döntésből 1-et. Olyan mint amikor belenyúlok a zsákbamacskába. Tehát ha nincs korlát Isten véletlenszerűen döntene. Ami nem hangzik túl igazságosnak vagy épp bölcsnek. Nemde? :)
2011. márc. 23. 20:54
 16/52 anonim ***** válasza:
Ezt jobban körülírnád? Mert nem nagyon értem mit akarsz mondani.
2011. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

Azt akartam ezzel írni, hogyha nem állítok valamilyen rendszert a döntéseim mögé (valamilyen korlátot) akkor csak pusztán véletlenszerűen választok, (figyelmen kívül hagyva például, hogy mi a jó döntés).

Korlátnak számít, hogy mindig a legigazságosabb döntést választom--> ez azért korlát, mert viszek valamilyen szisztémát abba, hogy hogyan választok.

Ez azt is jelenti egyben, hogy korlátozom magam. Tehát ha Isten a legigazságosabban dönt akkor úgy korlátozza magát, hogy mindig a legigazságosabban dönt -----> Isten ha fölállítja ezt a korlátot akkor szerintem kijelenthető, hogy korlátozva van.

Ebből következik, hogy a hatalmában is korlátozva van.

Mindezek persze csak akkor igazak ha elfogadjuk általánosságban azt az állítást, hogy isten mindig a legigazságosabb döntést hozza, vagy legalább annyit, hogy a döntéseiben van valamiféle rendszer.

2011. márc. 23. 21:47
 18/52 anonim ***** válasza:
Hát elég furcsán értelmezed a korlátokat. Pl ha én le akarom vinni a szemetet, akkor lekorlátozom magam, mert akkor le kell vinnem a szemetet? :) Vagy ha nem akarok frenkyzni néhány halandónak hogy létrehozok egy nehéz objektumot aztán felemelem, akkor lekorlátozom magam, mert akkor nem hozhatok létre ekkora objektumot és nem emelhetem fel?
2011. márc. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

Az hogy a saját logikádba akarsz beleerőltetni valakit, aki a te logikádat teremtette, inkább az emberek korlátait emelik ki, semmint Istenét.

Isten fel tud emelni egy olyan követ, ami még Ő sem tud felemelni. Emberi logikával ez értelmetlen. De Isten nem ember.

2011. márc. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:

15:43

"Korlátolt. Aki nem hiszi, erre válaszoljon:


Isten tud-e olyan nehéz tárgyat alkotni, amit már nem bír el? Ha tud, és nem bírja el, nem mindenható. Ha nem tud, akkor sem."


A gravitáció törvényét is ő alkotta, az űrben egy ember is a kisujjával fel tud emelni egy hűtőszekrényt, mert ott nincs súlya a dolgoknak. Na ehhez szólj hozzá!

2011. márc. 24. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!