Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miből tudható biztosan hogy...

Miből tudható biztosan hogy Isten létezik? 9/L

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 19:45
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:

"...csak mostmár senki nem veszi észre,mert úgy érezzük,hogy minden a mi érdemünk."

Én nem! Kicsit hosszú a válaszom: www.osys.hu/biromiklos de nem tehetek mást,bizonyságul ajánlom magamat.

2011. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim válasza:
Vannak kivételek, nem tudom hogy maga közéjük tartozik-e, de azt tudom hogy amit leírtam az az emberek nagy részére vonatkozik és ezzel nem megbántani akarom az embereket hanem elgondolkodtatni hiszen tudom hogy én is nagyon gyakran úgy érzem minden az ÉN érdemem de aztán rá kell hogy döbbenjek minden alkalommal hogy egyedül nem tudnék boldogulni és a megértő embereket Isten küldi mellém és igazából ő tudja hogy mekkora súlyt bírunk el és csak annyit helyez ránk, és mindennek van oka, bármi történik ha mi nem is az Isten tudja hogy miért!
2011. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek
2011. szept. 25. 21:01
 54/59 tél ***** válasza:
Nem tudom hogy van-e?,de egyszer támadt egy gondolatom "A minden ember a halála pillanatában rá döbben hogy nincs isten"
2012. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
0%

Kislány!

Engem nagyon meglep,hogy valaki gyermekfejjel ilyen "rágós" kérdésen gondolkozik,de ha így van ezt is el tudom fogadni. Keveset olvastam csak az ide írtakból,mert már felháborit,hogy némelyek olyan okosnak vélik magukar,hogy félő. megbetegítenek

Tanácsom: Ha majd olyan okos bácsival,netán nénivel találkozl aki a Világ keletkezését úgy magyarázza,hogy felrobbant a semmi,és aztán...Akkor kérdezd meg tőle: ki mondta meg az európai szőlőrigónak,hogy ha egy kis pálcikát fog csőrébe akkor kipiszkálhatja vele a bogarat a sziklahasadékból és megeheti. Hát a sasnak ki mondta meg: ha nem tudja lenyelni a hosszú csontot,akkor repüljön vele magasra,dobja egy szikára,így az eltörik,s akkor már be tudja nyelni. Ha el kezd magyarázni,ne mond neki,hogy hazudik,mert azért esetleg megver,de azt talán mondhatod neki,hogy téved

Másik tanács: A Biliáról némelyek mondják,az csak mesekönyv. NE HALLGASS RÁJUK Szinte biztosan tudom: csupán annyit tudnak róla,hogy van,de hogy mi van beleírva azt már nem.

Használd a kis buksidat okosan,azért van. Isten adjon hozzá erőt,egészséget,bölcseséget Pááá

2012. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
Állítólag egyesek már megfogták az Isten lábát. Gondolom ők mondták, hogy biztosan létezik.
2012. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
58%

Csak azt elfelejti a sok maradi istenhívő, hogy a tudomány nem azért nem fogadja el Isten létezését, mert nem tetszik neki, hanem azért, mert megcáfolna minden olyan tényt, amit már 100%-ig biztosra vehetünk.


Én most azzal az érvvel támaszkodok a tudományra, mint az istenhívők. Nézz tükörbe! Két kezed van és két lábad pont, mint egy állatkának, például egy majomnak. Nézd meg a kezed! 4 hosszabb és 1 rövidebb ujj van rajta. És nézd meg egy gorilla vagy csimpánz kezét is (neten vagy állatkertben)! Gyakorlatilag ugyanúgy néz ki. A vonalak, az ujjpercek nagyon hasonlóak. Ez bizonyítja, hogy a Biblia hazudik, hiszen ugyanúgy az állatok közé tartozunk. Belőlük fejlődtünk ki (persze nem közvetlenül a majmokból). Csak a felépítésünket kell megnézni és meglátod.


Drága kreacionisták! Az, hogy a világunk fel van építve az semmire sem bizonyíték. Egy majom föl tud építeni egy várat kockákból úgy, hogy nem omlik össze. Akkor az a majom egy isten? Azt mondjátok, hogy Isten mindig is létezett. Mi azt mondjuk, hogy az "anyag" létezett mindig és az ősrobbanással kiszabadult. Gyakorlatilag ugyanaz a két dolog, csak az egyikre van tényszerű bizonyíték. Tudósok például megpróbálták utánozni a körülményeket az akkori Földön, amikor az élet keletkezett. Összeöntöttek mindenféle anyagot, amik akkoriban jelen voltak a Földön (gyakorlatilag megcsinálták az őslevest). És láss csodát, fehérjék alakultak ki. És a fehérjék már részben élő szervezetek. Ha ezek összeállnak, kialakul az első élőlény is (nyilván ezt a tudósok nem várták meg, mert millió évekig tartana). De mégha nem is lenne bebizonyítva akkor is sokkal hihetőbb lenne, mint az, hogy egy szakállas fickó unatkozott és gyurmázni kezdett.


Az ember azért hisz Istenben, mert túl korlátozott az agya ahhoz, hogy felfogja, hogy az ember intelligenciánál bonyolultabb dolgok is vannak. Azt hiszik magukról, hogy ők kiemelkednek, ők nem lehetnek állatok, őket maga a Mindenható teremtett a saját képmására, mert ők a nagy kiválasztottak. Hogy veszi valaki a bátorságot, hogy őket egy koszos állathoz hasonlítsa, ami a fán él és undorító? Csak egy kis szarkazmus kell ide. Dióhéjban ezért találták ki Istent. Semmilyen más bizonyítékuk nincsen rá.

2012. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
100%

2 év alatt nem jitottál még dűlőre?Na minsegy,én is csak lassan formálódtamn azzá aki vagyok.


És a kérdléstől függetlenül:Hú,hát olvastam itt elég cifra agymosási technikákat!Különösen az 55-ös tetszett hogy még le is degradálja az ateistákat,agnosztikusokat (sőt,ha még szőrszálhasogatók vagyunk,akkor a más vallásúakat is) hogy még agresszívak is lehetnek.És ahogy különösen kiemeli egy 9 évesnek hogy ne higgyen ezeknek.Csak sajnálni tudom az esetleges gyerekeit az illetőnek.


Vissza a kérdéshez.


mostmár nem tudom elfogadod e a kislány kifejezést,de én azért még használnám:Szóval kislány.


Én az előző válaszolókkal ellentétben nem rád akarok tukmálni valamit,és meggyőzni,hanem választás elé állítanálak ,a felsorolt adatok fényében .Én most elmondanám a saját elképzelésemet,amit el lehet fogadni,vagy egyszerűen elutasítani.


Nos én ateista,mégpontosabban agnosztikus ateista vagyok.Ez annyit tesz hogy nem kezelem isten/neket valós dolgokként,de létezésükre adok egy 0,0000000001 %-ot.Ergó meggyőzhető vagyok,csak annak a bizonyítéknak legyen súlya.


Kezdjük ott hogy mi a bizonyíték:Egy bizonyíték konyhanyelven,azt jelenti:Egy kísérlet bármikor,bárhol elvégezhető,mindig ugyanaz az érték fog következni a végén.Ha én elejtek egy almát Párizsban délután 2-kor,aztán egy másik ugyanolyan almát Nepálban fél négykor,akkor bizonyítottam hogy az alma minden esetben leesik,mivel minden kísérlet ezt eredményezte ergó bizonyítva van.Ezt már tényként is kezelhetjük.Na ez a bizonyíték.


A vallások ezzel szemben teljesen irreáliusak.Például csak hogy egy közismertet vegyek:kereszténység,ott is Jézus vizen sétálása.Nos én mint álltalános iskolát elvégzett ember(És nem sokára a gimnáziumot is) tudom hogy van egy felhajtóerőnek nevezett jelenség ami bizonyított tény,mivel az összes kísérlet erre mutat.Ezzel szemben akárhogy is számolgatom a láb által kiszorított víz súlyát és annak felhajtóerejét,Jézus az életben nem járhatott a vízen.


Persze erre sok keresztény felháborodva mondaná hogy nem tudom cáfolni!Na de te se tudod bizonyítani!És tudjuk hogy amit nem lehet se cáfolni se bizonyítani,jobb hagyni a fenébe mert csak idegesítő dolog (pl:repülő



És persze hiba lenne (És szúrná a szemet ha nem említeném) kihagyni,hogy az ateisták miben is vélik felfedezni a valóságot legjobban leíró történetet.


A kép nagyjából a következő (korodra tekintettel léve nem fogok túl bonyolított természettudományos disszertációt írni)


-13,5 milliárd éve megtörténik az ősrobbanás.Az eredeti szuperszimmetria megtörik,az eredetileg 11 dimenziós instabil világegyetem pedig,egy 4 dimenziós stabil világegyetemmé áll össze (a plusz 7 dimenzió még mindig megvan,csak olyannyira felcsavarodva,hogy lényegében érzékelhetetlenek).


-az ősrobbanásnál megszületik az energia,az anyag,és az idő valamint a tér.


-a következő 3 percben még nem érvényesek a relativitás elmélet szabályai,főleg nem a Newtoni fizika szabályai.Itt még a kvantummechanika az úr.


-A világegyetem kezd lehűlni,és a szabályok kezdenek testetölteni.A négy alapvető kölcsönhatás is szépen kezd létrejönni és elvállni egymástól.


-Nagyjából 300 000 év tellt el az ősrobbanástól.A világegyetem már elég hideg ahhoz hogy megjelennyenek a hadronok (neutronok,protonokn)


Ezzel atommagok jöhetnek létre,de ezek még minig ionizált állapotban vannak.


-elég nagy ugrás.4 milliárd év telt el az ősrobbanás óta.A világegyetemben már kezd az anyag nagyobb léptékű struktúrákat ölteni,ezek a galaxisok,melyek telis teli vannak csillagokkal.


a Mi Tejútrendszerűnk is 10 milliárd éves.


-8 milliárd év tellt el az ősrobbanás óta.Egy fiatal intersztelláris köd kezd protocsillaggá összeomlani,melyben megindul a magfúztió és fősorozati csillagként,mégpontosabban G színképtípusú csillagként elkezd energiát sugározni a jeges világűrbe.Ez a mi Napunk.Körülöte még nincs se Föld ,se Mars se Jupiter.Egy bolygó sincs körülötte még,csupán egy anyagokkal teli akréciós korong.


Ha még érdekel akkor szólj.Ez még nem a történet vége csak szuszanok egyet.

2013. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sajnálom,hogy nincs hited.Ugyanis ha lenne nem tetted volna fel ezt a kérdést,mivel a hit,a láthatatlan dolgokról való m e g gy ő z ő d é s. Már nem akartam ebben a témában írni,azért is van,hogy ilyen soká mégis hozzáfogok. Időközben olvastam

CSERI KÁLMÁN

ÁHíTATOK AZ ÉV MINDEN NAPJÁRA c kőnyvéből amit április 30-ára írt. De jó lenne,ha olvasnád!

Ha mégis van hited,tartsd erősen. A hitnek is van harca! Ne hagyd,hogy magamutogató győzködők elvegyék.. Lehet,hogy csillogó a tudományuk,de hát ilyen már többször is vólt a történelemben: Csalhatatlannak hittek valamely magya rázatot. A ztán jött egy másik ember aki bizonyította nam úgy van,hanem emígy...s aztán megint jött más aki ugyanúgy érvelt. hagyom ezt.

A vallásnak nem fő-fő feladata a győzködés.Mert a HIT-re épít,de célja az emberi élet jobbítása már itt a földön.Amennyire az lehetséges. Ezért tanít a sérelmek kezeléséről,pl.. a megbocsájtásról - ami nagyon nehéz a legtöbb esetben - amit ha nem tesz meg évekig,évtizedekig hórd a sértett magában,és megkeseríti életét,mely keserűság nem egy esetben az öngyilkosságban ér véget. És ezzel még midig nagy baj van,mert az aki teszi,csak hiszi,hogy vége van. Sajnos ez Óriási tévedés.Akár van újraszületés akár nincs,biztos,hogy ilyen módon a probléma nem megoldott.

Vigyázz az emberekkel nagyon. Olyan is van köztük akik úgy gondolják: attól igaz,hogy ő mondja. És nem számít hány évet,és mit tanúlt,mert az énsége uralja: "én,én.Én. Én aztán tudok ám!" Talán még csodálja is sajátmagát, és dehogy jut el odáig,hogy valamit tönkretett,lerombolt,csupán azért,hogy neki legyen igaza,legalább a látszat szerint. És nem érdekli,hogy elvette a bajlódó ember egyetlen kincsét. a Reményt.

Lenne írnivalóm még,de nem teszem Célom nem a győzködés... Hoppá,erről jut eszembe: Jézus ezt is előre megmondta.:"Az idők végén támadnak majd hamis próféták..." (hogy ha lehet megtévesszenek titeket is)"Sok hamis próféta támad,és sokakat megtévesztenek." (Máté 24,5-9)

Isten vezessen jó úton,hogy végül majd eljuss Hozzá!

2013. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!