Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten, hogyan győzhet az...

Isten, hogyan győzhet az ördög felett, ha nem szereti?

Figyelt kérdés
A keresztény vallás szerint az ördög gyűlölködik.de az Isten is gyűlölködik,az ördöggel szemben.ha Isten a szeretet,és okosabb,bölcsebb mindennél,akkor,hogy lehet az,hogy ugyanazzal a primitív megoldással akar győzni,mint az ördög?
2011. júl. 20. 19:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nagyon nem érted látom:) Isten maga a szeretet. Azt nem érted, hogy ez nem egy verseny. Ez előre el van döntve. A sátán ellentmond az Istennek. Isten szabad akaratot adott, Te is megtehetsz bármit, embert is ölhetsz. De vannak emberi törvények amiket nem szeghetsz meg. Az alapvető emberi törvények Istentől valók. (10 parancsolat) A sátánnak nem kell betartania semmilyen emberi törvényt sem, pont ennek okán olyan nagy a hatalma. Az ember alapvetően jónak lett teremtve(erre vannak is pszichológiai kísérletek), de meg van adva a szabad akarat, amivel letérhetsz a jó útról.
2011. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Isten, hogyan győzhet az ördög felett, ha nem szereti?"


Úgy sehogy...ahogyan mi sem győzhetünk az ördög felett, vagyis nem választhatjuk Istent, amíg bennünk is gyűlölet van bármi felé is...Ez a gyűlölés dolog egy apró félreértésen nyugszik, a Magyar Bibliafordítások eléggé megtévesztőek lehetnek...Isten szimplán egyszerűen nem ért egyet az Ördöggel...ennyiről van szó, nem többről. Illetve az Ördögnek van egy nagyon fontos funkciója, amit korábban egy másik válaszoló is leírt...ugyanis ha nem lenne rossz, akkor mi, emberek azt sem tudnánk mi a JÓ. Szükség van a rosszra, mint effektre, hogy a JÓT tudjuk mihez viszonyítani, de ez nem azt jelenti, hogy a rossz ugyanolyan erős...nem, nem...:)


üdv

26/F

LastOne.left

2011. júl. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:

Kedves kérdező, az sem igaz amit kérdezel! :)

Egyet kérek, minden csöppnyi értelemmel rendelkező emberrel együtt, hogy ne lépj kapcsolatba senkivel az égvilágon, amíg nem érted meg ezt most miért írom. Halvány lila gőzöd sincs arról, amiről éppen véleményt nyilvánítottál. Kezdetnek, csak egy kérdést intézek hozzád, ki Isten? Ki az Ördög? Beleszólnak-e bármibe a földön? Gondolom az szerinted az egyik gonosz, a másik nem az, ugye? A semmiből, viszonyítási alapok nélkül, nem teremthető egy 1. számú angyal, akinek van egy olyan tulajdonsága, hogy "gonosz". Nem érdekel, hogy mit fogsz írni válasznak, de ha valamit mégis, akkor beszélhetünk róla. Jelenleg egy birka vagy, de lehet rajta változtatni, HA nem vagy az akkor indokold meg szépen, miért is van ez így? Miben nyilvánul meg a 2 fél "harca" mikor az egyik nem is tud a másikról...

2011. júl. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
"Az ember alapvetően jónak lett teremtve." - az ember, az önzőség abszolút megtestesülése. Előfordulhat, hogy jó dolgokat visz véghez, de csak azért, hogy visszakapja valamilyen formában, nem? Ha nem, akkor ha egyáltalán csinálsz valami hasznosat, akkor mik voltak az indítékaid?
2011. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Az ördög hatalmat kért felettünk.Atyánk az irgalmasság ,az Igazságosság és a Szeretet Istene.Nincs benne gonoszság sem gyűlölet ,mert Ő a Magasságosság Istene, de nem hatalmaskodó senki felett.


A választás e világban megadatott.

2011. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

12:36

Köszönöm válaszod.nem indoklok meg neked semmit,mert úgy sem érdekel mit fogok írni.

köszönöm a többi választ!

2011. júl. 21. 14:19
 17/23 anonim válasza:
Csak annyit akartam mondani, hogy gondolj bele...Mégis miért küzdenének egymással? Hogyan? Nem úgy értettem, hogy nem érdekel, Te mit írsz, az nem érdekel, ha butaságokat állítasz, te vagy bárki más, bármiféle indoklás nélkül. Ha bibliai gonoszról akarsz érdeklődni, kérdezd meg ki az a Bestia? Pontosan miért van itt? Miért van az, hogy kezdetben Istent emlegetnek, majd Úristent? Én már itt fennakadtam. Isten megteremtette a Világosságot, ekkor már megvolt az Első Számú, a legelső, és legfontosabb, aki Elkezdte a teremtést. Isten Első Számú angyala, az Ördög, ugye? Mi köze volt a teremtésnek, a gonoszsághoz? Kapizsgálod? A katolikus hittel tartották rabszolgaként egész Európát. Úgy lett átalakítva, hogy a nép azt higgye, hogy minden a legnagyobb rendben, és dolgozok, a földesúr pedig luxusban él, és ha jól élek, akkor a mennybe jutok. Mi a jó? Dolgozni a földesúrért. A kereszténység elterjedése után, egész Európát irányítás alá lehetett vonni. A katolikus hit erről szólt. Maga a kereszténység Jézusról szólt, és a jóságról, az életvitelről. Egy példa: Régen nem engedték olvasni tanulni, a "szabad" parasztokat, Kizárólag a Pap olvashatott. Kicsit sem bűzlik? Mi volt igaz abból amit mondott? Talán most már kicsit jobban megérted, hogy lehet másképp is gondolkodni, miközben hiszel a szentháromságban. Ha azt állítom, hogy az Első számú angyal, benne van a szentháromságban, a vérbeli katolikus sikítani fog, azelőtt ezért már akasztottak is volna, miért? Mert elgondolkoztam. Ne higgyél vakon valamiben, amiről halvány lila gőzöd sincs, mert elveszett lélek maradsz...Mennyi idős vagy?
2011. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
"Köszönöm válaszod.nem indoklok meg neked semmit,mert úgy sem érdekel mit fogok írni. " Hasonlítasz egy református felebarátomra :) , mellesleg ne köszönj meg semmit, ami számodra haszontalan, vagy sértő. Pontosabban, ne hazudd, hogy köszönöd! "Primitív megoldás" alatt Egészen pontosan mit értesz?
2011. júl. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Az első válasz nem volt szép tőlem, csak bosszantott a vakságod, sajnálom. Én magam sem látok tisztán, na de ki van ezzel másképp? Engem érdekel a téma, nem vagyok vallásos, de magában a vallásban vannak jó elméletek és ezért gondolkozom el mindenen, ami ehhez kapcsolódik.
2011. júl. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Azért köszöntem meg,mert a te válaszod is egy válasz volt.sokszor abból is lehet tanulni,ami az embernek nem tetszik,vagy amire nem is gondolna,hogy hasznos lehet.ezzel együtt igaz,hogy először kicsit bedurciztam.ami nem tetszett benne,az az volt,hogy lebirkáztál,úgy,hogy nem is ismersz.de elmondom,nem vagyok bigott,valamennyire érdekel a vallás,de még templomba sem járok(jártam gyerekkoromban).a kérdésemet direkt a valláskritikába tettem fel,tehát szorult bele némi cinizmus is a témával kapcsolatban.érted....és tetszett,amit írtál,kb.én is ezeket gondolom,az egyházi,földesúri példáddal kapcsolatban pl.teljesen egyetértek.30 vagyok amúgy.primitív megoldás:egyrészt ha Isten szeretet a kereszténység szerint,és az ördög is Isten teremtménye(tehát része Istennek),akkor Isten miért bántaná a saját felét? másrészt,van a két pólus,szeretet-ez az Isten képletesen,és félelem-utóbbi ami gyűlöletből adódik,az az ördög képletesen.Ha azt mondja a vallás,hogy Isten a legfőbb bölcs,mindentudó,akkor mivel tudja,hogy az ördög melléfogott a gyűlölettel,ezért ő nem azt fogja választani,mert okosabb nála.ha ő is ugyanazt választaná,akkor mi lenne a különbség Isten és ördög között? tudom,hogy valójában nincs ördög és Isten ilyen értelemben mert minden egy,és kiegészíti egymást,a kérdésben csak az egyházi értelmezésre fordítottam le a dolgot.
2011. júl. 21. 18:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!