Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt nem hiszem el! Felháborító...

Ezt nem hiszem el! Felháborító! Mit gondoltok erről az esetről?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek hosszú lessz:

A történet ott kezdődik, hogy én és a párom bérlünk egy szobát, és a másik szobában lakó srác akit nagyon megszerettünk összeköltözött a barátnőjével, és elköltözött.Egy alkalommal szól a főbérlő, hogy megmutatta a lakást egy fiatal párnak, és költöznek egy 3 hónapos csecsemővel, de ne ijedjünk meg, mert nem sírós gyerek.Bevallom itt kissé húztuk a szánkat,(méghogy 3 hónaposan nem sír egy csecsemő) dehát ez van, jöjjenek nyugodtan.Eddig rendben, ez volt egy keddi napon, szólt a főbérlő, hogy vasárnap költöznek.Minden rendben is volt egészen egy napig!!!Ugyanis senki de senki nem jelentette nekünk be, hogy már a kulcsot is megkapták, és bármikor jöhetnek, nekünk másnap el kellett menni otthonról délután (szabadságon voltunk) és én voltam hajlandó nem elmosogatni..annyi baj legyen ugye, arra jöttünk haza, hogy a kiadandó szoba ajtaja nyitva volt, mondom ezt nem így hagytuk,nem? Kimentem a konyhába, és a szék nem volt a helyén..furcsa.. de legyintettem egyet, biztos a főbérlő volt. És most kezdődik az, amiért ez a kérdés EBBE A KATEGÓRIÁBA került:

Felhívott minket a főbérlő, hogy mit műveltünk az új lakókkal? Mi csak lestünk, ugyanis mondtuk, hogy mi nem is találkoztunk senkivel sem, ami ezek után ért lesokkolt!Felhívta az asszonyka a főbérlőnket sírva, hogy azonnal bontsák fel a szerződést, mert a mi "nézeteink" nem egyeznek az ők vallásukkal!Vajon miből gondolták hogy mi nekünk milyen nézeteink vannak???Kedves olvasók, az én Victoria Frances kendőmből, ami az ajtónkra lett rakva, hogy ne szűrődjön be a fény, vagy ne lássanak be, ha öltözök:

[link]

Íme, ennek a festő hölgynek számomra legkevésbé sem ilyesztő festménye végett mi lettünk a szektások, akik mégcsak el sem mosogatnak maguk után!A szellemlány valóban ilyesztő lehet, akkor mit szóltak volna egy vámpírhoz,véres fogakkal, ki lehet következtetni! :D Viccet félretéve ők HIT gyülekezetesek voltak, és elképzelhetetlennek tartották, hogyha valaki ilyet szeret, jó ember is lehet..Márpedig mi csípjük az ilyesmit, sőt extrém külsőnket még csak meg sem nézhették,(pink hajam van ;D ) és úgy menekültek el innen..

Fél órán keresztül ültünk az ágyon, és néztük egymást a szerelmemmel, hogy mégcsak meg sem akartak minket látni, ismerni, semmi... két napig sírtam,aztán rájöttem hogy nem normális dolog valakikhez odaköltözni úgy, hogy még csak meg sem ismerkednek előtte velünk, azt hittem nem kiváncsiak ránk, hogy egyből szerződést írtak, és hogy 5-en lakjunk 2 szobában az is érdekes..De még mindíg nem dolgoztam fel, hogy vannak ilyen emberek.. Főleg, hogy mi olyanok vagyunk, hogy bárkivel megismerkedünk szívesen, nem vagyunk előítéletesek senkivel sem, még húst sem eszünk, csak én néha kis szalonnát, mert sajnáljuk az állatokat, és nem is kívánjuk a húst..nem szólunk le senkit, se krisnást, se buddhást, se semmilyen vallást, se etnikumot, se fogyatékost, bármiféle szubkultúrákat, mi egyszerű emberek vagyunk, akik általában kijönnek mindenkivel!!!EZT már nem fogják megtudni soha a HIT gyülekezetesek...


2011. máj. 9. 16:10
1 2 3
 11/21 Tinker Bell ***** válasza:
37%

A Kérdező nem az összes gyülekezetesre haragszik, csak kettőre!


Hiába mondod, hogy nem jogos a felháborodás, kíváncsi volnék, hogy mit reagálnál hasonló esetben!


Meg sem várom a válaszod! Nyilvánvalóan nem vennéd zokon, mert mindenkiben lehet hibát találni és ez így természetes. Hogy két embert így megaláznak, csak azért, mert kint van az ajtón egy kendő, ami másnak nem szimpatikus, és nem mellesleg bejelentés nélkül állítottak be. Szerinted ez teljesen normális dolog így?!

2011. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
28%

Nem bennetek van a hiba termeszetesen, de en meg mindig nem ertem, hogy miert sirtal. Hisz orulnod kellene, hogy nem koltoztek oda, ha ilyen eloiteletes kattant emberek meg nem kell a 3 honapos sirasat hallgatnotok. En a helyedben orulnek, mert vegulis igy jartatok jol, nem?


Az en rokonsagomban is van sajnos hitgyulekezetes es ezert meg az eskuvomre sem jottek el (mert mi katolikusok vagyunk). En az ilyen emberek miatt nem tudok sirni, haragudni, csak szanni lehet az ilyen agymosott embereket.

2011. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%

Tinker Bell,


Teljesen jogos a felháborodás - de ha megnézed, azt írja a kérdező, hogy mindez azért történt, mert az új emberek Hit Gyülekezetesek voltak. Ez meg így, kirekesztő általánosítás. Pont az, amit a kérdező nehezményez.

Hogy az új emberek anélkül ítélték meg őket, hogy megismerték volna őket rendesen. Ezért a dolog miatt írom azt, amit. Hogy lehet, hogy igaza van, de ő is pont ugyanezt csinálja.

2011. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Először is: eszméletlen jól néz ki a kép!!!!

Másodszor: ne sírj:)

Egy betokosodott agyú hülye liba, aki arra nem veszi a fáradságot, hogy megismerje azt, akivel együtt kénytelen élni-lakni és kígyót-békát mond a másikra 3 mosatlan edény, meg egy kép miatt, az annyit is ér.

A külsőd meg olyan, amilyennek Te szeretnéd, ne változtass rajta más kedvéért!


Nekem lila a hajam. Most fogok vizsgázni, utána munkát keresni. Akinek kellek, mint munkaerő, az ne a hajamat nézze, hanem a tudásomat!!!


Akinek kellesz és szeret, annak a pink hajaddal is kellesz. Aki meg a vadóc külsőd alapján ítél, az húzzon el valahova:):)

2011. máj. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
25%
Hidd el jobban jártatok,hogy nem ette oda a fene őket.Előbb-utóbb még a virágmintás tányért is "eltüntették" volna,mert pogány szimbólum (nehogy mán behozza a ... démonát szent hajlékukba).Egyébként nem mind ilyen,de ezek pont azok lettek volna.
2011. máj. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nos először is, akik próbálkoznak védelmezni ezeket a valószínűen jó embereket, azoknak elmagyaráznám, hogy szívvel fogadtuk volna őket, de lehettek volna iszlámhívők is, ha engem elkezdenek ócsárolni a főbérlőnek, nehogymár egy jó képet alakítsak ki róluk ezek után!Igen, bennem is van hiba, mondjuk nemtűröm ismeretlen emberektől, hogy ráadásul látatlanban úgy elítéljen, hogy még nekünk kell elköltözni, és magunktól megyünk, mert amúgyis sok egy szobáért, és ezek után adja ki nyugodtan a szentfazekaknak, én nem bánom, csak lássák meg, hogy vannak ilyen emberek is, pont azért "tapétáztam" ki ide ezt a történetet, hogy a hozzájuk hasonló hívők felébredjenek, hogy attól hogy nem hulla, hanem egy szellemlány (ég és föld) lóg az ajtón, attól mi még szerethetjük a gyerekeket, én pl szívesen vigyáztam is volna rá, de sebaj, biztos megettem volna, mert én szektás vagyok, és lehetőséget sem adva leléptek.. Most a főbérlő szemében mi tűntünk a rossznak, bárhogyis alkalmazkodtunk eddig bárkihez..különben se szívesen lakunk átjáróházban, ahová az jön be bejelentés nélkül aki nem akar..szimpatikus emberek, és biztos csak elfelejtettek szólni, hogy jönnek, ugye? Így nem vagyok előítéletes, ha ezt gondolom?A szobánk ajtaját sem zárjuk, lehet be is jöttek, de mivel minden cuccunk vidéken van, így nem volt más amitől meg lehetett volna ilyedni, de elvihettek volna bármit..pl a szellemlányos függönyömet! :D Ha már annyira tetszett nekik, megmutatták volna Német Sándornak, az meg elégeti a művészetet.. :( és még én lennék megkövezve, mert bántom őket..jó hogy!De egyet ne felejts el, te aki engem hozzájuk hasonlítassz!Én pl lehet, hogy meg is bocsájtanék nekik, hogy elhordtak minden szektás kuplerályos szemétnek, ők viszont tuti nem kérnének érte bocsánatot, mint ahogy nem is kérnek, hogy látatlanban egy semmilyen ellenük való vallást nem képviselő párt egy függöny miat elítéltek..


ÉS most hogy miért sírtam?Két napig? Mert sajnos ahogy ezek nem is gondolnák, nekem is vannak érzéseim, van lelkem, és meg sem mutathattam magam, hogy én bizony állatokat mentek, és önkéntes is voltam, de sajnos vannak ilyen emberek, és ez viszi a világot a pusztulásba, amikor már nem kiváncsiak az emberek egymásra, és én szeretek élni, szeretem az embereket, és ez a történet el sem hiszem, hogy velem történt meg.. :( sajnos, nagymamámtól örököltem, túl érzékeny vagyok, és meg lettem alázva, le lettem szidva, és egy kukába valónak éreztem magam, bár tudtam én hogy nem lehetek ilyen rossz, mégis teljesen kilettünk, mert barátkozás helyett pont egy Istenben hívő embertől sosem várt gyűlöletet kaptunk, ami nagyon fájt.. leginkább elbújnék a világ elől, csak ne bántsanak többet.. mostmár így majd egy hét elteltével kezdem azért kiheverni, de ilyen nincs, nics nincs nincs, nem tudom elfogadni hogy ilyen emberek léteznek, hogy lehetnek a társadalom tagjai, ha pl nem szimpatikus nekik az orvos, nem engedik a vizsgálatot se? Érti ezt már tényleg az ők Jóistenük...

2011. máj. 10. 07:53
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, még mindig azt mondom, hogy igazad az van, de ettől még rosszul kezeled a dolgot. Mert azt gondolod, ők azért ilyenek, mert hitesek - nem pedig úgy látod, ahogy van: Ők ilyenek, és hitesek. Két különböző állapot.

Alapból te is feltételezel dolgokat számodra idegen emberekről, Például, hogy „biztos nem bocsátanának meg”, „megmutatták volna Német Sándornak, az meg elégeti a művészetet.”

Azt gondolni pedig, hogy „egy Istenben hivő ember” biztos „jobb” lesz, tényleg végtelen naivitás. És nem csak azért, mert a rossznak a jó a rossz, hanem azért mert az emberek emberek, vallástól függetlenül.

Az a pár, nem kezelte jól a dolgokat, de legalább annyira amiatt, hogy kicsi gyerekkel voltak, mint amiatt, hogy hitesek. Sőt, a tapasztalataim alapján, a kisgyerekesség miatt sokkal inkább. Gondolom, mond valamit a „anyatigris” fogalom, és az ilyen pici gyerekkel rendelkezők (főleg első gyereknél) 24/7-ben ebben az állapotban vannak. (legtöbbször)

Úgy hogy rengeteg minden „kiverhette volna náluk a biztosítékot”, vallástól függetlenül is.


Viszont: Mi a különbség a „hulla” és a „szellemlány” között? Hiszen, ahhoz hogy szellem legyen, meg kell halnia, nem? (Ezt ne vedd komolyan. Vicceltem. Csak arra utalok, mindenkinek más a művészet, ezért még nem kell kiakadni.)

2011. máj. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
60%

""ha engem elkezdenek ócsárolni a főbérlőnek, nehogymár egy jó képet alakítsak ki róluk ezek után""


Kérdem én, hol hangzott el, hogy ÓCSÁROLTAK??? És most a nem létező ócsárlás miatt kell elköltöznötök? Már ne is haragudj, de ez nagyon SÁNTÍT!!!


""látatlanban úgy elítéljen, hogy még nekünk kell elköltözni, és magunktól megyünk"" ""különben se szívesen lakunk átjáróházban""

Most emiatt nektek kell elköltözni, vagy magatoktól mentek?


""elfelejtettek szólni, hogy jönnek""

Tudták a telefonszámodat?


""elvihettek volna bármit""

Tehát tolvajok is? (A te logikádra alapozok!!!!)


""Én pl lehet, hogy meg is bocsájtanék nekik, hogy elhordtak minden szektás kuplerályos szemétnek, ők viszont tuti nem kérnének érte bocsánatot""

SAJÁT magadat szólod le, ők, ha tényleg hívők, akkor nem használnak ilyen szavakat. Továbbá, azt feltételezed, hogy ők nem kérnének bocsánatot. Ha ennyire zavar, miért nem hívod fel őket telefonon??? Talán megnyugodnál!


""túl érzékeny vagyok"" ÁHHÁ, szóval ez a dolog forrása! Ezért viselkedsz így. Mindent magadra veszel és rágódsz rajta! Hergeled magad. Újra mondom, beszélj vagy velük, vagy a főbérlővel, hogy mi is történt...

2011. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

1. Az az ilyesztő (sic!) ha valaki az ellipszilont nem ismeri, de alkalmazza. (bocs, de erre harapok)

2. Ezen nem sírni kell, meg magadbazuhanni, hanem akkorát röhögni, hogy zengjenek az ablakok.

3. Ha a tulaj emiatt nem rakott ki titeket, vagy nem emelt díjat, még örülhetsz is annak, hogy a síró picsogó kölküktől is megszabadultál.

4. A hitgyüli az egy veszélyes szekta, örülj, hogy nem kerültél -még így sem - a közelükbe.

2011. máj. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
22%

Hey!Először is!Hívő vagyok,de nem hites (semmi pénzért nem lennék az),ettől függetlenül vannak rendesek köztük (egy két ...khm...érdekes dologtól eltekintve).Az,hogy megijedtek a képtől,szerintem érthető.Ki tudja,hogy a megtérésük előtt milyen életük volt.Én is találkoztam már démonnal,nem igazán tennék ki semmi féle képet ,ami olyan 'darkos' (vagy nem tudom ,hogy hívják...gót?).Amúgy pedig normális vagyok és nem látok ördögöt minden sarokban! :)

Ha valaki meg akarja ismerni Istent és a Gyülekezetet,ne a hiteseknél kezdje...!

2011. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!