Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia tele van tiltással,...

A Biblia tele van tiltással, büntetéssel, bűnhődéssel és borzalmakkal, ez Istennek miért jó?

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 19:19
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

tegnap 19:22


köszönöm a korrekt hozzáállást. de akkor abban egyetértesz, hogy én választhatok a jelentések közül, és ha jól sejtem abban is, hogy a legjobb megközelítés Isten meghatározására az, hogy egy Elme, ami mindent tud, ami nyilván tudatos, és tud önmagáról úgy, hogy nincsen szüksége semmiféle testre ehhez...:)


Abban viszont egyetértek, hogy a fizikai testtel semmi baj nincs...ugyanis egy nagyon fontos eszköz az emberi elmének, és pont azért, hogy tudja magáról, hogy létező, hiszen az emberi elme csak viszonyításból tudja, hogy mi micsoda...a test ezt oldja meg...de a gond ott van, amikor az eszköz használja az elmét...s nem fordítva, ahogyan kéne lennie...én ezt hoztam szóba, s nem megtagadtam a testet...ebből viszont kiderítheted, hogy pont azért hajlamos a test a betegségekre, elpusztulásra, mert az elme téved, így beleesik az önzésbe...lásd Jézusunkat...meg sem halt volna a kereszten, ha az Atya el nem engedi, sőt ha jól tudom betegség sem fogott rajta...pont azért, mert Jézus totálisan önzetlen volt, és tudatban egy az Istennel, ahogy mi is, csak nekünk észre kell venni.


Szóval nem arról van szó, hogy a test hibás, hanem arról, hogy az elme téved...és a testtel azonosítja magát, így elkülönültséget érezve, ezáltal beleesve az önzésbe, mivel ekkor különállónak tartja a dolgokat, Istenét is valami másnak, mint önmaga, nem véletlen, hogy teret kap az ego...tulajdonképpen az emberi elme szétszedi, szétválasztja, szétdobja a létezőket...elfelejtve, hogy Osztatlanság van, és a különállóság csak látszólagos, és segítség nekünk.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:

"én választhatok a jelentések közül"


Persze, hogy választhatsz, de a szoros és tágabb szövegkörnyezetet mindig figyelembe kell venni.


"hogy a legjobb megközelítés Isten meghatározására az, hogy egy Elme, ami mindent tud, ami nyilván tudatos, és tud önmagáról úgy, hogy nincsen szüksége semmiféle testre ehhez...:)"


Ebben nem lehetünk elég okosak szerintem, mivel csak annyit tudhatunk Isten "testéről", amennyit Szavában feltár róla. Ember ugye Őt nem látta (valóságosan!) soha és nem is láthatja élve. Viszont azt is írja a Biblia, hogy "ha van fizikai test, van szellemi is".


"ebből viszont kiderítheted, hogy pont azért hajlamos a test a betegségekre, elpusztulásra, mert az elme téved, így beleesik az önzésbe"


De gondolom azzal egyetértesz, hogy a legszentebb embernek is meg kell halnia egyszer. Ez Isten ítélete volt, mely Ádámtól öröklődik. Viszont a fizikai testünk és szellemünk (mely nem elválasztható) tökéletlen állapotában is el lehet érni azt az isteni ajándékot, ami az örök élet - tehát félreértés ne essék, nem "kiérdemelni", mert azt nem lehet.


Jézus tökéletes volt, aki nem vétkezett és így nem volt benne bűn. Ellenben nem volt (akkor még) halhatatlan, ennyi szerintem.


Isten szelleme, a szent szellem az, amit Isten a segítségünkre küld, mindenki saját akaratából vagy elfogadja, vagy nem!

2011. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:

A válasz írója 40%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:32


Isten a fizikai megjelenés alkotója, tehát Önmaga nem fizikai, nincs szüksége testre, hogy legyen..pont ezért Isten..vagy tévedek? Az más kérdés, hogy van szellemi test, de az nem a Szellem(Elme) testére értendő, hanem olyan test, amit mondjuk álomban használsz...mivel ott egyértelműen nem az ébrenlét alatti test van használva, vagyis az Úr biztosít egy másikat halál pillanata utánra is...hogy a tapasztalat folytatódjon..nevezhetjük asztráltestnek is..mindegy. :)


Azzal egyetértek, hogy a legszentebbnek is meg kell halnia...mivel a mi testünk bűnre sarkall, és az örök létű test nem keletkezik, hanem van, így nem születik..talán az a test az, amit szelleminek nevezel. :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

"Isten a fizikai megjelenés alkotója, tehát Önmaga nem fizikai, nincs szüksége testre, hogy legyen..pont ezért Isten..vagy tévedek?"


Csak azt idéztem, amit a Biblia ír, nos ezt nyilván nem írja. A Szentírás a kétféle "test" között így tesz különbséget. Hogy milyen az a "szellemi test", nem hinném, hogy valakinek is van tapasztalata erről, hiszen a fizikai szemeinkkel nem láthatjuk. Van, mert ezt Írja az Írás, ez biztos. Ezen túl pedig nincs értelme erről spekulálni.


Azt viszont korábban te is írtad, hogy nem a test visz minket bűnbe, igaz?

2011. jún. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

saját elménk tévedése visz a bűnbe, amikor is a testtel azonosítjuk magunkat, így értettem, hogy a test bűnre sarkall, ha ez a kérdésed. De ezt előzőleg leírtam, s emiatt van bennünk(fizikumunkban) a hajlam az önzésre, de mihelyst a gondolkodás változik, vagyis a az Isten átjárja az egyént(megtér, elfogadja Isten kegyelmét), ez a hajlam megszűnik munkálkodni...:)


viszont azt a Biblia nem írja, hogy Isten maga rendelkezne konkrét testtel, teljesen mindegy milyennel, persze ha jól vagyok értesülve, ezért is említettem meg előző szavaimat az asztráltestről, szellemi testről. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

ma 11:32-

"..De gondolom azzal egyetértesz, hogy a legszentebb embernek is meg kell halnia egyszer. Ez Isten ítélete volt, mely Ádámtól öröklődik..."

Nem tudom milyen Bibliád van, de az enyémben nem ez van leírva.

Olvasd el Mózes I.3/22. Ráadásul mindezt szeretetből csinálta!

Esetleg tudsz rá saját, más magyarázatot?

2011. jún. 8. 20:41
 27/51 anonim ***** válasza:

(1Mózes 3:22) Azután így szólt Jehova Isten: „Íme, az ember olyan lett, mint közülünk egy: tudja, mi a jó és mi a rossz. Most azért nehogy kinyújtsa kezét, és szakítson az élet fájáról is, és egyen róla, s időtlen időkig éljen . . .”


E szavak azután hangzottak el Jehova szájából, hogy kimondta az ítéletet az első emberpárra.


Mi volt Ádám bűne? Ez összefüggésben állt a „jó és gonosz tudás fájával”. Erről a fáról sokan vitatkoznak. Valóban egy fa volt-e az? Mit jelent a „tudás”, és mit jelent az, hogy „jó és gonosz”? Egyáltalán, miért ültetett Isten ilyen fát a kertbe?


A Bibliából megtudjuk, hogy egy valóságos fáról van szó, mert a kert egyik gyümölcstermő fájaként említik (1Mózes 2:9). Mi volt az a „tudás”, amelyet ez a fa szemléltetett? A katolikus Jeruzsálemi Biblia az 1Mózes 2:17 lábjegyzetében találó kommentárt olvashatunk:


„Ez a tudás előjog volt, amit Isten magának tartott fenn, és amit az ember a bűn révén maga kaparintott meg (Genezis 3:5, 22). Tehát nem mindentudás, amivel a bukott ember nem rendelkezik, nem is erkölcsi megkülönböztető képesség, ami már megvolt a bűntelen emberben, és amit Isten értelmes teremtményeitől nem tagadhatott meg. Hanem az a képesség, hogy maga döntse el, mi a jó és mi a gonosz, és annak megfelelően cselekedjen, vagyis teljes erkölcsi autonómia igénye, ami által az ember elutasítja teremtettségét. Az első bűn Isten uralkodó fensége elleni lázadás volt.”


A fa tehát annak a határnak — demarkációs vonalnak — volt a jelképe, amely az ember jogkörének végét jelentette. Jogos, célszerű, sőt elengedhetetlenül szükséges volt az, hogy Isten Ádámot kioktassa ezzel a határral kapcsolatban. Ha ő mint tökéletes ember enne erről a fáról, ez részéről jól átgondolt, tudatos döntés lenne. Előre el kellene határoznia, hogy elveti alárendeltségét az isteni uralom iránt, és a saját útján kíván járni, tehát azt kívánja tenni, ami a saját döntése szerint „jó” vagy „gonosz”.

2011. jún. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
55%

Helló emberek!

A Bibliát is az emberek írták... Szerintem az egész kereszténység hazugságra épül.(Szabadkőműves mozgalom, stb...tiltott, de napjainkban is működő titkos szervezetek.) Szerintem sokkal hasznosabb, ha saját és barátaid tapasztalatára támaszkodsz, mint sem egy könyv alapján tanulj meg élni.

Mielőtt tévedés lenne: Istenben hiszek, csak abban nem, amit próbálnak megtanítani. Mindenkinek szíve joga, miben hisz. =) Ahogy nekem tanították kicsinek a Bibliát:

Valóban tanítások lennének és nem parancsok,büntetések. Csupán csak példamutatás, hogy megtaláld a helyes utat az életedben.

2011. jún. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim válasza:
Nem jó neki, Ő szeretné a legjobban, hogy boldogok legyünk. A www.igemorzsa.hu oldalon minden kérdésedre választ kapsz, és kérdezhetsz is. Szeretettel ajánlom mindenkinek.
2011. jún. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 Orfeus ***** válasza:

Ha nincs szüksége testre, akkor miért az van a bibliába hogy saját képére teremtett? :D Ennyi vallásos embert öcsém, és azt se tudjátok miről beszéltek. A fele nem olvasta a bibliát, nem jár templomba, nem jár sehova... Csak hisz, és úgy okoskodik....


Számtalanszor voltam felekezetekbe és semmi mást nem láttam, csak azt hogy van 1 ember, aki állítólag beszélt istennel, és ő olvas vmit, amiért megvannak bolondulva az emberek, és utána meg viszi a zsét amit összegyűjtöttek.


Akkor mi is a vallás?

2011. jún. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!