Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez miért van így a bibliában?

Ez miért van így a bibliában?

Figyelt kérdés

Alkalmam nyílt beleolvasni egy református biblia első pár lapjába. Nos azon túl, hogy legalább 500 szóismétlést lehet találni egy oldalon (isten, úr, úristen), van egy furcsa dolog méghozzá a teremtéstörténet.

Volt ádám és éva, kiátkozták, blabla, ők az elsők.

Született két fiuk, káin és ábel talán? Nem lényeg.

Viszont ami a legfurcsább, hogy valamelyiknek lett felesége.

Nos nézzük, volt a két első ember, és született két gyerek, mind a kettő fiú. 4-en vannak, mégis bejött a képbe egy 5. nő.

Mindemellett szexista, a férfit embernek, a nőt asszonynak nevezi.

Arról már nem is beszélve, hogy akkoriban minimum 800 évig élt egy ember. (persze egyikük se halt meg még balesetben vagy betegségben se).


2011. júl. 8. 14:04
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Ami a többszáz éves emberi életet illeti, teljesen igaz. A tudósok felfedezték, hogy az emberi szervezet úgy van összerakva, hogy elvileg semmi akadálya nem volna, hogy vagy 800 évig eléljen, esetleg tovább. Mindössze egy gén károsodott, aminek a kiküszöbölésén már dolgoznak. Megint találkozik a biblia a tudománnyal.
2011. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Forrást erre azonban sajnos nem tudsz megjelölni, ugyanis a fikció keveredik csak a Bibliával.
2011. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
A 800 év az vicc. Én még anno a tv-ben hallottam (tehát nuku forrás :D), hogy az ember teljesen ideális körülmények között elélne max 150 évig, de ilyen meg aztán nincs.
2011. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Nem tudok forrást megjelölni? Ember, nézz utána a youtube-on. Több műsor is foglalkozott már ezzel a kérdéssel, a tudomány területén ezt már nem is vitatják.
2011. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
A youtubon annyi baromság van, hogy az hihetetlen, egy kicsit sem hiteles.
2011. júl. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Nagyon sok komoly műsor is van bbc-ről például. A férjem rendszeresen nézi a tudományos műsorokat, őt érdeklik az ilyenek. Ezt egyébként már régen is pedzegették. Jelenleg azt állítják, hogy a most születő generációnak már sokkal hosszabb élet lesz majd a jussa. (bár szerintem addig szépen elpusztítjuk a világunkat :-((
2011. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Igen, engem is érdekel, éppen ezért írtam azt amit írtam. 800 évig soha semmilyen körülmények között nem élne a mai ember.
2011. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 dzson ***** válasza:

5/37 :)

Némely elbizakodott embernek, aki igaznak tartotta magát, a többieket pedig lenézte, ezt a példázatot mondta:

18,10 "Két ember ment fel a templomba imádkozni: az egyik farizeus, a másik vámszedő.

18,11 A farizeus megállt, és így imádkozott magában: Isten, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember: rabló, gonosz, parázna, vagy mint ez a vámszedő is. magában: Más értelmezés szerint: önmagáról; vagy: önmagára nézve; vagy: önmagához. Vagyis imádsága magával való beszélgetés volt

18,12 Böjtölök kétszer egy héten, tizedet adok mindenből, amit szerzek.

18,13 A vámszedő pedig távol állva, még szemét sem akarta az égre emelni, hanem a mellét verve így szólt: Isten, légy irgalmas nekem, bűnösnek. Zsolt 51,3

18,14 Mondom nektek, ez megigazulva ment haza, nem úgy, mint amaz. Mert mindenki, aki felmagasztalja magát, megaláztatik, aki pedig megalázza magát, felmagasztaltatik."

2013. dec. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Holba László válasza:

Nem olvastam végig mind a 4 oldalnyi hsz-t, tehát elnézést kérek, ha esetleg ismétlek vmit.

Tehát csak így hirtelen: Ádáméknak nem csak 2 fiuk született a mese szerint, hanem sokkal több gyerekük, csak ők kevésbé ismertek.

Ők az örök élet elvesztése után még ~800 évig éltek (Ádám asszem még ~600 éves korában is nemzett gyerekeket).

Kb Noé korában redukálta tovább isten 120 évre a maximális élettartamot.

Eleinte mindenképpen elkerülhetetlen lett volna a belterjesség (ez asszem a mózesi törvényekben lett tiltott dolog). A hívők ezt azzal szokták áthidalni, hogy Ádámék idejében ez még valszeg nem jelentett problémát.

Vagy ha úgy tetszik isten csodát tett ez ügyben, hogy ne jelentsen problémát.

2014. márc. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!