Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha be akarsz lépni a Hit...

Ha be akarsz lépni a Hit Gyülekezetébe, tényleg igaz, hogy anyagi javaid nagy részét be kell szolgáltatnod?

Figyelt kérdés
Csomóan azt mondják, hogy az egész csak a pénzszerzésről szól. Nem akarok belépni, van már saját vallásom, de azért ez eléggé meghökkentett!
2011. júl. 21. 16:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
46%

Igen, valamint minden hónapban tizedet szednek. Azaz a fizetésed 1/10 részét kötelezően be kell szolgáltatnod.

Egyik ismerősöm belépett. Szinte zsákszámra hordta otthonról a pénzt. A vége az lett, hogy tönkrement a vállalkozása.

Lehet, hogy gonoszul hangzik, de akinek ennyi esze van, az meg is érdemli, hogy így járjon.

Egy másik ismerősömnek a Hit Gyülekezete teljesen átmosta az agyát, megtagadja a saját családját és nem hajlandó szóba sem állni velük. Nem érdemes ennek a szektának a közelébe kerülni. :S

2011. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
44%
A tagoknak a "tizedet" elvileg be kell adni a gyülekezetnek. :D Saját maguk tartják fenn a hitcsarnokot meg minden egyebet, szóval a hívők támogatására bizony nagyon is számítanak... Nekem egy barátom hitgyülekezeti tag, bár nagyon szeretem őt, de sztem ez az egész az agymosásról meg a pénzszerzésről szól, Szent Sándor nagyon okosan csinálja azt amit csinál :(
2011. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
59%

Ez így, ebben a formában nem igaz. Én is jártam oda, riogattak azzal, hogy majd be kell adnom a fényképezőmet meg a laptopomat, de ilyen nincs.

A tized "szedése"+az ezen felüli adakozás egy érdekes dolog ott. Elvileg kötelező a tized, de semmilyen nyilvántartás nincs róla, mindenki névtelenül dobja be a perselybe, így senki nem tudja meg, fizeted-e. Erős a nyomás, hogy ezen felül is adakozz még, de hogy tényleg megteszed-e, azt is Te döntöd el, nem tudják meg.

A férjem oda jár, én néha elkísérem. Adakozáskor egy százas a maximum, amit a kosárba dobok. Volt, hogy csak egy tízes apróm volt, azt dobtam bele, magamban jót szórakoztam. :) Viszont a már nem hordott ruháinkat nagyon szívesen küldöm el, meg volt, hogy ételt gyűjtöttek (tehát nem pénzt, hanem kaját) meg karácsonykor ők is részt vesznek a cipősdoboz akcióban, arra adok szívesen. Feltételezem, a csomag lisztem nem a Sándornál kötött ki. :)

2011. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
69%
Tévhit, mint sok más híresztelés. Tőlünk soha senki nem kérte, hogy vigyük be a "vagyonunk" valahány részét. A tizedet pedig mindenki saját belátására bízzák. Én még soha nem fizettem, most esett le nemrég, hogy jó lenne. Ám ez tőlem jön, senki sem mondta, hogy fizessem. Az ismerősöd aki zsákszámra hordta be a pénzt, igen tehetős lehetett. Néhány zsákkal neked is hordhatott volna ugye? (; Én még ilyet nem láttam. Azt tapasztalásból tudom, hogy az adakozás kifizetődik. Gyakran adakoztunk már a férjemmel (nem a gyülekezetnek) és amikor szűken voltunk, bizony volt olyan, hogy meglepő helyeken találtunk pénzt. Ez Isten munkája. Az más kérdés, hogy bizony ez a gyülekezet is mint minden más egyház a hívők pénzéből tartja fenn magát. A lelkészek fizetését mindenhol a hívek adják. Gazdagsága viszont közel sem jöhet a katolikus egyház gazdagságához. Ott a kispapok bizony sanyarognak, minden bevételt tovább kell küldeniük az anyaszentegyház központjába.A Vatikán fényűzése kismiska hozzá.
2011. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 yuda ***** válasza:
54%

20 éve vagyok hit gyülekezeti tag- nincs semmiféle titulusom, sem fizetett propagandista nem vagyok. :D


Nincs sem agymosás, sem kötelező zsákszámra pénzhordás. :D


Ezek kitalációk, valaki egyszer elkezdte hiresztelni kb. 25-30 éve és lám még ma is van aki behiszi :D


A hit gyülekezete egyébként valóban önfenntartó,ami azt jelenti, hogy a hívek önkéntes adakozása tartja fenn (tartotta is és ezután is fogja) és mivel sok odaszánt embernek fontos, hogy a gyülekezet fenn maradjon, sőt kiterjedjen -ezért saját pénzükkel ÖNKÉNTESEN támogatják. Ez a mi érdekünk és szerencsére ezt sok tízezer ember megértette. -de ha akarod újraleírom : ÖNKÉNTES! Soha senki nem tette kötelezővé, sem nem zsarolnak vele- egyébként teljesen bibiliai dolog az egyházi adakozás, tizedbefizetés- nyílván vannak akik ezeket az igéket nem ismerik, pedig Ó-és Újszövetségben egyaránt megtalálhatóak.


Fáj az igazság igaz, hogy vannak emberek, akik fontos cél érdekében összefognak,! :D

Hadd fájjon-én azt mondom!Ez a hitgyüli titka és szerencsére eddig sem tudta senki emiatt szétforgácsolni, pedig ismétlem, legalább 25 éve folyik ez a rágalomkampány, már előtte elkezdődött, hogy én beléptem.


Bárcsak lennének akik zsákszámra hordják a pénzt :D

2011. júl. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
85%
ma 17:31 vagyok. A vége úgy hangzik pontosan: A gyülekezet semmi a Vatikán fényűzéséhez képest.
2011. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
100%
Bár az utolsóhoz intézted azért én is írok még a témához. Az a férfi valamit félreértett. Én ilyen tagokat nem ismerek.
2011. júl. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
60%

"Egy cimborám mondta, hogy kölyökként bementek ezekhez. Valamit ígértek nekik, így bementek. Ott aztán egyből leültették őket, besötétítettek és már vetítették is az agymosást. Három napon át nem engedték ki szerencsétleneket, aztán nagy nehezen megszöktek."

Sajnos ezek miatt kitalációk miatt bántják annyit a gyülekezetet. Akik pedig támadni akarják, azoknak kapóra jön.

2011. júl. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
64%

1999 óta vagyok a Hit Gyülekezete tagja, és ilyenről soha egyetlen szó nem esett a gyülekezetben, ezek csak rosszindulatú pletykák, előítéletek!


Az igaz, hogy van tized és adakozás a gyülekezetben, de ez mindig is önkéntes jellegű volt, senkitől soha nem vettek el erőszakkal vagy manipulációval egy forintot sem!

A tizedre és az adakozásra egyébként azért van szükség, mert önfenntartó egyház vagyunk, az államtól egy forint támogatást sem kapunk - az egy egyházak számára önkéntesen felajánlható SZJA 1%-os támogatáson kívül -, vagyis a tagok önkéntes adakozásából tartjuk fenn a gyülekezeti házakat, és fizetjük ki a költségeket.


Én a HGy nyíregyházi helyi közösségének vagyok a tagja, és büszkén elmondhatom, hogy azt a csarnokot, amit úgy 10 évvel ezelőtt a nyíregyházi hitesek önkéntes felajánlásából építettünk, mára kinőttük és jelenleg egy új szárny építése folyik, már állnak a falak, és erre semmilyen támogatást nem kapunk az államtól, helyi önkormányzattól, sőt, még banki hitelt sem veszünk fel az építkezéshez! Csodálatos dolog látni, hogy egy olyan dologba kerül a pénzünk, aminek hasznát vesszük, és hozzájárulhatunk ahhoz, hogy ezáltal is, egy vadiúj csarnokkal emeljük a város színvonalát.

2011. júl. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
60%
Undorító, hogy légből kapott információkat úgy adnak tovább emberek, mintha az tény lenne. Miért nem Hitgyüliseket kérdezel? Hidd el nem fognak/fogunk hazudni! Tőlem soha senki nem kérdezte, hogy fizetek-e tizedet! Mindenkinek a saját döntése, hogy megteszi vagy sem! És igen, mi tartjuk fenn az egyházat és nagyon szívesen adakozunk! (Az adakozás más, mint a tized!)
2011. júl. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!