Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miből tudható biztosan hogy...

Miből tudható biztosan hogy Isten létezik? 9/L

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 19:45
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
44%

Nézd meg ezt a videót:

http://www.youtube.com/watch?v=chPh69jPl9o

A idős bácsit, aki rajta van Papajinak hívták (azóta már meghalt szegény), Indiában élt. A tanításai nem kapcsolódnak szorosan egyik valláshoz sem (illetve inkább minden vallásban helyük lehet), azt tanította az embereknek, hogy hogyan ismerjék fel önmagukat, és hogy legyenek boldogok. Pont ezt a kérdést tették fel neki, vagyis hogy meg tudod-e nekem mutatni Istent? Meg tudta mutatni. :)

2011. aug. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:01-

A filmen a "robajtól" már nem igaz az egész. Számtalan ártatlan emberi lény van a Földön és nekik sem robajjal, sem anélkül nem jelenik meg.


Ha belegondolsz a "megjelenés" mindig feltételhez van kötve. Ez arra jó, hogy ha a két szemével más sem látja, akkor legyen mire fogni, hogy miért nem jelenik meg.

Hol van Isten önzetlensége, szeretete, gondoskodása és így tovább?


(Van egy szép magyar közmondás:

Segíts magadon Isten is megsegít!

- a másik fele, ha sikeres vagyok:

Segítettem magamon én vagyok az Isten!

- ezt a részt a nép már elfelejtette.)

2011. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
0%

Drága csöpikém!

HA te valóban egy 9 éves kislény vagy és MÁR ilyen komoly dolgokkal forlalkozol,ilyen komoly KÉRDÉSRE keresed a választ, akkor én nem féltelek sőt biztos vagyok baenne,hogy meg fogod találni az egyedül helyes választ.Mert írva van:"aki keres,talál" PERSZE NEM ITT. Lrgalább is ezt kétlem,mert itt... Valamit azonban ne felejts el: A legtudósabb tudós bácsik,sőt még nénik is jártak iskolába. Voltak ők is kis iskolások,aztán közép iskolások,majd egyetemisták,s még az után is tanultak... mert senki sem születik tudományokkal nem állítom,hogy minden tudós vallásos ,de a legtöbbje igen,mert Isten léte bölcseletileg is igazolható. Newtonnak volt egy szép földgömbje,s egy hitetlen kortársa kérdezte.

- De szép eza földgömb,ki csinálta?

- Senki -a kérdezö azt gondolta talán nrm jól hallotta Newton a kérdést,ezért újra feltette azt,s a válasz ugyanaz volt.

- Ugyan hogy mondhat ilyet,hisze mindennek van alkotója.

- Kedves kollégám,ha Ön erről a csodálatos világról tudja állítan,hogy nem csinálta senki,akkor én mért ne állíthatnám erről a födgömbről?

A HIT egyszemélyes dolog.Egyik ember hisz a másik nem hisz.Hitetlen ember mindig volt,hitetlen nép soha.Ezért aztán Sátán hiába mesterkedik,hogy elszédítse Istentöl övéit.Egyik hitigazság,hogy lépj egyet Isten felé,s Ő kettőt lép tefeléd És ez nemcsak jó hanem gyönyrűséges is annak aki megéli,mert csodákat él meg életében,és ez nem csupán velem történt meg hanem másokkal is.Ami velem történt le is írtam. www.osys.hi/biromiklos ezután már csak rajtad áll,hogy érdekel-e hogyan nyilatkoztatja ki magát Isten személyreszabottan övéinek.Te is kaphatsz ilyen bizonyosságot,akkor aztán jöhet neked akár a világ legnagyobb tudósa is az ő hitetlenkadő agitáviójával,nem fog meggyőzni ,mert amit megéltél gyakorlatban az már alanyian,a legeslegbelsődben a TIED,mert megélted,mert meg-tör-tént - - - veled.

2011. aug. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim válasza:
91%

Kedves kérdező!


A válasz a kérdésedre cseppet sem egyszerű. Egy ilyen, hiten és egyéni érzéseken (no meg rengeteg külső befolyásoló tényezőn = vallás) alapuló dolgot nem lehet csak úgy bebizonyítani, legalábbis jelenleg. Ez olyan, mintha valaki azt mondaná az embernek: "Szereted az anyukádat?" "Igen" "Bizonyítsd be!!" - és ilyenkor van csönd, mert nem lehet csak úgy bebizonyítani. Ajándékokat fel lehet mutatni, eredményeket fel lehet mutatni, de abból nem derül ki, hogy te pontosan mit érzel a szíved mélyén.

Ez a lényeg a hitben: a hit.

No persze ezt a "hit a hitben" dolgot nem kell elhinni, a tudomány pedig nem azért van, hogy megcáfolja a vallást, hanem azért, hogy magyarázatot találjon, hogy könnyebbé tegye az ember életét. És igen is sok tudós vallásos.


Sokszor azonban a hit nem függ vallástól: én példának okáért keresztény vagyok, de nem hiszek a kereszténységben. Istenben igen, úgyvélem hiszek, mégha én is csak most keresem a válaszokat. Hihet valaki úgy is, hogy nem tartozik sehova, nem követ szabályokat, csak boldog, képes szeretni és ezt másokkal is megosztja.


Bizonyíték egyenlőre tehát nincs, de ha egy olyan megdönthetetlen bizonyítékot találnának, ami mindenki számára egyértelmű támadhatatlanul bizonyított lenne, azt hiszem az lesz a létezésünk csúcsfoka.


De egyenlőre bizonyítani mindenki csak saját magának tud. Ebben pedig te vagy az egyetlen: csak te vagy képes bizonyítani magadnak Istent. Hogy hogy teszed/nem teszed, az már a te dolgod. Légy nyitott, tanulj sokat, ismerj meg más véleményeket, és minnél többet látsz az átfogó képből, annál könnyebben fogod tudni kialakítani a saját véleményedet.

2011. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
40%

"Bizonyiték egyelőre tehát nincs,de ha egy olyan megdönthetetlen bizonyitékot találnának,ami mindenki számára egyértelmű tagadhatatlanul bizonyiték lenne,azt hiszem az lenne a létezésünk csúcsfoka"

Bárcsak úgy lenne!

VOLT MÁR!- megfeszítették,meghalt,eltemették,harmadik nap feltámadt - és egyszerűen lehazudták. Ezért mondom: nem lesz. Mert ha újra lenne olyan,vagy egészen hasonló,azt is egész egyszerűen lehazudnák azok akiknek olyan könnyű hazudni,mint egy talpig becsületes embenek igazat mondani.

2011. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
44%
Isten iagzából valami tuományos mitudoméniszerint az agyunkban van!:-) LOL
2011. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim válasza:
73%
Semmiből sem tudható. És nem is kell benne hinned, mint ahogy más istenekben sem. Egy a lényeg, higgy magadban és kész
2011. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek.
2011. szept. 5. 10:52
 29/59 anonim ***** válasza:
0%

"Egy a lényeg,higgy magadban és kész"

Szándékosan vezeted őt félre,vagy ...? Mitől vagy ennyire biztos? Javaslom: www.osys.hu/biromiklos olvasását és gondolkozz el rajta.

2011. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2011. szept. 6. 11:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!