Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista ember élhet Istennek...

Ateista ember élhet Istennek tetsző életet?

Figyelt kérdés

És ha igen, bűn-e, ha az illető ateista?

Természetesen magamról van szó. :)



2011. aug. 29. 15:54
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

Én konkrétan elvetem felsőbb hatalom létét. Akkor lehet, hogy nem vagyok jóravaló ember? :(

Egyébként a két dolog hogy jön össze? Csak felsőbb hatalomtól származhat a jó gondolata? Nem jöhet belőlünk, erkölcsi érzékből, empátiából?

2012. júl. 6. 11:32
 42/47 Antimod ***** válasza:
0%

"Csak felsőbb hatalomtól származhat a jó gondolata? Nem jöhet belőlünk, erkölcsi érzékből, empátiából?"


De lehet, csak az a kérdésem, vajon mennyire van jelen a tudat alatti meggyőződés arról, hogy van Isten. Az istenhit kódolva van az emberben (tudományos kutatás alapozza ezt meg, linket most hadd ne adjak, rá kell keresni a neten). Gondolom nem véletlenül, és nem csak úgy a vakvilágból.


Megnézném, ha ez nem lenne, és egyáltalán nem hinne senki a felsőbb hatalomban, mennyi jó lenne az emberekben. Azt nem mondom, hogy elvadulnának, mint az állatok, mert az állat sem eredendően gonosz. Persze vannak ösztönei és furcsa szokásai bizonyos fajoknak, de eredendő gonoszságról még nem hallottam (az ölés öröme, egymás bántása minden ok nélkül, stb.). Mintha bennük is kódolva volna ez.

2012. júl. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:

"Az istenhit kódolva van az emberben (tudományos kutatás alapozza ezt meg"


Szerintem a misztikumra való hajlam van meg az emberben, a mindenáron való magyarázat az ismeretlenre. Erre elhiszem, hogy volt tudományos vizsgálat. (Gondolom pszichológiai.)


"Megnézném, ha ez nem lenne, és egyáltalán nem hinne senki a felsőbb hatalomban, mennyi jó lenne az emberekben."


Ugyanannyi. Az lenne a különbség, hogy a bennünk ugyanúgy meglévő rossznak nehezebben állnánk ellent. De a "nehezebben" nem azt jelenti, hogy esélytelen lenne, ezt csak a hívők állítják. Ráadásul a hívők is ugyanúgy vétkeznek, csak a bűnbocsánattal, gyónással a lelkiismeretüket megnyugtatják, mondván, a felsőbb hatalom megbocsátott, megint tiszta lappal indulok.

2012. júl. 6. 13:53
 44/47 Antimod ***** válasza:
26%

"Szerintem a misztikumra való hajlam van meg az emberben, a mindenáron való magyarázat az ismeretlenre."


Annál több, a temporális lebeny ingerlésére látomások jönnek elő bizonyos vallási személyekkel. Megérne egy misét, hogy ez hogyan és miért került "beépítésre" az agyba (és itt egy nagy kérdőjel, hogy mi van az agyban, és mi van azon kívül a tudatból).

2012. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim válasza:
52%

"Golden Axe válasza: Az a helyzet, h nem a Te mércéd dönti el, h jó vagy e vagy sem, hanem Isten mércéje."


Ha elfogadod saját vallásod szent könyvét, akkor tudnod kéne, hogy az ember mércéje megegyezik isten mércéjével.


"Hanem tudja az Isten, hogy amely napon ejéndetek abból, megnyilatkoznak a ti szemeitek, és olyanok lésztek mint az Isten: jónak és gonosznak tudói."


"És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, jót és gonoszt tudván."

2013. febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. febr. 6. 09:11
 47/47 anonim ***** válasza:
0%

Emberek, én nem értelek meg, de őszintén ,hogy lehet egy olyan elméletről mely tagadja Isten létezését azt feltetelezni hogy nem bűn. Persze abban ringatni magunkat hogy hiszünk amit hiszünk, teszünk amit teszünk és nem kell senkinek elszámolni azért hogy mit hittünk és mit tettünk lehet de,az végzetes hiba lenne.Nézzétek csak mit ír a Róma 1:18-20

18 Mert Isten haragja kinyilatkozik az égből azoknak az embereknek minden istentelensége és igazságtalansága ellen, akik igazságtalan módon elnyomják az igazságot, 19 mivel ami tudható az Istenről, az nyilvánvaló közöttük, mert az Isten nyilvánvalóvá tette nekik. 20 Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség számukra ,, ....tehát igen lehet hogy emberi szemszögből sokminden nem bün ,így az Isten tagadás is, a kérdés az, hogy az emberek véleménye érdekel téged vagy Istené?

2014. nov. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!