Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista ember élhet Istennek...

Ateista ember élhet Istennek tetsző életet?

Figyelt kérdés

És ha igen, bűn-e, ha az illető ateista?

Természetesen magamról van szó. :)



2011. aug. 29. 15:54
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
87%

Igen. Leszámítva azt a tényt, hogy nem keresi őt, tehát nem tud Istenben fejlődni, így maga állítja fel a morális értékeket, ami vagy egyezik az objektív morállal, vagy nem. Tehát erkölcsileg igen, de nehéz,mert pontosan a jóból marad ki így.

Isten a szíveket vizsgálja és szereti az ateistákat is.

2011. aug. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
90%

"Amíg testben élünk, addig vagyunk az idő múlásához kötve, így tudunk változtatni az álláspontunkon"


Ez nagyon tetszik :-) Nagyon igaz.

2011. aug. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
28%
2011. aug. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező!


Az üdvözlés egyetlen feltétele a Krisztus és a Krisztusba való beavatás. Kivéve a kényszerjog: ha valakinek nincs lehetősége Istent megismerni és így hal meg, az Krisztus különös kegyelme folytán megkapják az üdvösséget a feltámadás után (addig a pokol tornácán vannak).


Akik megtagadják Krisztust, azok mennyben és a feltámadás után elkárhoznak. Ez az elkárhozás egyetemes definíciója.


Az üdvösségnek pedig kettő feltétele: Krisztusba beavatás és annak gyümölcsöztetése.

2011. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
65%

"Azért filóztam ezen, mert nem értem, hogy miért pont olyanok akarnak engem "jobbá" tenni, és miért olyanok akarnak megítélni, akik azt vallják, hogy ne ítélj meg másokat."

"A hívőknek ilyen értelemben nincs egy kis felsőbbrendűségi komplexusuk?"


Szerintem itt két különböző dologról van szó. Ha a hívők elmondják, hogy Isten kinyilatkoztatott beszéde, a Biblia szerint mi a bűn és mi nem az, mit kell ahhoz tenni, hogy valaki üdvözüljön, és szerintük miért kell megváltoztatni az életviteledet, az nem ítélgetés, hanem segítő szándék, elméleti síkon, ha felteszed, hogy tényleg van Isten.

Ellenben kénytelen vagyok veled egyetérteni abban, hogy vannak olyan keresztény hívők, akiknek "felsőbbrendűségi komplexusuk" van, és úgy akarnak téríteni, hogy közben a szavaikkal vagy erőszakosságukkal vagy szeretetlen ítélgetésükkel megbántanak embereket.

De a hitünk szerint Istentől kapott küldetésünk, hogy hirdessük az embereknek Isten üzenetét, és az Ő üzenete az emberiség számára ugyanaz, mint 2000 éve: "Bétölt az idő, és elközelített az Istennek országa; térjetek meg, és higyjetek az evangéliumban." (Mk1:15)

Valójában a feladatunk ennek hirdetése, és nem mások erőszakos jobbá tevése. Ami nem jelenti azt, hogy nem próbálhatunk meg érvelni :), de Isten üzenete alapvetően a szívekhez szól, nem az értelemhez. [A korábban tapasztalt félreértések miatt hozzáteszem: nem a fizikai szívekhez. :D]


"És miért vannak szentül meggyőződve, hogy én bűnben és fertőben élek?"

Lehet, hogy nem élsz bűnben és fertőben a te mércéd szerint, és ez jó dolog. Valóban nincs jogunk ítéletet mondani afölött, hogyan vezeted az életedet, mert jogod van úgy élni, ahogy akarsz - a világi törvények szabta keretek között. De hirdethetjük, és kötelességünk, hogy hirdessük azt, hogy Isten "mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében".

Nem kell ahhoz fertőben élni, hogy Isten szemében bűnös legyen valaki. A Biblia szerint egy ember sem mentes teljesen a bűntől, a keresztények is mindnyájan "sokképpen vétkeznek".

"Jak 2:10 Mert ha valaki az egész törvényt megtartja is, de vét egy ellen, az egésznek megrontásában bűnös."


Ezért az igazi kereszténységben nem azon van a fő hangsúly, hogy ki mennyit és mekkorákat vétkezett, és miket csinált életében. Ha a cselekedeteink szerint, érdem szerint ítéltetnénk meg, akkor mindnyájan elítéltetnénk bűnösökként, mert a legjobb életű ember sem tud annyi érdemet felmutatni, ami elég ahhoz, hogy megváltsa az életét. A kereszténységnek sem az a lényege, hogy mostantól úgynevezett "jó ember" leszek, és majd kicsit többet adakozok a szegényeknek meg ilyesmi. Kétségtelen, hogy ez is hozzá tartozik, de az egésznek a lényege a _kegyelemre_ alapszik. Nem azért hirdetjük, hogy térj meg, és légy keresztény, mert nekünk attól jobb lesz, ha többen leszünk. Hanem azért, mert hisszük azt, hogy minden embernek szüksége van Krisztus kegyelmére, mert mindegyikünknek meg kell majd állnunk Krisztus ítélőszéke előtt. S ha valaki úgy áll a Bíró elé, hogy nem kért kegyelmet, akkor nem lesz más mód, mint kegyelem nélkül, cselekedetek szerint megítéltetni. Abból pedig nem jöhet jól ki az ember, akárkiről is legyen szó, ha mélyen és őszintén magába néz.


No de hogy konkrétan a kérdésre is válaszoljak! :)

Mondták néhányan, hogy Isten szemében nem bűn, ha ateista vagy. Lehet, hogy az ő istenük szerint így van, de hidd el nekem, hogy ha a kereszténység Istenére gondoltak, akkor tévednek.

Isten megismeréséhez a legfontosabb forrásunk az Ő személyes kinyilatkoztatása, a Biblia. Ebből alá tudom támasztani az álláspontomat:


"Zsid 11:6 Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik."

"Gal 3:11 Hogy pedig a törvény által senki sem igazul meg Isten előtt, nyilvánvaló, mert az igaz ember hitből él."

"Róm 14:23b Ami pedig hitből nincs, bűn az."


Viszont az a jó hírem van, hogy Isten minden embert szeret, ateistákat, keresztényeket, muszlimokat, mindenkit. Pontosan ezért hagyott ilyen sok időt a megtérésre, és pontosan ezért parancsolta meg a híveinek, hogy hirdessék a megtérést az egész világon, és Isten országának evangéliumát, amelynek lényege: Krisztusban valóságosan van örök élet, és ez minden ember számára elérhető!


"Ján 3:16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Ján 3:17 Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa."


Ezért semmivel nem vagy se te, se más ateisták, se más vallásúak kisebbek a szemében, mint a többi ember.

Összefoglalva: az én Istenem szeret téged, és nem azért akarja, hogy megtérj, hogy mindenféle szabályokat húzhasson az életedre, hanem azért, mert ez az egyetlen módja annak, hogy megmentsd az életedet a haláltól. Amit látsz a világban, a testnek halála, ezt valóban nem kerülhetjük ki. De a lélek és a szellem halálát kikerülhetjük, s ehhez semmi mást nem kell tenni, csak egyetlen dolgot: Tőle kérni. :) S akik ezt megteszik, örök életre fel fognak támadni testben az idők végén.


Jöjjön végül egy rész, ami összefoglalja az eddigieket:


"Ef 2:4 De az Isten gazdag lévén irgalmasságban, az Ő nagy szerelméből, mellyel minket szeretett,

Ef 2:5 Minket, kik meg voltunk halva a vétkek miatt, megelevenített együtt a Krisztussal, (kegyelemből tartattatok meg!)

Ef 2:6 És együtt feltámasztott és együtt ültetett a mennyekben, Krisztus Jézusban:

Ef 2:7 Hogy megmutassa a következendő időkben az Ő kegyelmének felséges gazdagságát hozzánk való jóságából a Krisztus Jézusban.

Ef 2:8 Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

Ef 2:9 Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék."


Üdv,

(Tp.)

2011. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
51%

"Akik megtagadják Krisztust, azok mennyben és a feltámadás után elkárhoznak."


Pont ezért utálom ezt a vallást. Nem azt nézi, hogy ki vagy és mit teszel, hanem hogy ájtatoskodsz-e képmutatóan.

2011. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Golden Axe ***** válasza:
74%

"Nem élek bűnös életet,tehát nem vagyok a fél város kapcarongya és nem rabolok bankokat"


Ezt rajtad kivül elég sok ember tudja produkálni, mégsem kerülnek a Mennybe. Az a helyzet, h nem a Te mércéd dönti el, h jó vagy e vagy sem, hanem Isten mércéje.


"Ha Isten nincs,akkor ugyan kinek kellene elszámolnom önmagamon és a családomon kívül?"


Legalábbis SZERINTED nincs. Ami úgy nagyjából a nagy büdős semmit bizonyítja, de Isten nem létezését a legkevésbé...

2011. aug. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
74%

""Amíg testben élünk, addig vagyunk az idő múlásához kötve, így tudunk változtatni az álláspontunkon"


Ez nagyon tetszik :-) Nagyon igaz."



Szerintem (és a Biblia szerint) nem igaz. A szellembirodalomban élők is változtattak már a véleményükön nem egyszer. Sátán is.


Az "időről" szóló bölcseleteket pedig úgy bírom. Úgy adják elő, mintha az idő egy létező fizikai jelenség lenne, holott az csak azóta "létezik", mióta valaki elkezdte mérni!

2011. aug. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező!


Én úgy gondolom, hogy aki igaz keresztény, az Krisztus tanításai szerint "Istennek tetsző" életet él. Aki viszont nem hiszi, hogy Krisztus a szabadító és megváltó, Isten egyszülött fia annak mi az értékrend? Az amit magának kitalál, vagy amit az emberek kreálnak és követelnek. Ez a két út van: vagy Istent törvényét követed, vagy emberek törvényét.


"Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai.

Mert az Isten parancsolatját elhagyva, az emberek rendelését tartjátok meg" Mk. 7:7,8


Keresd az igazságot!

2011. aug. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

"Mondták néhányan, hogy Isten szemében nem bűn, ha ateista vagy. Lehet, hogy az ő istenük szerint így van, de hidd el nekem, hogy ha a kereszténység Istenére gondoltak, akkor tévednek."

Na, pont erről beszéltem. :))


"Az üdvözlés egyetlen feltétele a Krisztus és a Krisztusba való beavatás. Kivéve a kényszerjog: ha valakinek nincs lehetősége Istent megismerni és így hal meg, az Krisztus különös kegyelme folytán megkapják az üdvösséget a feltámadás után (addig a pokol tornácán vannak)."

Üdvözülés, feltámadás, pokol... És ha én nem hiszek ezekben, csak szeretnék "jó" életet élni? Mi van, ha nem a halál utáni üdvözülés reményében és a pokoltól való félelmem miatt akarok jó lenni, hanem mert én magam így tartom jónak.


"nem a Te mércéd dönti el, h jó vagy e vagy sem, hanem Isten mércéje."

Ez szerintem a felelősség áthárítása. Igenis, nekünk kell tudnunk, mi a jó és mi a rossz.


"Aki viszont nem hiszi, hogy Krisztus a szabadító és megváltó, Isten egyszülött fia annak mi az értékrend?"

Továbbra is hiszem, hogy van jó és rossz, függetlenül attól, hogy ki beszél róla.


Szerintem az emberben alapból benne van a jó és a rossz is, a nagy feladat a kettőt különválasztani. Ebben segített és segít ma is a keresztény vallás, vagy bármelyik másik. Ez egy eszköz, amivel felébresztjük a bennünk lakó... mondjuk Istent. (Mert ugye ő bennünk is van.) Azonban hiszem, hogy nem ez az egyetlen eszköz, bár elég hatékony. Azt mondhatják, hogy én nem érezhetem az Úr szeretetét (vagy hogy mondják), de nem értek egyet. A különbség, hogy ha érzem, nem fogom azt mondani, hogy Krisztus érintett meg, stb., hanem hogy az én magam vagyok, magamból jön, bennem van. Nem azért, mert különleges vagyok, hanem mert mindenkiben benne van, csak elnyomja a rossz emberi természetünk.


Mielőtt félreértés lenne, nem vitázni akarok a hívőkkel, sőt tisztelem őket. Csak azt szerettem volna megtudni, egyedül és gondolom-e, hogy nem ez az egyetlen út. A hívőknek persze az, és Isten nélkül nehezebb is, de járható út.

2011. aug. 30. 10:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!