Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten hatalma korlátolt?

Isten hatalma korlátolt?

Figyelt kérdés

A kérdés csakis a katolikus vallás által tisztelt jelenségre vonatkozik. Tehát csakis "Az Atya" fogalmára.

A "Szent lélektől", illetve a "Fiútól" függetlenül!


2011. márc. 23. 15:33
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

"ha eléggé nyitott szívű az olvasó."

Gyakorlatilag ez azt jeleni számomra, hogy az egyén, hogy értelmezi az olvasott sorokat. És márpedig az idő múlásával torzulhat az eredeti üzenet/ illetve kultúránként is jelentősen változhat. ----> nem egységes az üzenete(persze nem az egész Ószövetségre kiterjesztve, pusztán csak egy-egy részére.)


Isten megalkotja azt a képet amit ő helyesnek gondol.

Tudtára hozza pár embernek a földön. ---> megszületik a Biblia---> elolvasok belőle egy részt----> Amit értelmezek az nem egyezik az Isten által megfogalmazott tanulsággal (szabad akaratomból kifolyólag erre van "jogom")---> Isten szemszögéből hibás útra tévedek---> Helytelenül éltek tovább (Isten szemszögéből).

2011. márc. 25. 17:24
 42/52 anonim ***** válasza:

"Úgy látom félreértelmeztél. A körülmények határozzák meg, hogy milyen leszel. Körülménynek vehetjük a géneket is meg a hatásokat is. "


Nem hiszem hogy félreértettelek. Te azt mondod, hogy a körülmények határozzák meg hogy milyen leszel. Én azt mondom, hogy a körülmények+a lelked. A lelket nem nevezheti körülménynek még egy olyan ember se aki az akaratot korlátnak nevezi :P


"Tudtára hozza pár embernek a földön. ---> megszületik a Biblia---> elolvasok belőle egy részt----> Amit értelmezek az nem egyezik az Isten által megfogalmazott tanulsággal (szabad akaratomból kifolyólag erre van "jogom")---> Isten szemszögéből hibás útra tévedek---> Helytelenül éltek tovább (Isten szemszögéből)."


Két dolog:

A bibliát csak az értelmezi félre aki akarja.

A bibliában - szerintem az ószövetségben is, de az újszövetségben biztos -, le van írva, hogy Isten fogja a kezed, vezet téged, ha követni akarod. --> nem tévedhetsz tévútra.

2011. márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 Cár György ***** válasza:
Szerintem a Biblia istene korlátolt, mert nem tudja kordában tartani a Sátánt.Először az "Éden"-ben vallott kudarcot.(és ,ha jól tudom, ma is a Sátán uralja a Földet)Ha az özönvízzel kénytelen volt majdnem az egész emberiséget elpusztítani, akkor nem sikerült a terve.Ha az a célja, hogy mindenki higyjen benne, nos ez sem sikerült.
2011. márc. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


A Biblia ihletve van és nem diktálva. Nem Isten alkotja meg a képet, hanem a próféta, aki lejegyzi Isten beszédét. Ha Isten képben üzen, az inkább álom vagy látomás formájában van jelen, arra is van példa.


Azt hiszem írtam arról, hogy nem minden könyv ilyen analógiás csak egyesek. A törvény az törvény, és ott nincs mit értelmezgetni. Azt nem lehet elrontani, csak ha el akarod. (pl: ne ölj. Nincs mit magyarázni rajta. de:"láték egy angyalt leszállani a mennyből akinél vala a mélységnek kulcsa és egy nagy lánc a kezében." Hát, aki ezt szó szerint akarja értelmezni, annak sok szerencsét hozzá....:-))

Remélem érzed a különbséget. Ezek a szimbolikus részek elsősorban az őskori történetírásra (Mózes előtt) és a prófétákra jellemző.(Az idézet a jelenések könyvéből van, az a legvadabb) Bár nagyon fontosak, de egyik sem hordoz az üdvösséged szempontjából kulcsfontosságú információt.


A zsidókkal már más a helyzet, a messianisztikus próféciák nekik szóltak, nem ismerték fel, mert úgy értelmezték, ahogy akarták, és mást vártak. De ez a Biblia tanulsága szerint nem is volt véletlen, különben nem lett volna megváltás.


Az, hogy a teremtés hat napját te hat napnak vagy hat időszaknak tartod, a te dolgod. Erről mindenkinek megvan a véleménye, senki sem fog a "pokolba kerülni miatta".

2011. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

"Szerintem a Biblia istene korlátolt, mert nem tudja kordában tartani a Sátánt.Először az "Éden"-ben vallott kudarcot.(és ,ha jól tudom, ma is a Sátán uralja a Földet)Ha az özönvízzel kénytelen volt majdnem az egész emberiséget elpusztítani, akkor nem sikerült a terve.Ha az a célja, hogy mindenki higyjen benne, nos ez sem sikerült."


A föld és a csillagok teremtőjéről beszélsz. Szerinted nem tudná elpusztítani az emberiséget, vagy feltétlen szolgájává tenni? Biztos kifogyott a manából, nem? :P

2011. márc. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 Cár György ***** válasza:

"Isten tud-e olyan nehéz tárgyat alkotni, amit már nem bír el?"

Szerintem ezek nem összehasonlíthatóak, mert az első fele az /alkotás/valami létrehozásak a képességére utal, a második fele pedig a "izom"-erejére.

2011. márc. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 Cár György ***** válasza:

"A föld és a csillagok teremtőjéről beszélsz. Szerinted nem tudná elpusztítani az emberiséget, vagy feltétlen szolgájává tenni? Biztos kifogyott a manából, nem?"


Nem az volt a kérdés.

(Bár, amiről beszélsz, az igaz lehet, ha a vízözön-legendára gondolunk.Egy család kivételével elpusztította az egész emberiséget.Úgy látszik a "Teremtés" 1.0-ás verzió nem jött be.-pedig nem így akarta.Ha jól belegondolok, ez is kudarc, vagy akár vehetjük korlátolt hatalomnak is.)És szerintem mi van?Szerintem ezt az istent nem gondolhatjuk végtelenül jóságosnak.Nem szívesen hinnék ilyenben.

2011. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

Cár György

Alapvetően a katolikus vallás úgy foglal állást Istenről, hogy mindenható (ha jól tudom).

A mindenható elmélet csak úgy lehet helyes, ha a vízözön teória csak egy szimbólum.


Értem én, hogy a Bibliát nem szó szerint kell értelmezni, de ezeket a képeket a próféták pár-ezer éve írták ezek változhattak, ahogy változott a kultúránk is.

Sőt változtak is, csak kis mértékben. De az azt jelenti, hogy amit Isten üzent a prófétáknak, hogy írják le és amit mi a Biblia üzeneteként értelmezünk nem egyezik, igaz valószínű csak kis mértékben.

2011. márc. 27. 22:48
 49/52 A kérdező kommentje:

"Biztos kifogyott a manából, nem? :P"

te vadállat :D:D

2011. márc. 27. 22:48
 50/52 A kérdező kommentje:

A bibliában - szerintem az ószövetségben is, de az újszövetségben biztos -, le van írva, hogy !Isten fogja a kezed!, vezet téged, ha követni akarod. --> nem tévedhetsz tévútra.


ez valóban lehet magyarázat, támadhatatlan érv.

2011. márc. 27. 22:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!