Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szóltok ahoz hogy növekedi...

Mit szóltok ahoz hogy növekedik az ateisták és az agnosztikusok száma viágszerte? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Amikor legutoljára olvastam már az Iszlámországokban is növekednek. (ezt úgyszámítjuk ,hogy a szabad akaratukból azok nem úgy mint É koreában vagy kínában.nemet és kort irjatok ha akartok.
2011. jún. 11. 19:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/151 A kérdező kommentje:
A kommented sugározza mi van belül. én nem szólok hozzá többet.
2011. jún. 14. 22:33
 52/151 anonim ***** válasza:
25%

Keresztény terror a muszlimok ellen, Indonéziában.


http://www.youtube.com/watch?v=d9NkCSMXh-c


[link]

2011. jún. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/151 anonim ***** válasza:
93%
Ezek szerint semmit sem sikerült találnod a keresztények EGYMÁS ELLENI atrocitásairól. Ennyi erővel felhozhattad volna Afganisztánt, vagy Irakot is. Ott is keresztény államok hadakoznak iszlámok ellen. A kérdés nem erre irányult, hanem vallási töltetű keresztény-keresztény összecsapásokra.
2011. jún. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/151 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 22:24!

Tudtad, hogy akitől idéztél az első mondatodban, egyházellenes volt?

2011. jún. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/151 anonim ***** válasza:
0%
A wikiset miért nem olvastad?
2011. jún. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/151 anonim ***** válasza:
3%

"Tudtad, hogy akitől idéztél az első mondatodban, egyházellenes volt?"


Nem.

De hogy Istenhívő volt, az biztos.

De ha bebizonyítod, hogy nem volt az, akkor sem változtat a sehonnai jelentésén.

2011. jún. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/151 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon helyes, ideje volt már, le a megerőszakolt világfelfogásokkal.

Érdekes lenne belegondolni hova fejlődött volna az antikvitás, ha mindig a mai szint alatt maradt volna a vallásosság.

1000 évvel előrébb lenne a történelem.

2011. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/151 anonim ***** válasza:
24%

Kedves kérdező,ajánlom figyelmedbe az ateizmus alkonya című könyvet (Alister McGrath) érdekes lehet. Nem tudom, honnan van a forrásod, mert a kommunizmus bukása óta ugrásszerűen terjed a vallás, még Kínában is, ahol még mindig a komcsik vannak hatalmon.

Az igazság az hogy az ember vallásos lény, ezt kiölni belőle nem lehet és nem is érdemes, mert értékromlást idéz elő.


Ezért vagyok kiakadva az ilyen úri fiú ateistákra, mint Dawkins, Hitchens, Harris (az apokalipszis lovasai) akik otthon üldögélnek a bőr fotelben, isszák a minőségi bort, szívják a drága szivart, tömik magukba a kaviárt, és azzal érvelnek, hogy de jó ateistának lenni, ez a szabadság, nem kell a isteni igazságszolgáltatástól tartani,mert az ember magától is tudja mi a jó. Ez önmagában csábító elmélet. De rakd át a gettóba, ahol egy pár cipőért megkéselnek egy ártatlan diákot vagy a kis nyugdíjáért egy öregasszonyt. sokan nem tudják maguktól mi a helyes, vagy tudják, de carnak bele, mert az egójuk fontosabb, éljen a "survival of the fittest".


Kell az a vallás, nem értünk még meg az ellenkezőjére.

2011. jún. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/151 A kérdező kommentje:

Óóóóóó. Nem mondom én ,hogy nem kell a vallás. Én nem gyűlölöm és ismerem az apokalipszis lovasait és nem tölük veszem az ötletet és egyáltalán nem követem őket vakon. Én olyan , Einstein féleképen nézem a vallást és a tudományt. De Ghandi is befolyásolt. Nem gyűlölöm a vallásosokat sem az ateistákat. Egy valamit ítélek el ha erőszakkal erőltetik vagy az ateizmust vagy valamilyen vallást.

De mindennek megvan a határa. Nem tudod hallottál e az amerikai Jézus tábororról (Jesus Camp)ez a fundamentalista kereszténység a gyereket ijeszgetik és agymossák kiskorukban. DE ÉN NEM ITÉLEM ETTÖL A TÖBBI KERESZTÉNYT hisz semmi közzük hozzá. A másik ami igazán nem tetszik azok a Harold Camping nevű örültek akik becsapják az embereket és milliókat vesz el tőlük hamis világvége próféciákkal. Harmadik a fanatikus kreacionisták sem jó példaképpek. A fanatikusokat egyik oldalon sem támogatom. Azt fontos tudni ,hogy más az olyan ateista aki csak azért az ami mert így abban tudatban él ,hogy azt csinál amit akar és bűnöz. Más az aki az ego miatt Pl. Hitchens. és más az aki szabad akaratból. Az osztályom különleges 16 éves 10-es jeles tanuló vagyok angol ECL középfokum már megvan. Ez nem dicsekvésképp. Csak nehogy egy tanulatlan-nak képzeljen el. Tisztelettel. Az osztályomban van három személy van egy erős ateista egy Baptista totál vallásos egyén és egy kreacionista. Az erős ateista barátom úgy lett olyan amilyen ,hogy kiskora óta (nem belé nevelték!) már nevetett a Biblián hittanon és egy rendes srác. A múltkor elütött egy Idős hölgyet egy késön fékező autó ő futott oda elsőnek segíteni. Nagy állatbarát és tényleg jószívű. A másik osztálytársam ha meghallja azt a szót ,hogy evolúció akkor hánynia kell és megsértödik. Mégis tök jól kijönnek egymással. ezt azért mondom ,hogy nálunk is megy néha a "csata". Habár nem értenek egyet egymással. Elfogadják egymás nézeteit és ezért barátok.


A másik téma. Ami jogos az ,hogy hol ateizmus hol vallás. A legtöbb jószívű ateista (főleg olyan helyeken ahol a térítők járnak ajtóról ajtóra.) ,hogy mindenki hihet amiben akar addig amíg meg van a morális szintje és nem agresszív vele. Igen a gettós véleményét elfogadom. Mert azoknak a szegény emberek olyan körülmények közé születtek és azt látják gyerekkoruk óta mint a szüleik és azoknak a szüleik és így tovább. Meg hát ha az ember hinni akar akkor higgyen. és ki menyire gyakorolja a vallását az is fontos. Én nem akarom ,hogy az emberek ateisták legyenek csak szabadgondolkodó együtt érző lények. Ennyi és aztán mindenki abban hisz amiben akar. Most visszatérve a kérdésre linkelek videókat.

Ateista növekedés amerikában: http://www.youtube.com/watch?v=j1SM5JT-9DA

Néhány ember aki erkölcsös és jószívű vagy legalábbis normális életet él tud viselkedni annak miért ne lenne meg

a szabad választása ,hogy ateista vagy agnosztikus legyen?

Én amikor megkérdeztem a szüleimet erről ők ezt válaszolták : Mi megtanítottuk ,hogy lehetsz jó ember azt is megtanultad ,hogy csak a tettek által ítélkezz másokon .

Az utadat és a hitedet te választod meg.

De igazad van amúgy és szerintem az a jó ,hogy egymás eltérő nézeteit el tudjuk fogadni. Ámen :)

2011. jún. 15. 23:24
 60/151 anonim ***** válasza:
56%
A hitre nincsenek általános szabályok. Nincsen mindenki által elfogadott publikus morál, és a vallás nem egy opció a svédasztalon.
2011. jún. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!