Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha be akarsz lépni a Hit...

Ha be akarsz lépni a Hit Gyülekezetébe, tényleg igaz, hogy anyagi javaid nagy részét be kell szolgáltatnod?

Figyelt kérdés
Csomóan azt mondják, hogy az egész csak a pénzszerzésről szól. Nem akarok belépni, van már saját vallásom, de azért ez eléggé meghökkentett!
2011. júl. 21. 16:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
92%

11:11 és 13:19


Nem vitatkozni akarok, de a moderálással kapcsolatban ajánlanám figyelmetekbe a következőket:


"Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!"

"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! "

Stb. Ezek és az egyéb szabályok elolvashatók az "Ide írhatod a válaszod" mondat felett... :)


Tehát a válaszokat szabálysértés miatt szokták törölni!


Nekem töröltek már olyan válaszomat, ami sem trágár, sem rasszista, sem gyűlöletkeltő, sem provokatív nem volt, pusztán egy másik válaszadónak címezve válaszoltam, de szorosan a kérdéshez kapcsolódva... :(((

Hasonló okból ezt a válaszomat is töröltetheti bárki, ha úgy tetszik neki, mert most tényleg csak más válaszokra reagálok... :)


Amúgy a haveros sztorira nem emlékszem, de az iszonyatosan hosszú riportra igen; azt szerinted ki a csuda fogja végigolvasni???


Esetleg ha egy olyan részt emeltél volna ki belőle, ami konkrétan a kérdésre válaszol...


Másrészt a riport hitelessége is kérdéses: nem tudom, ki, hol, mikor készítette, hol jelent meg, mennyi a valóságtartalma, stb.

De azt tudom, hogy több-kevesebb rosszindulattal bárki bármit nyilatkozhat, jóformán következmények nélkül.

2011. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
0%

Berta Wooster válasza:


Szerintem azt az Ef. 2:15-öt szövegkörnyezettel együtt kellene elolvasni ám, abból kiderülne, hogy mire vonatkozik... :)


- miért nem fejted ki te?

2011. júl. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert nem én hivatkoztam rá kétszer is... :)
2011. júl. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
0%

Viktor 06 válasza:


"Jézus a halálával eltörölte a parancsolatok tételekben való törvényét (Ef 2:15), vagyis ezzel a törvény szövetség és amit a Mózes törvénye magában foglalt, megszűnt érvényesnek lenni.

Más szóval, Mózes egész törvénye érvényes volt Jézus haláláig, onnét nem! Hogy a a farizeusok megadták a dézsmát, ebből fakad. Még alatta voltak a törvények, szombatot is kellett tartani.

Ezek a Biblia alaptanításai. (Kösz.)"


???



Szívesen. :-) Szerinted Ábrahám a Törvény alatt élt, vagy a hit atyja volt? Érdekes nem volt még Mózesi Törvény, és nézd csak mit csinált HITBŐL:


"Akinek tizedet is adott Ábrahám mindenből: aki elsőben is magyarázat szerint igazság királya, azután pedig Sálem királya is, azaz békesség királya..."

Zsidó 7,2


Az előbb még a farizeusokkal jöttél, akik alatta voltak a mózesi törvénynek, mondván az USZ-ben is érvényes a tized.

Jeleztem, hogy ez még Jézus halála előtt történt, amikor még az USZ nem volt érvényben.

Most jössz Ábrahámmal, aki tizedet adott.

Nyilván nem volt alatta a mózesi törvénynek, de azt sem írja sehol a Biblia, hogy amit Ábrahám tett, az kötelező a keresztényekre nézve.

A téma az, hogy az USZ sehol nem írja elő (!), hogy kötelező lenne a tized beszolgáltatása. De abban a pillanatban, hogy kötelezővé teszik, már egyházi törvényt hoznak.

2011. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
0%

Biblia alaptanitásai: a tized nem adomány, hanem az Úré. Ha valaki szövetségbe lép Istennel, akkor Isten is megadja neki a tizedet, az első zsengéjét, azaz a bűneiért megáldozott Krisztust, és a hívő is megadja Istennek a tizedet, azaz az első zsengéjét, az anyagi javainak és szerzeményeinek az egytizedét.


Ezt honnét vetted?

2011. júl. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
0%

„Ahogy az egyház gyarapodott, és különféle intézmények jöttek létre, szükségessé vált, hogy törvényeket alkossunk, hogy biztosítani tudjuk a papság megfelelő és tartós támogatását. A tized fizetését a régi Törvényből vettük . . . E törvény meghozására legkorábban úgy tűnik, hogy az 567-ben Tours-ban összegyűlt püspökök levelében, valamint az 585-ös mâcon-i tanács [kánonjaiban] van konkrét utalás” (The Catholic Encyclopedia).


Ezek szerint nem az USZ-ből vették.

2011. júl. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem azt az Ef. 2:15-öt szövegkörnyezettel együtt kellene elolvasni ám, abból kiderülne, hogy mire vonatkozik... :)


- miért nem fejted ki te? (Talán mert nem én hivatkoztam rá kétszer is.)


Az, hogy mire vonatkozik, szerinted a szövegkörnyezetből derül ki. Amire én hivatkoztam, ezek szerint szerinted nem áll, hiszen a mondanivalómnak ellene mondtál. Azt mondtam, Jézus halálával megszűnt a Mózes törvénye (a törvény szövetsége), és a Mózes egész törvénye eltöröltetett. Ennek mondtál ellen te, hát akkor fejtsd ki. Ha meg nem fejted ki, akkor nem mondjál ellent.

2011. júl. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
0%
Az őskeresztény gyülekezetben az volt a szokás, hogy minden keresztény annyit adományozott, amennyit módjában állt, és ahogy eltökélte szívében (2Korintus 9:5, 7).
2011. júl. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
0%
Ábrahám (Ábrám) patriarcha tizedet adott Sálem papkirályának, Melkisédeknek abból a zsákmányból, melyet Khédorlaomer és a szövetségesei felett aratott győzelemből szerzett (1Mózes 14:18–20; Zsidók 7:4–10). Később, Jákob fogadalmat tett arra, hogy Istennek szenteli javainak a tizedét (1Mózes 28:20–22). Mindkét esetben a tized felajánlása önkéntes volt, mivel abban az időben a zsidóknak még nem volt olyan törvényük, amely a tized fizetésére kötelezte volna őket. A törvény érvényességének megszűnésével ismét az önkéntességi kategória érvényes.
2011. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
0%

egyházi adó: az egyház tagjaira az illetékes egyházi hatóságtól kirótt kötelező anyagi hozzájárulás. - I. A hívők ~ja a plébánia, ill. az egyházmegye javára. 1. A hatályos jog szerint az Egyh. született joga, hogy a krisztushívőktől megkívánja azt, ami sajátos céljaihoz szükséges (1260.k). A krisztushívőknek jogában áll, hogy anyagi javakat az Egyh. javára átadjanak (1261 k. 1§). A mpp. köteles a hívőket az egyh. fönntartásának kötelezettségére figyelmeztetni, s ennek teljesítését alkalmas módon sürgetni is (1261 k. 2§). A hívők járuljanak hozzá az egyh. szükségleteinek fedezéséhez a kért támogatással és a ppi konf. által kiadott szabályok szerint. (Magyar Katolikus Lexikon)


Ilyen: "illetékes egyházi hatóságtól kirótt kötelező anyagi hozzájárulás." - csak a hamis vallásban létezik!

2011. júl. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!