Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miből tudható biztosan hogy...

Miből tudható biztosan hogy Isten létezik? 9/L

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 19:45
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóhoz csatlakozva nemcsak az a baj hogy 40

éves az idézet hanem hogy Weisskopf bevallottan ateista volt. Sajnos nem ismerem az idézetet amit írtál, de érdemes lenne szövegkörnyezetében is elolvasni. Talán egész mást jelent...

2011. aug. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
3%
onnan,hogy te is létezel.meg a szomszéd is,meg minden,amit érzékelsz és látsz magad körül.
2011. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2011. aug. 25. 19:55
 14/59 anonim ***** válasza:
55%
kedves 2. válaszoló: szal anyámék bevitték a bútort a szobába de hogy be vigyék megteremtette őket "isten" akkor istent ki teremtette meg? -.-" Na most komolyan már a kis kölök fejét is ilyen hülyeségekkel kel tömni? ://
2011. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én egy olyan faluban élek, amelynek lakosai 90 %-ban katolikus vallásúak. A papunk a hitoktatást már első osztályban kezdi. Aki nem jár azt a vasárnapi misén "megalázza" azzal, hogy felsorolja a "rendes szülőket" név szerint és akkor már mindenki tudja, hogy kinek a gyereke nem jár. És a falunkban nagy bűn. Amikor elkerülünk a középiskolába, akkor a nagy bűn eredménye, hogy szinte senki nem megy el a misére.


Ha hasonló helyzetben élsz, akkor szorgalmasan tanuld a természet tudományos tantárgyakat és a Bibliát. Járj el a misékre és amikor össze tudod a józan eszed alapján hasonlítani a tanultakat a pap által hirdetett igékkel, akkor fogod tudni eldönteni, hogy Isten létezik-e vagy sem.

2011. aug. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
24%

Kedves kérdező!

Fiatalabb vagy, mint én voltam, amikor elkezdtem keresni Istent, de akkor még nem volt számítógépünk, így előnyben vagy. Másfelől, amennyi válasz itt lesz, hátrányban is.


Az, hogy ez a világ létezik egy csoda. Hogy egyszer a semmiből valami lett, az csoda. Hogy a Földön élet van, rengeteg körülménynek köszönhető, ami mind összejátszott, hogy így is legyen.

A természeti törvények is csodálatosak. És végül, de nem utolsósorban, az ember is csodálatos. Nem csak a "fejlett agya" miatt. Egy szimfóniát nem lehet aggyal komponálni, ahogyan egy gyönyörű festményt sem, és egy ihletett táncprodukciót sem. Az emberek a lelküket viszik bele a művészetbe, a vallásba, az életbe.


Ettől csodálatos, és ezt a lelket nem tudja megmagyarázni a tudomány. Ezért leszólja, megpróbálja elsikkasztani, de nem lehet.


A tudomány nem rossz dolog, ne érts félre, csak más a hatásterülete.


Szóval ez a lélek az aki rá van csatlakozva Istenre, és keresi, kutatja, hívja. Ez a lélek vezethet el téged Istenhez. De csak akkor, ha vágysz a vele való találkozásra. Ha nem vágysz rá, Isten nem erőlteti rád magát.


Olvass sokat. Nézz filmeket. Gondolkozz. Mindig legyél éber a körülötted lévő világra és önmagadra is. Ha nyitva tudod tartani a szíved, el sem vétheted a célt.


Isten veled.

Freya

2011. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 Sitio válasza:
14%

Kedves kérdező.

Miből tudható biztosan hogy Isten létezik?-ez a kérdésed.-Erre adok pontos választ.

Nézz csak körül a világban.Mennyi bizonyítékot találhatsz.

Az Univerzum a Nap a Hold a csillagok a Föld az elemek(Itt gondolok a vízre,tűzre,földre,szélre,villámra)a növények az állatok s az ember.Ezek csak a bizonyíték töredékei.

A Szentírásban olvassuk a teremtés történetét.

Isten minden teremtmény ura,aki végtelenül szent,igaz és örökkévaló.Isten létezik,mert számtalanszor feltárta magát.Ő rendelte el a fizikai törvényeket s Ő kormányozza a világot.Nos,lehet hogy hülyeségnek hangzik amit írtam,de hidd el ez az igazság.Ezt nem én találtam ki,ezt Jézus Krisztus, Isten emberré vált fia tárta fel a világ előtt ezeket a csodálatos titkokat.Ha valamit nem értesz vagy további kérdésed van,az email címemen megtalálsz.

Tisztelettel: Sitio tanácsadó.bnfk@freemail.hu

2011. aug. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
91%

Miért lenne már bizonyiték Istenre az hogy létezünk?Ez barominagy sületlenség.Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy a kacsacsőrű emlős létezése bizonyítja, hogy sellők léteznek.Most nem fikázi akarok, de ez igen gyenge érv, szerintem.

Amúgy meg biztosan nem tudhatod, de ha hiszel benne, akkor nem kell rá bizonyíték.Mindenki maga dönti el, hogy miben hisz, az hogy én nem hiszek az nem jelenti azt, hogy te sem hihetsz benne.

2011. aug. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim válasza:
70%

Isten sosem létezett.

Egy orbitális hazugságra(mesére) épül az egész vallás rendszer (nem csak a keresztény).



annak a sok agyalágyult retardáltnak üzenem hogy attól hogy sok mindent még nem értünk az nem azt jelenti hogy létezik isten és a kitalált mesevilág

2011. aug. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
35%

Leginkább abból, hogy személyesen megtapasztalod a jelenlétét. Például, ha látsz egy nagyszakállú fehérköpenyes bácsit üldögélnmi a felhőkön karikával a feje fölött, akkor ő az. Akik megtapasztalták, persze, általában nem így kerültek kapcsolatba vele.


Amit viszont tisztáznod kell magadban, hogy mit is jelent az "Isten" fogalma számodra. Ha a fent leírt bácsira gondolsz, akkor nem is biztos, hogy létezik. Számomra például nem kérdés, hogy a világ létezére Isten a magyarázat vagy valami egyéb dolog, mert én ezt használom definíciónak (Isten = az általam megtapasztalt világ létezésére adott magyarázat). Ebben az értelemben Isten létezése nem hitkérdés, hanem nyilvánvaló tény. Cserébe nagyon kevés információm van arról, hogy Isten milyen.


Neked, persze, nem kell az én definícióm használnod, sem anyuciét, sem a tanítónéniét, sem a karakószörcsögi plébánosét. Alakítsd ki a saját világképed, a saját tapasztalatod, érzelmeid alapján.

2011. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!