Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi tényleg úgy...

Jehova Tanúi tényleg úgy gondolják, hogy csak ők üdvözülnek mindenki más pedig nem? Ha tényleg így gondolják akkor miért, pont csak ők?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 20:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Én Jehova Tanúja vagyok és a kérdésedre szeretnék válaszolni.

Nem hiszük, hogy csak mi vagyunk akik megmentésben részesülünk, sőt még csak azt sem hisszük, hogy mi kiérdemeljük a megmentést.

A biblia azt írja, hogy ez egy ki-nem-érdemelt-kedvesség = sem mi, sem más nem tudja kiérdemelni, mert ez Istentől egy kedvesség az emberek felé és ő annak adja ezt akinek akarja.

Lehet, hogy neked - lehet, hogy nekem, de remélem mindkettőnknek.

2011. júl. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt miért csak ti? Ez a tipikus betanult válasz, de én nem pont erre vagyok kíváncsi, ne értsd félre semmi bajom veletek, csak nem értek egyet egy-két dologgal.
2011. júl. 21. 19:40
 13/24 A kérdező kommentje:
Mármint lemaradt, elnézést: Ezt nekem egy Jehova Tanú mondta.
2011. júl. 21. 19:43
 14/24 anonim ***** válasza:
30%
Kedves kérdező, a 09:55-ös válaszomban írtam arról, amit még most sem értesz. Miért kérdezed megint, hogy "miért pont ti"?
2011. júl. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Igazából nem értem, hogy milyen választ vársz tőlem?

Az előzőből idézem:"Nem hiszük, hogy csak mi vagyunk akik megmentésben részesülünk"- ennek a lényege az volt, hogy NEM CSAK MI!

Erre válaszul ezt írtad:"A kérdés az volt miért csak ti?" + a megjegyzések...

Biztos, hogy én fogalmazok rosszul, ezért elnézésedet kérem érte és remélem egyszer lesz valaki aki úgy tudja megfogalmazni, hogy azt te is meghalld.

Szép napot neked!

2011. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
34%

Oké, szóval én hazudok. Csak nektek lehet igazatok ezekszerint JT-i és senki másnak a világon. Akkor ezek szerint a kérdező is hazudik amikor azt írja hogy neki is egy tanú mondta, mert egy tanú ilyent nem mond.


Ez ám a szép dolog, hogy minden embert aki felhoz valamit ellenetek, azt mondjátok rá hogy hazudik, vagy hogy félreértette a dolgot. De hát igen, csak nektek lehet igazatok, a többi ember ha rosszat mond rólatok az pedig mind hazudik vagy mindig félreérti a dolgot. MINDEN ESETBEN FÉLREÉRTIK A DOLGOT VAGY HAZUDNAK.

2011. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
23%

Akkor tegyük félre, hogy Jehova tanúi üdvözülnek, és mondjuk hogy nem. De akkor kik? Ha azok, akik nem hisznek Krisztusban, akkor már a Bibliát nem fogadod el, ehhez pedig JT-nak nincs közük. Ha viszont Jézus egyedül a Megváltó, akkor nyilván a Biblián kívüli hitű emberek nem üdvözülhetnek. Hanem csak a keresztény hitűek. Na és azon belül kik? Hiszen az egyházak és felekezetek össze-vissza tanítanak egymástól eltérő dolgokat is, és alaptanításokat is. Na akkor közöttük kik? Ha mindenkinek igaza van, akkor a Biblia van tele ellentmondással, hogy ennyire másként tanítják az egyházak. Csakhogy a Biblia egységes tanítást ad, tehát ahhoz kell igazodni, vagyis akik a legközelebb állnak a bibliai kinyilatkoztatáshoz, azok képezik a Krisztus mai gyülekezetét.

Hogy csak egy példát mondjak, Jézus azt tanította, hogy neki és nekünk az Istenünk az Atya (vö. Ján 2O:17; Jel 3:12), a kereszténység egyházainak 98%-a szerint meg Jézus ugyanúgy a mi Istenünk, mint az Atya. Na itt az ellentmondás, úgy hogy én nem kérek a 98%-ból, maradok annál, amit Jézus tanított, és ennyi az egész. A hitetlen Tamás meg a hitetlen kereszténység kijelentéseire meg nem vagyok kíváncsi, egy tőről fakadnak. Alapos vizsgálatot tettem, és teljes egzisztenciális tudatommal elutasítom a 98%-ot!

Üdvözlettel: 02%

2011. júl. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
56%

Fura, amit itt egy JT hozzászóló írt.

Nekem sok ismerősöm van, akik JT-k és mindegyik azt mondja, hogy ahhoz hogy megmeneküljek JT-vá kell válnom.

Ebből számomra is az következik ,hgoy csak ők üdvözülnek.

2011. júl. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
40%
Ezért ne is vitatkozuunk velük kedves előző kommentelő. Mindig igazuk van és a betanult szöveget mondják. Én nem ítélem el őket, hisz ahhoz nincs jogom, sőt szeretem őket mert embertársaim ők is. Csak néha kiakadom rajtuk, de hát ez van. Mindenesetre, hiába szállunk vitába velük, mindenre van egy betanult szövegük, amit az őrtorony tanított nekik, ők pedig kételkedés nélkül elhiszik. És mindent ki tudnak magyarázni amit csak akarnak...
2011. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
41%
Kedves Barátom, azt mondod, hogy mindenre van egy válaszuk, amire az Őrtorony tanította be őket. Nem kellene általánosítanod, de az előítéleteidtől nem tudsz szabadulni. Jómagam 1993-ban írtam egy 85 oldalas tanulmányt az adventista tanokról, egy közel tízéves vita lezárásaként. Számtalan más témának a legalapvetőbb részletekig utána néztem. Amikor arra utaltam, hogy kicsoda a mi Istenünk - Jézus szerint -, akkor a lényeget írtam le. Több mint száz ige bizonyítja, hogy nem Jézus Krisztus a mi Istenünk egyetlen érzelmi fellángolású, és félreérthető kijelentéssel szemben. Ennek ellenére a kereszténység egyházainak 98%-a elveti Jézus kijelentését, és azt az egyet fogadja el igaznak, és a hitvallását arra építi. Nincs szándékomban tolerálni ezt a nézetet, ugyanakkor van annyi önálló meggyőződésem, hogy elutasítsam. Nem azért, mert az Őrtorony erre tanított meg, hanem mert a saját meggyőződésem ez, ami pedig egyezik az Őrtoronyéval. És hogy az Őrtornyot tartom a leghűbb bibliamagyarázó kiadványnak jelen időszakban, ez is igaz, de ez egy más téma. Sajnálom, hogy vannak egyeseknek rossz tapasztalataik JT-val kapcsolatban, de ez is egy más téma. A tanítás tisztaságát meg kell tudni különböztetni az esetleges helytelen viselkedésektől. Az I. századi Korinthusban is történtek olyan negatívumok amikről Pál írt, és ha valaki közelről tapasztalhatta ezt, az mondhatta, hogy ez a kereszténység milyen ROSSZ közösség. Holott egyedi esetekről volt szó. Attól,hogy én valakit szeretetteljesen átölelek, vagy egy hatalmas pofont neki lekeverek, még nem lehet általánosságban következtetni JT egész közösségére. Aki ezt teszi, annak előítéletei vannak, amikből táplálkozik, az pedig nem jó tanácsadó.
2011. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!