Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha bahai hitű vagyok, attól...

Ha bahai hitű vagyok, attól függetlenül még megtarthatom a karácsonyt, és ünnepelhetek keresztény ünnepeket?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem fel a bahai hitet, és azóta nagyon össze vagyok zavarodva, azáltal, hogy most akkor a tisztelet is oda veszett e Jézus iránt, mivel ez a hit minden vallású ember iránti tiszteletet hirdeti. De akkor én most Jézust csak egynek kell hogy tartsam a sok közül??? Segítsetek... Nem tudom lehet jobb lenne,ha a csütörtöki vizsgámra tanulnék???

Üdv:Anna


2011. máj. 7. 21:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

ma 19:23-Anna: ez azért nagyon gyenge, hogy így szórakoznak. Valaki(k) rádszálltak - ezzel szórakozni, nem túl magas intelligenciáról árulkodik. Szomorú, hogy ennyire tellik.Komolytalanná teszi a gyk oldalt az ilyesmi, és csak mások idejét rabolja.

azért Neked,üdv:anonimanna

2011. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Anna, ha úgyis odaírod mindenhová, hogy Üdv: Anna, akkor nem lenne egyszerűbb megjeleníteni a nevedet? Akkor tudnánk, hogy mikor írsz te vagy más. Egyébként nem kevésbé hülye kérdés ez sem, mint az eddigiek.
2011. máj. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 titak ***** válasza:
37%

Kedves Annák (Kérdező Anna és igazi Anna)


Ez a jelenet mintha már lejátszódott volna a Gyik-en köztetek.

Anna kérdez, Anna Off-ol vagy máshol - Anna válaszol Anna Annára Off-ol.

Azt még elhiszem, hogy van ebben a köpetnyi országban 2 Anna aki rendszeresen használja ezt az oldalt, még azt is, hogy mindketten ezt a kategóriát, még az is elmegy, hogy mindkettő bahai hívő vagy akar lenni. De azt, hogy minden hét csütörtökén vizsgáznotok kell, azt már valahogyan nem bírom megemészteni.

Ez már a hanyadik pótvizsga lesz? A bahai hit előföltétele, hogy minél többször megbukj a vizsgákon? Inkább menj el dolgozni a xy ipari parkba valamelyik multihoz - ha elég buta vagy ott még főnök is lehetsz.

Egy elmedoki sokat tudna túlórázni rajtatok


Mint bahai hívő mirért akarnád ünnepelni a keresztény ünnepeket?

A volt férjed születésnapját sem ünnepled válás után. Akkor a Jézushoz kötődő ünnepeket (minden keresztény ünnep valamilyen módon Jézushoz kapcsolható) miért, miért, miéééért??

2011. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Arról tájékoztatlak, hogy nekem van munkahelyem, ezért nem kell elmennem x ipari parkba dolgozni.

A főnököm elküldött egy továbbképzésre, és ott két vizsgát kellett letennem. Most csütörtökön lesz a szóbelim, három hete volt az írásbelim. Utána nem lesz több vizsgám.

Az fel sem merül bennem, hogy tanuljak-e a vizsgámra, vagy ne, mert egyértelmű, hogy tanulok a vizsgámra.

A bahai hitet előreláthatólag 2012-ben fogom felvenni.

Ha felvettem a bahai hitet, akkor egyértelmű, hogy nem fogom ünnepelni a keresztény ünnepeket, ez nem kérdés számomra. Lehet, hogy el fogom bőgni magam karácsonykor, meg húsvétkor, mert egyedül fogom érezni magam, mert mindenki ünnepel, de ha valaki vallást vált, az ezzel jár. Ha meg majd férjhez megyek, akkor könnyebb lesz, mert akkor hamarabb megszokom azt, hogy számomra nincsen többet húsvét, karácsony stb., ha meg nem mennék férjhez, akkor is meg fogom ezt idővel szokni, mármint azt, hogy én más ünnepeket ünnepelek más időpontokban.

A kérdező nem tudom, miért írta ki ezt a kérdést, de nekem eszembe sem jutott volna ezt a kérdést kiírni, mert anyira egyértelmű, hogy mi a megoldás.


Kedves Kérdező!

Amenyiben te is baháí hitű szeretnél lenni, az alábbi jótanácsokat fogadd meg:

1. Ha ezt a kérdést azért írtad ki, mert így akarsz engem szivatni, vagy így szórakozol, akkor azt javaslom, hogy keress valaki mást, vagy valami mást, akivel/amivel szórakozni lehet. Az ilyen viselkedés nem erkölcsös, nem méltó egy baháí- emberhez.

Ha nem akarsz baháí-hívő lenni, és így szórakozol, az sem túl erkölcsös dolog szerintem.

Ha mégis komolyan gondolod a dolgokat, akkor alább leírok pár dolgot, hátha segítek vele.

Bár sem Bahá Ulláh próféta, sem annak fia, illetve dédunokája nem tiltotta meg pl. a keresztény, zsidó,stb. ünnepek megünneplését, én mégis azt javaslom, hogy aki baháí hitű lesz, az az ember a baháí vallási ünnepeken kívül ne ünnepeljen meg más ünnepeket, mert ez könnyen vezethet identitászavarhoz, és sokkal nehezebb lesz a régi gyökerektől való elszakadás. Persze annak semi akadálya nincs, hogy mondjuk a családtagjainknak boldog karácsonyt, vagy áldott húsvétot kívánjunk, és még az sem gond, ha leülünk a karácsonyi asztalhoz, és megesszük velük a halászlevet, meg a bejglit, meg húsvétkor megesszük a sonkát/tojást, de a karácsonyi ajándékozást, meg a húsvéti locsolkodást stb. ki kell hagyni.

Aztán ilyenkor még nagyobb baj is történhet: az ember elfelejti, hogy neki bizony nem szabad alkoholt inni, és felhörpint egy pohár borocskát. A Kitáb-i-Aqdas lapjain Bahá Ulláh próféta egyértelműen kimondja az alkoholtilalmat, ezen nincs mit magyarázni, ezért rizikósak az ilyen helyzetek. Az még ronthat a helyzeten, ha átjönnek valamelyik családtag haverjai, és bekapcsolnak valami disco-zenét, amely ráadásul szexuális tartalmú, mert ilyeneket sem szabad hallgatni.

Szóval, nagyon rizikósak az ilyen helyzetek, és arra késztethetik a baháí-hívőt, hogy szembemenjen az erkölcsi előírásokkal.

Azt javaslom kedves kérdező, ha tényleg komolyan gondolod a dolgokat, hogy most a tanulásé legyen nálad a fő szerep. Ha kell, akkor az angol nyelvben mélyedj el, mert az is nagyon fontos lesz a későbbiek során, hogy a nemzetközi vérkeringésbe be tudj kapcsolódni, hogy a kisebbségi létet ne tragédiaként éld meg.

Ha kell, tanuld meg beosztani az idődet, mert úgyis rá leszel kényszerítve, hogy beoszd az idődet, különben el fogsz valamiben maradni: vagy a munkádat nem fogod rendesen végezni a munkahelyeden, ami hatalmas bűn Isten szemében, vagy a vallás előírásait nem fogod tudni betartani, ami szintén hatalmas bűn, vagy tanulásra nem lesz időd, ami szintén nem jó.

A Kitáb-í-Aqdas-t, meg a Kitáb-i-íqán-t meg olvasd el többször is, mert azok az alapok, anélkül semmit nem fogsz tudni a baháí vallásról. Nem elég, hogy értelmezni tudd, amik ott le vannak írva, hanem az is nagyon fontos, hogy a szíved befogadja az ot leírtakat.

Ha valami problémád van, akkor szólj, és én beszélek azzal a lánnyal, aki nekem is segít tanulni a baháí vallást, és megkérdezem, hogy van-e ideje foglalkoznia veled, vagy ha nincs, akkor keresünk másvalakit, aki segíteni tudd neked.

Most eldöntheted, hogy mit szeretnél, és ha gondolod, kereshetsz priviben, de arra kérlek, ne írogass ki a nevemben kérdéseket.

Üdv: az igazi Anna

2011. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Legyél ateista, szerintem az a legjobb! Én mondjuk a karácsony helyett a hanukát ünneplem meg, de a húsvétot is.
2011. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

>> Nemrég vettem fel a bahai hitet...


Jobban tetted volna, ha egy télikabátot veszel fel.

2011. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
35%

Anna.

Mivan ha az egész csak kacsa ,és Jézus valóban Isten ,a Teremtő,Megtartó egy igaz Isten második személye:A FIÚ.

Akor az egész vallásod egy csőd!!

Térj meg Jézushoz míg nem késő.és ne tedd kockára az életed.

2011. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Anna.

Mivan ha az egész csak kacsa ,és Jézus valóban Isten ,a Teremtő,Megtartó egy igaz Isten második személye:A FIÚ.

Akor az egész vallásod egy csőd!!

Térj meg Jézushoz míg nem késő.és ne tedd kockára az életed."


Mivan ha az isteni eredetű Jézus kacsa? ÉS Jézus nem isten, nem teremtő, nem megtartó, nem személye semmi felsőbb hatalomnak?

Akor az egész vallásod egy csőd!!

Térj meg Baháollához míg nem késő. és ne tedd kockára az életed.


(Amúgy, ha jól tudom, a Bahái hit elfogadja Jézust, mint prófétát)

2011. máj. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Télikabátot nem fogok felvenni nyár elején, mert minek? Ugyanis baromi meleg van, legalábbis itt, ahol én élek most.

Utolsó: nagyon szépen köszönöm a beírást, és a baháí vallás valóban elfogadja Jézust, mint prófétát, mint isteni megnyilvánulást.

Üdv: Anna (már Annazara)

2011. máj. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az nem számít hogy milyen vallásu vagy és hogy ünnepeled a kar. vagy nem . Ezzel semmit sem érsz, és még Istennek sem számít..

CSak 1 számít : Hiszed hogy Jézus Isten fia és helyetted szenvedett vagy nem ? Más minden semmit sem ér!!!!! !!!!!!

2011. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!