Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges, hogy...

Hogyan lehetséges, hogy komoly hívő emberek, bibliakutatók a világvége eljövetelének idejére nem tudnak semmilyen konkrét bibliai idézetet felmutatni, hanem össze-vissza beszélnek?

Figyelt kérdés
A világvége jön hamarosan, egy-két év, pár nap - melyik az igazi.
2011. szept. 2. 21:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor Jezus beszelt a Vilag vegerol, a halgatoi megkerdeztek tole ,, Uram. Mikor jon el a veg?" Jezus ezt felelte: Azt sem en, sem az angyalok nem tudjak. Egyedul az Atya.

De elmondta nekik, hogy lesznek jelei amikor mar kozel lessz a veg.

Ha kivancsi vagy ra, megmutatom neked a Bibliabol!

2011. szept. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ha kivancsi vagy ra, megmutatom neked a Bibliabol!

Igen, kíváncsi vagyok, léci írd le.

Kösz.

2011. szept. 13. 19:35
 13/16 anonim ***** válasza:

Máté 24:3-9


3 Míg az Olajfák hegyén ült, a tanítványok külön odamentek hozzá, és ezt mondták: „Mondd meg nekünk, mikor lesznek ezek, és mi lesz a jele a jelenlétednek és a világrendszer befejezésének?”

4 Jézus pedig így válaszolt nekik: „Vigyázzatok, hogy senki ne vezessen félre titeket; 5 mert sokan jönnek majd az én nevemben, és ezt mondják: »Én vagyok a Krisztus«, és sokakat félrevezetnek. 6 Hallani fogtok háborúkról és háborús hírekről; vigyázzatok, ne rettenjetek meg. Mert ezeknek meg kell lenniük, de ez még nem a vég.

7 Mert nemzet támad nemzet ellen, és királyság királyság ellen, és lesznek élelmiszerhiányok meg földrengések egyik hely után a másikon. 8 Mindez a gyötrő fájások kezdete.

9 Akkor nyomorúságra adnak titeket, és megölnek benneteket, és gyűlölet célpontjai lesztek minden nemzet előtt az én nevem miatt. 10 Továbbá akkor majd sokan elbotlanak, és elárulják egymást, és gyűlölni fogják egymást. 11 És sok hamis próféta támad, és sokakat félrevezetnek; 12 és a törvénytelenség növekedése miatt a legtöbb emberből kihűl majd a szeretet. 13 De aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben. 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.

2011. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Én katolikus gimnáziumba járok , és egyszer megkérdeztük a hittan tanárt az univerzumról , és szóba ugyan ez ...ott mondta a tanár hogy Jézus is megmondta, hogy csak Isten tudja mikor jön el az Ítélet napja ... remélem tudtam segíteni !
2011. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
azárt mert nem értelmezik helyesen a biblia világvégére vonatkozó jövendöléseit. án vagyok az eggyetlen akinek ez sikerült. de senkit nem érdekel.
2012. nov. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
úgy hogy félreértelmezik az erre vonatkozó jövendöléseket!!!!!!!!!!! 3 szövetség korszak volt megjövendölve 1 áldás 2 átok 3 kegyelem. a kereszetények az átkot felcserélték a kegyelemmmel
2012. nov. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!