Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia tele van tiltással,...

A Biblia tele van tiltással, büntetéssel, bűnhődéssel és borzalmakkal, ez Istennek miért jó?

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 19:19
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
13%

Kérdezze meg Istentől és Ő meg fogja tudni válaszolni önnek a kérdéseit. Ezt most komolyan mondom! Ember erre úgysem tud kielégítő választ adni.

Először is, ki mondta,hogy Istennek jó az a sok borzalom ami a bibliában van? A legtöbb rossz az emberek gonoszsága miatt történt! Nem Isten akart lesújtani rájuk, mert kedvét lelte benne! Ráadásul ne feledkezzünk meg ,hogy az emberek a saját bűneik miatt vesztek el, ezért Jötte el Jézus a földre, hogy megmentse az embereket! Ugyanis addig a bakoknak és bikáknak,stb...vérét kellett ontani az emberek bűnei miatt, de annyira megsokasodott a bűn, hogy kellett egy tökéletes áldozat! Ezért jött el Jézus ,hogy aki hisz Őbenne el ne vesszen,hanem örök élete legyen!!

A válasz nagy része a bibliában van. Az első emberpár bűnesete után a föld át lett adva a sátánnak! Az egyetlen Út,hogy kijöjjünk a hatalma alól: Jézus megváltó halála! Nagyon sok jó van a bibliában . Maga a biblia egy útmutató, hogy hogyan éljünk ahhoz,hogy egy jobb világban éljünk. Teljesen biztos vagyok, hogy ha mindenki betartaná akárcsak a tízparancsolatot, minden rendben lenne. Nem lenne,több öldöklés és gonoszság. De nem ez a helyzet, mert az emberek inkább "függetlenek" akarnak maradni Istentől, így nem is sejtik, hogy ha Istent nem is de a sátánt nagyon komolyan szolgálják akkor is ha nem tudnak róla. Ez olyan mint a gravitáció. Akár hisz benne valaki akár nem attól még működik! És való igaz a "tiltások" valójában minket védenek! Gondolom ez a válasz sem lesz megfelelő, de mint első mondatomban írtam: Isten tud kielégítő választ adni Minden kérdésére!!

2011. jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:

Én vagyok az akinek az előző válaszolt

Hogy a te válaszod hogy jön ide, arról dunsztom sincs.

2011. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
37%

"Azt pedig ne felejtsük el, hogy Isten az ember értelmét, elméjét, szellemét nem pusztítja el soha, mert az egy Istennel és így örök."


Ez nem bibliai tanítás. A Biblia szerint vannak szellemi teremtmények és Isten, aki szintén szellem, de az emberben semmi sem halhatatlan ("örök", ahogy te hiszed) itt a földön. Ez logikus is, hiszen a halhatatlanság ígérete az emberrel kapcsolatban AJÁNDÉK, melyet azok kapnak, akik az égbe jutnak szellemszemélyekként (hiszen test és vér nem örökölheti Isten Királyságát) Jézus mellé, mint (társ)királyok.

2011. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:

kedves előttem szóló...:)


Pál apostolnak rómabeliekhez írt levele.

8,8 A kik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.

8,9 De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek.


itt a lélek szó az ógörög pneuma szóval van kifejezve, jelentése fuvallat, szellem, elme, intellektus. de egyébként érdemes elolvasni ezt a részt, megéri. :)


De Lukács evangéliumba a 16 os rész 19-31 ig azt taglalja, hogy az ember szelleme(értsd elme) tovább él a test halála után. :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:

(Róma 8:8) Így azok, akik a testtel vannak összhangban, nem lehetnek kedvére Istennek.


Az 1Korintusz 3:3 pontosít az értelmezésen, mivel igen félreérthető fordítást használsz: "mivel még testiek vagytok. Mert míg féltékenység és viszálykodás van köztetek, nem testiek vagytok-e, és nem emberek módjára jártok-e?"


Pál szembeállítja a "testi" gondolkozást a "szellemi" (pneuma) gondolkozással, vagyis szó sincs itt sem bennünk lévő "szellemi (test)rész"-ről.


"itt a lélek szó az ógörög pneuma szóval van kifejezve, jelentése fuvallat, szellem, elme, intellektus."


De egyszerre nem mind, ugye? Akkor most melyik? Miért is nem jó a "szellemiség" vagy "intellektus"?


(Róma 8:9) "Ti azonban nem a testtel, hanem a szellemmel vagytok összhangban, ha Isten szelleme igazán bennetek lakik. De ha valakinél nincs meg Krisztus szelleme, az nem tartozik őhozzá."


-------


Azzal, amit Jézus a gazdag emberről és Lázárról mondott, azt tanította, hogy az ember szelleme (neked itt "elme") tovább él a halála után?


Betű szerint kell-e értenünk a Lukács 16:19–31 leírását, vagy csupán valaminek a szemléltetéséről van szó? A Káldi-fordítás lábjegyzete elismeri: „Tekintetbe kell venni, hogy az itt következő elbeszélés példabeszéd, melynek részletét nem kell szószerint venni, csak tanulságát keresni.” Betű szerint értve azt jelentenék Jézus szavai, hogy Isten összes kegyeltje elférne egyetlen személy, Ábrahám keblén; hogy az ujjhegyen levő víz nem párologna el a hádesz tüzében; hogy egyetlen csepp víz enyhülést szerezne egy ott szenvedőnek. Vajon az ég és a pokol olyan közel van egymáshoz, hogy egyszerűen át lehet szólni egymásnak? Ezenfelül, ha a gazdag ember betű szerinti tüzes tóban lett volna, hogyan küldhette volna el Ábrahám Lázárt, hogy hűsítse meg a nyelvét egy csepp vízzel az ujja hegyén? Ésszerűen hangzik ez neked? A betű szerinti értelmezés szemben állna a Biblia más részeivel. Ha a Biblia ilyen ellentmondásos lenne, alapként használná-e egy igazságot szerető ember a hite építéséhez? A Biblia azonban nem mond ellent önmagának.


Mit jelent a példázat? A „gazdag” ember a farizeusokat szemlélteti. (Lásd: 14. vers.) Lázár, a koldus jelentette az egyszerű zsidó népet, melyet a farizeusok ugyan megvetettek, ám ezek az emberek megbánást tanúsítottak, és Jézus követői lettek. (Lásd: Máté 21:31, 32; Lukács 18:11; János 7:49.) Haláluk is jelképes, azt ábrázolja, hogy megváltoztak a körülményeik. Így a korábbi megvetetteket Isten a kegyébe fogadta, s a látszólag kegyelteket Isten elutasította, míg az az ítéletüzenet, melyet az általuk megvetett emberek hirdettek, gyötörte őket (Csel 5:33; 7:54).

2011. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:

kedves utolsó.


a szellem, elme és intellektus azonos lényeget takar...az értelmet...:)


abban is egyetértek, hogy nincsen a testben semmiféle szellem...mivel minden a szellemben(elme) van...az Isteniben...az isteni szellemmel válunk élő lélekké...miért ragaszkodjak én a testhez, ha azonosíthatom magamat az Isteni Szellemmel, ahogyan Jézus is tette? Nem ezt jelenti Krisztus elfogadása?


A Káldi fordítás pedig Káldi fordítás...a Biblia pedig Biblia..én inkább a Bibliát választom, és az abban leírtakat...ugye nem gond? Nekem az a részlet inkább tűnik annak, hogy a születés és halál közti állapot után az ebben leélt erkölcsi élet mintájára jár következmény...:)


köszi a válaszodat egyébként, de én nem rendelem alá magam a fizikai megjelenésnek(test), nem tartom magamhoz, az értelmemhez, elmémhez(pneuma) képest elsődlegesnek az "anyagot"...mivel az materializmus, vagyis a "sarx" gondolata...:P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:

Olvastam már sok hozzászólásodat és maximálisan tiszteletben tartom a véleményedet és a hitedet. Csak két dologra reflektálnék:


"a szellem, elme és intellektus azonos lényeget takar...az értelmet...:)"


A bibliában a szellem (ruah, pneuma) szó legalább hatféle, jelentéstartalommal bír. A "széltől" kezdve az Isten által nekünk adott "életerőn" és a "szellemszemélyeken" keresztül, egészen a "szent szellemig". Jelentheti a "szellemiséget" is, mely által valaki bizonyos formában szól, cselekszik.


A másik dolog, amit fontosnak tartanék megjegyezni, hogy a fizikai testtel - a Biblia szerint - semmi baj sincs, azon kívül, hogy jelen állapotában betegségekre és halálra van ítélve. De ezeken kívül Isten tökéletes teremtésműve, mely maga is örök életre lett tervezve és ez még meg is fog valósulni, hiszen Isten eredeti szándéka is ez volt, amiről Ádám kedvéért sem mondott le.


A véleményem az, hogy nem a test rossz (csak tökéletlen, de az nem ugyanaz), hanem pont a szellemiségünk az, ami alkalmasint bűnbe sodorhat. A test kívánságait szembe állítják a Bibliaírók az Istentől való szellemi gondolkozással, de ezzel egyikük sem akarja azt mondani, hogy a test a hibás! Érted?

Csak azok akarják "levetkőzni" fizikai testüket, akik égi reménységűek, mert nekik az lesz a megígért jutalom, ezzel nem minősítve le a fizikai testet.


A testünk felett meg kell tanulni uralkodni.

2011. jún. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim válasza:
Nagyon Igaza van a legelső személynek lehet hogy sajnos nem világos mit akar mondani de én pl értem . Van a tíz parancsolat "ne lopj,ne ölj ,szeresd felebarátod mint magad, stb.." pl a 10 parancsolat nem tiltás hanem útmutatás a boldog élethez! ha van aki akar velem beszélgetni írjon nyugodtan megpróbálom felvilágosítani 1-2 dologban .
2011. jún. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:

17:42-es válaszoló. Azt hiszem félreértelmezed a Bibliát, és sokan félreértelmezik. A testben lenni nem azt jelenti hogy a lelkünk testünkben van, hisz már sokszor leírtam bizonyítékként ennek ellenkezőjét, csak el kellene olvasni, én egyértelműen önmagáért beszélő bibliaversekkel támasztottam alá.


A testben járás azt jelenti hogy a testnek cselekedeteiért élünk, nem pedig a fontosabb szellemi dolgokkal foglalkozunk. Ha ugyanis senki nem lehetne testben kedves Istennek, akkor minek is akarunk megfelelni neki? Ha így lenne akkor fölösleges lenne bármit is tennünk, amíg élnénk addig úgy sem helyeselne Isten minket...


Logika is kellene, nem árt...

2011. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim válasza:
Olvasd el Theodor: Imakönyv ateistáknak c. könyvét, és megérted a mai kor emberének szóló üzeneteket
2011. jún. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!