Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi tényleg úgy...

Jehova Tanúi tényleg úgy gondolják, hogy csak ők üdvözülnek mindenki más pedig nem? Ha tényleg így gondolják akkor miért, pont csak ők?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 20:43
1 2 3
 1/24 rémuralom ***** válasza:
83%
Mert csak ők igazhitűek a saját tanaik szerint! A többi vallás ördögtől való. Ez egyébként teljesen normális, minden vallás ördögtől valónak tekinti a többit. A katolikus egyházban pl. a protestánsok mind eretnekek. Luthert a saját idejében a karolikus propaganda úgy ábrázolta, hogy az ördög fújja a dudát Luther fülébe, miközben Luther a tanait hirdeti.
2011. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
18%

"minden vallás ördögtől valónak tekinti a többit."


Ez nem igaz, csak a keresztény egyházak egy részére. A nem keresztény egyházakra meg főleg nem igaz.

2011. júl. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

"Ez nem igaz, csak a keresztény egyházak egy részére. A nem keresztény egyházakra meg főleg nem igaz."


A muszlimok nem tekintik a kereszténységet az ördögtől valónak?

2011. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
25%
Nem, nem tekintik.
2011. júl. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
A kérdés lényege az, hogy miért hiszik azt, hogy csak ők üdvözülnek?
2011. júl. 20. 23:22
 6/24 anonim ***** válasza:
48%
Én odáig jutottam hogy nem is nagyon vitatkozom a JT-ival, mert mindenre van egy betanult magyarázatuk. Ha meg azt kérem hogy bizonyítsák be hogy a magyarázatuk igaz, akkor meg én vagyok a sátáni, ördögi fazon...
2011. júl. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%

rockerboy800 itt már nem először hazudik és rágalmaz!

Ne aggódj, nem csak tanulmányoztál velük.


A kérdezőnek: mint jelent a név, hogy Jehova Tanúi? Ha erre értelemszerű választ tudsz adni, akkor fel sem merül benned az ilyen kérdés.

Mellesleg, ha valaki meg van győződve a saját igazáról, pl. egy tudományos felfedező, orvos, csillagász, biológus vagy éppen Bibliatudós és kitart mellette, akkor is, ha sokan ellenkeznek vele, akkor az helytelen? Lásd Semmelweis esetét.

De még sorolhatnám a példákat, hány embert átkoztak ki a kortársai, pedig életbevágóan fontos igazságot leplezett le (VAGY ÉPPEN EZÉRT?!).


Tehát nem az a kérdés, hogy Jehova Tanúi miért hiszik, hogy egyedül igaz a hitük (van két igazság ugyanarról a dologról?), hanem az a kérdés valójában, hogy MI AZ? Sok ember előtt ez "titokzatos", pedig sokkal inkább ezzel kéne foglalkozni, hogy mit és miért hisznek Jehova Tanúi.


Csak az ezen kérdésekre adott pontos válasz után érdemes azzal foglalkozni, hogy kik és miért menekülhetnek meg majd a Biblia szerint.

2011. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%
Ne aggódj, nem csak TE tanulmányoztál velük.
2011. júl. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
41%

Nem először hazudok és rágalmazok?! Valóban? Nekem volt személyes tapasztalatom velük, megismertem a gondolkodásmódjukat, egy éven keresztül!!! Akkor tehát mindazok hazudnak és rágalmaznak, akik hasonló okok miatt hagyták ott a szervezetet. Amiket leírtam ide a gyakorikerdesek-re, azok mint egytől egyig igaz állítások, és elmondom nektek hogy egy Vas-Megyei gyülekezetben történt meg! A település nevét már aztán tényleg nem írom ki, de basszus, ha nem hisztek nekem akkor járjátok végig az utat és SZEMÉLYESEN TAPASZTALJÁTOK MEG hogy milyen valójában ez a szekta!


Hogy lehet ilyent mondani hogy hazudok ér rágalmazok? Honnan tudod ezt? Biztos ottvoltál és figyeltél minket amint engem ilyesmik értek. Akkor legalább szóltál volna hogy titokban ottvagy, és láthatatlan festékkel kented be magad hogy megigyelj engem! Ha kell, odaállok akárkielé azokkal az emberekkel akik engem megsértettek a tanúk közül, és elmondom ott, de ilyent ne írjon senki hogy rágalmazok, ha fogalma sincs róla hogy még csak ki is vagyok és miket tudok a JT-i szervezetéről!

2011. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
42%

"Hogy lehet ilyent mondani hogy hazudok ér rágalmazok? "


Nekem nem kell a hanta! Első kézből, jól ismerem a Tanúkat és tisztában vagyok vele, hogy az ilyen sértegetés nemhogy nem történhetett meg, hanem értelmetlen is. Jehova Tanúi mindenkinél másnál alaposabban kutatnak és keresnek, valamint érvelnek. A hitük alapja és elsődleges LÉTELEME, hogy ne hiszékeny ember keresztelkedjen meg, hanem jól értse meg, az igazságot.


Tehát, amikor olyan sötét és a hiszékenységre épülő szektákhoz akarják őket hasonlítani (a legnagyobb szektát is beleértve!), ahol az a jó, ha minél kevesebb a kérdésed, akkor már tudom, hogy az illető nem mond igazat!!!

2011. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!