Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha be akarsz lépni a Hit...

Ha be akarsz lépni a Hit Gyülekezetébe, tényleg igaz, hogy anyagi javaid nagy részét be kell szolgáltatnod?

Figyelt kérdés
Csomóan azt mondják, hogy az egész csak a pénzszerzésről szól. Nem akarok belépni, van már saját vallásom, de azért ez eléggé meghökkentett!
2011. júl. 21. 16:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
0%

Idevágó információk és hasznosak:


[link]

2011. júl. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
0%

Németh Sándor honlapjáról:

"- Önöknél azonban a hívek adakozása jóval többet nyomhat a latban: elég csak körülnézni a Hit Csarnokában vagy egyetemi épületükben. Azt beszélik, a híveknek – az ószövetségi parancsolat szerint – kötelező tizedet fizetniük minden jövedelmük után. Igaz ez?


- Ez azért nem így működik. Kétségtelen, hogy a tized fizetésének intézménye benne van az Ószövetségben, és Jézus azt mondta, az Újszövetségből sem kell kihagyni..."


Teljes félretájékoztatás az, amit ez az ember mond. Jézus semmi ilyet nem mondott! Ezzel a hamis célzással emberek tömegei adják oda fizetésük tizedét, mivelhogy ha Jézus azt mondta, hogy az USZ-ből sem kell kihagyni, akkor benne van, k.képpen azt nyilván oda kell adni. Nem kötelező, de benne van az USZ-ben. Sok más hamis eljárás/tanítás is akad a karizmatikus gyülekezetekben?

Akad egy pár! Pl. a legalapvetőbb ellentmondás, hogy sok karizmatikus gyülekezet van, magát mind igaznak tartja, mégis széthúzás van közöttük, ill. egyik a másikkal nem közösödik. Akkor milyen szellem áll emögött a karizmatikus káosz mögött? A szent szellem nem az egységet munkálja? Vö. Efézus 4/3

2011. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt az egész huza-vonát,evvel az adakozással kapcsolatban.

Csak olyat kellene írni aminek szemtanúja volt valaki.

Én úgy tudom,hogy minden egyháznál van adakozás,akkor miért kell rágalmakat írni!?

Aki szeretne az Isten kedvében járni az ad,feltéve ha van miből ,akinek meg nincs az nem ad.

Azt írja a Biblia,hogy :"a jó kedvű adakozót az Isten szereti".

Tehát aki ad szívből adja ,aki meg nem ad az ne rágalmazzon másokat!!!

2011. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
24%

Nemrég bukkantam erre a cikkre a neten: [link] Itt egy egykori hitgyülis ír arról, hogy a hitgyüli miként emelte be a “bővölködés teológiáját” a tanításai közé. A cikk írója, Fazekas Csaba történész, aki egykor szintén a HGY tagja volt, majd a ’90-es évek végének nagy szakadása során (amiből kinőtt a Budapesti Autonóm Gyülekezet) ő is elhagyta a gyülekezetet (de továbbra is keresztény maradt).


Az egyik fő problémája éppen az ún. “bővölködés teológiája” volt, amely az USA-ból indult ki (honnan máshonnan?) és azt tanítja, hogy a híveknek adakozniuk kell ahhoz, hogy áldottak legyenek, illetve a sikeres keresztény egyik fokmérője az anyagi áldás – amit csak akkor tud bekövetkezni, ha adakozol a “Istennek”, azaz a gyülekezetnek. Ezt a tanítást ilyen bibliai igékre alapozzák:


“Szükségesnek véltem azért utasítani az atyafiakat, hogy előre menjenek el hozzátok, és készítsék el előre a ti előre megígért adományotokat, hogy az úgy legyen készen, mint adomány, és nem mint ragadomány. Azt mondom pedig: A ki szűken vet, szűken is arat; és a ki bőven vet, bőven is arat. Kiki a mint eltökélte szívében, nem szomorúságból, vagy kénytelenségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten. Az Isten pedig hatalmas arra, hogy rátok áraszsza minden kegyelmét; hogy mindenben, mindenkor teljes elégségtek lévén, minden jótéteményre bőségben legyetek” (2 Kor. 9:5-8).


“Adjatok, néktek is adatik; jó mértéket, megnyomottat és megrázottat, színig teltet adnak a ti öletekbe. Mert azzal a mértékkel mérnek néktek, a melylyel ti mértek.” (Luk. 6:38)


Az adakozás – ahogy Németh Sándor elmondta a riportban – valóban önkéntes alapú a HGY-ben és szó szerint valóban nem kényszerítik rá az embereket. Aki nem akar, az nem ad, csakhogy a fenti igék mindig megfelelő hangsúlyt kapnak egy-egy gyűjtés előtt és mindig úgy alakítják a prédikációkat, hogy kellően rosszul érezze magát az, aki nem ad vagy “keveset” ad…. Tehát nem kényszerrel, de agymosással, bűntudat, lelkiismeret furdalás keltéssel, illetve az anyagi áldás ígéretével – a szokásos keresztény lelki trükkökkel – elérik, hogy a többség adakozzon, akár erején felül is.


Ez a módszer már az USA-ban is bevált a hívek anyagi megkopasztására és a prédikátorok gazdagodására, s a Hit Gyülekezete is lelkesen átvette ezt a tanítást. (Vajon miért?)

2011. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
19%

krisztianerik

2011. július 17. vasárnap at 17:49

A helyzet a következö , amikor elkezdtem elolvasni a Bartus könyvet , totál kiakadtam , nem azért mert hülyeségeket olvastam a bartus könyvben , hanem azért mert meglepően hasonló dolgokon mentem keresztül a gyüliben. Természetesen a köünyv egyoldalu, de mégis nagyszerüen rávilágit azokra a manipulativ eszközökre amelyeket használtak a gyülekezetben a keresztények megfélemlitésére .

Engem rendszeresen berendeltek kihalgatásra , ha valamit nem ugy csináltam , gondoltam , stb. A kihalgatáson rendszeresen lecsesztek , lealáztak , befenyitettek, mikor látták , hogy az igába behajtottam a fejem , akkor nagylelküen begbocsátottak , szerettek ,elfogadtak. Közben én meg legbelül a kinok kinját éltem át. a prédikációimról rendszeresen hanfelvételt kelett készitenem , illetve az akkori hangtecknikus készitette , ezeket a vezetöimnek át kelett adnom akik meghalgatták. Tehát ment a totális kontrol Hát csoda hogy kibuktam????? Nem birtam már azt az elnyomást amit felém gyakoroltak a vezetőségben. Ha megismerkedtem egy hölgyel a gyüliben egyböl mennem kelett kihalgatásra , nem is voltam annyira kontrol alatt igaz???::)))) Ma már csak nevetek ezeken a barmokon , ugyhogy nekem a gyüliböl ne papoljon senki sem , hogy isten igy +meg ugy . Kersztények jönnének ide osztani az észt , nahát nekem ne osszák , mert én ott voltam a berkekben , ugyhogy tudom miröl beszélek.

A tizedet meg nekem kelett szednem egy időben , a befolyó öszegröl soha semilyen bevétel kiadás nem készült . Azt rendszeresen le kelett adnom egy megbizott embernek, de nem is akárhogyan , mert a pénzt gondosan fejelni kelett.Ha nem folyt be szerintük elég tized akkor jöttek a tized tanitásával. és azt noymatták hetekig . mig helyre nem állt a tized fizetés.

Láttam embereket akik igencsak szegényes körülmények közt éltek , a napi betevőjük éppen csak megvolt , de adták a tizedet . a villany és gáz számlájukkal rendszeresen el voltak maradva, de a tizedet nyomatták.

A mlegutóbbi tized tanitás , már arrol szólt , hogy a krisztus az első a zsenge , tehátz aki nem fizeti a tizedet a zsengét az nem a krisztusé !!!!!!

A mikor ezt meghalottam totál besokaltam , mert ebböl arra lehet következtetni , ha valaki nem fizeti a tizedet az nem a krisztusé ( nem ???)

Akkor ezek szerint a krisztussal való életet a tizeddel ki lehet váltani !!!!!!


hallelujahh megáldazúr!!!!!!!

2011. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:
55%

Én sem értem a rágalmazásokat, mocskolódásokat... (Nem vagyok hgy-s, de akkor sem. Az is nagyon érdekes, hogy kívülállók hogy meg tudják mondani a frankót, amit hallottak v. olvastak valahol, s kapásból hitelesnek fogadták el.)


A vitákat sem értem, pláne, hogy az eredeti kérdéstől már jócskán elkanyarodtunk.

A 22-es kedvéért átfutottam az eddigi válaszokat: Több újszövetségi igehelyet is mutattak a válaszokban a tizeddel kapcsolatosan, de ő még mindig makacsul ragaszkodik ahhoz, hogy az ÚSZ-ben nincs szó erről...


A gondolkodása is elég érdekes: hivatkozik egy bizonyos igehelyre; aztán amikor felhívom a figyelmet a szövegkörnyezetre, akkor nem az eredeti állítás melletti érvelés, magyarázat következik... Hanem fejtsem ki én, miért nem értek egyet vele, vagy ha ezt nem teszem, akkor ne kommenteljek... Gratula.


Nem fejtek ki semmit és nem magyarázom, egyrészt a kérdés amúgy sem erről szólt, másrészt meg vitatkozhatnánk még hónapokig is, csak minek? Teljesen felesleges.


Plusz most még az eddigi válaszok ellenére megint állítja, hogy azok beszélnek félre, akik szerint az ÚSZ-ben van szó a tizedről...

És gyerünk, hajrá, menjünk neki megint a hgy-nek, de most már a többi karizmatikus gyülekezetnek is, mert ezek mind hamis tanításokkal ámítják a jónépet...

Aztán meg még keverjünk hozzá egy kis bővölködés-teológiát is, meg másolgassunk be néhány szélsőséges és valószínűleg 100 %-osan hiteles (!) kommentet valahonnan...


Most én kérdezem: Ilyenkor hol vannak a modik, hogy a nem a kérdésre válaszoló, gyűlölködő hsz-eket nem törlik?


Aláírás: Egy nem hgy-s, nem anti-karizmatikus, de nem is karizmániákus, nem katolikus, nem prosperitás-teológiát valló hívő, aki nem törvénykező módon híve a tizedfizetésnek és az adakozásnak; és aki még ezt a véleményét sem akarja senkire rákényszeríteni. :)))

2011. júl. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
0%

A gondolkodása is elég érdekes: hivatkozik egy bizonyos igehelyre; aztán amikor felhívom a figyelmet a szövegkörnyezetre, akkor nem az eredeti állítás melletti érvelés, magyarázat következik... Hanem fejtsem ki én, miért nem értek egyet vele, vagy ha ezt nem teszem, akkor ne kommenteljek... Gratula.


Nem fejtek ki semmit és nem magyarázom, egyrészt a kérdés amúgy sem erről szólt, másrészt meg vitatkozhatnánk még hónapokig is, csak minek? Teljesen felesleges.


- Akkor ismét: Efézus 2:15: az ő testében a parancsolatok tételekben való törvényét eltörölte. Köv. képpen az ÓSZ-i törvény, a zsidóknak adott EGÉSZ törvény Jézus halálával véget ért!


Tizedet más nem írt elő kötelezően, csak Mózes EGÉSZ törvénye. Ami a keresztényekre nézve nem érvényes. Ez a lényeg. Más igehelyek pedig nem arról szólnak, hogy mégis kötelező lenne a tized a keresztényeknek.

2011. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
0%

Több újszövetségi igehelyet is mutattak a válaszokban a tizeddel kapcsolatosan, de ő még mindig makacsul ragaszkodik ahhoz, hogy az ÚSZ-ben nincs szó erről...


- Hogy az USZ-i iratokban beszélnek arról, hogy a törvény előírta a tizedet, és a törvény előtt is adtak némelyek önszántukból tizedet, ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy tizedet kellene adni a keresztényeknek. Nem az a kérdés, hogy az USZ-ben szó van-e a tizedről, hanem az, hogy mit mond a tizedről, éspedig nem mondja azt, hogy kötelező lenne!

2011. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:
100%

"A törvény érvényességének megszűnésével ismét az önkéntességi kategória érvényes...

Ilyen: "illetékes egyházi hatóságtól kirótt kötelező anyagi hozzájárulás." - csak a hamis vallásban létezik!"



Kedves 22-es!

Olvasd el légyszi az eddigi hozzászólásaim, és nézd meg hogy állítottam-e én olyat hogy kötelező az Ú.SZ-ben a tizedfizetés?

Te ezt kérdezted:

"Az USZ-ben hol van szó a tizedbefizetésről, mint követendő példáról? Melyik könyv, hányadik rész, hányadik vers, vagy versek?"


Erre írtunk neked néhány példát. Mire te elkezdtél vagdalkozni a kötelező tizedfizetésről, mintha ezt mi állítottuk volna.

Akkor te ne adjál tizedet, senki sem fog kényszeríteni téged, mert ez hitbéli cselekedet kell legyen. De ne vádaskodj alaptalanul hamis tévtanokra alapozva. A Hit Gyülekezete sem kényszerít senkit sem tizedfizetésre, de azt tanítja, ami a Biblia álláspontja erről a témáról. A tized nem adomány, hanem az Úré. Jézus nem tagadta, sőt megerősítette, hogy a tizedet is meg kell fizetni. Ki állította hogy az újszövetségben kötelező a tizedet megadni? Az Ú.SZ-ben nem vallásos szabályokat és előírásokat követünk, hanem "Ábrahám körülmetéletlenségében tanúsított hitének a nyomdokait". Az Ú.SZ. Ábrahámot a hívők olyan példaképének állítja elénk, "aki mindnyájunknak atyánk"

Róma 4,16

Ahhoz, hogy Ábrahám gyermekei legyünk, Ábrahám hitét kell követnünk, és a pénzünkkel is úgy kell bánnunk, ahogy Ábrahám kezelte a pénzét. A tized megfizetésének intézményét nem a Törvény, és nem is az egyház vezette be. A Törvény csupán annyit tett, hogy részletesen szabályozta ezt a kérdést. A Törvényadás elött kb 400 évvel Ábrahám tizedet adott Melkisédeknek, a magasságos Isten papjának. Majd Izsák is, és jóval Ábrahám halála után, unokája, Jákob is tizedet fizetett valakinek, akit az Írás nem nevesít:


"És fogadást tőn Jákób, mondá: Ha az Isten velem leénd, és megőriz engem ezen az úton, amelyen most járok, és ha ételűl kenyeret s öltözetűl ruhát adánd nékem;

És békességgel térek vissza az én atyámnak házához: akkor az Úr leénd az én Istenem;

És ez a kő, amelyet oszlopul állítottam fel, Isten háza lészen, és valamit adándasz nékem, annak tizedét néked adom."

I.Mózes 28,20-22



Majd Jákob húsz év múlva így tesz bizonyságot Isten áldásáról:


"És monda Jákób: Óh én atyámnak Ábrahámnak Istene, és én atyámnak Izsáknak Istene, Jehova! ki azt mondád nékem: Térj vissza hazádba, a te rokonságod közé, s jól tészek veled:

Kisebb vagyok minden te jótéteményednél és minden te hűségednél, amelyeket a te szolgáddal cselekedtél; mert csak pálcámmal mentem vala által ezen a Jordánon, most pedig két sereggé lettem."

I.Mózes 32,9-10



Aztán párszáz évvel később a Törvényadáskor az Áron rendje szerinti papság, Lévi fiai szedték be a tizedet a néptől. Mi a helyzet az Újszövetségben? Ki szedi a tizedet? Megmondom: Jézus Krisztus, a mi Melkisédek rendje szerinti örökkévaló főpapunk:


"Ahová útnyitóul bement érettünk Jézus, aki örökké való főpap lett Melkisédek rendje szerint."

Zsidó 6,20



A Zsidó 7,8 írja hogy kik gyűjtik be a tizedet a néptől:



"És itt halandó emberek szednek tizedet (magyarázat: a Lévi fiai közül való papság), ott ellenben az, aki bizonyság szerint él (magyarázat: utalás a 17. és 21-es versre:


"Mert ez a bizonyságtétel: Te pap vagy örökké, Melkisédek rendje szerint."

Zsidó 7,17



"És amazok jóllehet többen lettek papokká, mert a halál miatt meg nem maradhattak" (magyarázat a Lévi fiai közül való papság)


"De ennek, minthogy örökké megmarad, változhatatlan a papsága..."


"Mert a törvény gyarló embereket rendel főpapokká, de a törvény után való esküvés beszéde örök tökéletes Fiút."


A Zsidólevél írója, azt mondja, hogy a Melkisédek papsága, örökkévaló papság, mert az, aki ennek a rendnek a papja, soha nem hal meg. Jézus Krisztus örökké él, mint főpap, a Melkisédek rendje szerint. Így Ő az, aki beszedi a népének tizedeit:


"Annyiban jobb szövetségnek lett kezesévé Jézus."

22. vers


Azaz mint főpap, kezeskedik arról is, hogy aki a jövedelmének egytizedével tiszteli Istent, annak az életében megdorgálja a kártevőt, és anyagi, fizikai, szellemi áldást biztosít számára. A hívők, az egyházon keresztül, a fejnek, Jézus Krisztusnak fizetik a tizedet.



Miért adunk tizedet Istennek? Természetesen csak hitből, hitetleneknek, azaz neked ez nem szól.


1. Mert szeretjük Istent.

Isten is úgy szerette a világot, hogy adott. Az egyszülött Fiát adta, az első zsengéjét:

"Első zsenge a Krisztus..."

I.Kor. 15,23

A hívők is odaadják az első zsengéjüket, szeretetből.


2. Mert így engedelmeskedünk Isten Igéjének.


3. A nagy küldetéshez, a világ evangelizálásához hozzájárulunk.


4. Mások is áldást vesznek.


5. Vetés nélkül, senki sem arat.

Az áldásba vetett hittel várakozva adunk.


Ha pedig valakinek tetszik versengeni, nekünk olyan szokásunk nincsen, sem az Isten gyülekezeteinek.

2011. júl. 29. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
100%

22-es! Te szerintem nem is J.T-s vagy, hanem egy kiszakadt megkeseredett exgyülis. ;-)

Talált süllyedt...

2011. júl. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!