Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok hívő miért ássa bele...

Sok hívő miért ássa bele magát az ezoterikus dolgokba?

Figyelt kérdés
Nem egyszer láttam már kreacionistákat számisztikáról és aztrológiáról beszélni, a legérdekesebb a csakrákban és a karmában hívő keresztény volt. Ez utóbbiak meg abszolút de nem a kereszténységből fakadnak.
2011. szept. 3. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Jó kérdés, a hitük rásegít az ilyen dolgokra, hogy nem muszáj kézzelfoghatónak lennie. Racionalitás megbomlása miatt.
2011. szept. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki babonás, hiszékeny természet, de attól is függ, az ezotéria mely területére gondolsz.

Ugyanis a csakrákat nekem a hitetlen pszichológus ismerősöm ajánlotta figyelmembe, ugyanis -ki tudja hogyan- a csakra emelés működő technika.


A héber számmisztika jelentősége hatalmas, már amennyiben a szentírásra vonatkoztatjuk. Másféle számmisztika (pl. a neved betűinek értéke elárulja, milyen vagy stb.) nem igazán része a monoteista hitvilágnak.


A karma általában a lélekvándorlással összefüggő tanítás. Kevés keresztény hisz a lélekvándorlásban, azok elsősorban azért, mert a hit egyes kérdéseire sokkal kézzelfoghatóbb választ ad, mint a Biblia.


Amúgy nehéz elképzelnem, hogy kreacionisták ezotérikusok lennének, inkább a katolicizmushoz áll közelebb az ezotéria. A kreacionisták általában az ördög művének tartják a horoszkópot.

2011. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez számomra is érdekes,beszéltem olyan kereszténnyel aki arról beszélt,hogy ha meghal,akkor ilyen meg olyan energiák fogják feltámasztani,meg segíteni.De ha megnézzük Jézus életét,feltámadását,akkor valójában erről is van szó,ő értette az energia működését,és ezért tudta felhasználni nagyszabású dolgokra.csak ugye furcsa,hogy ez már ezotéria műfajba hajlik,amit sokszor tiltanak a keresztényeknek.
2011. szept. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Jah! Ez nekem is szöget ütött a fejemben,mikor a 2012-es világvégéről regéltek.Mikor mondtam nekik,hogy ez a maják jóslata (ami nem is jóslat) akkor is kötötték az ebet a karóhoz : már akkor ki lett nyilatkoztatva az igazság.

Ezeknek a sötéteknek kell a világvége mindenféleképp,hisz az erőfeszítéseik,hogy benyalják magukat arra jó helyre,így tuti értelmet nyerne.

Izgalom,izgalom,izgalom.Ez a mozgatórugója a hülyeségeiknek.

2011. szept. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
A karma (ok-okozat) vallástól függetlenül létezik, és működik. Továbbá a Bibliában is benne van, hogy ki mint vet, úgy arat... :)
2011. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Jó a kérdés, én sem értem sokszor, hogy minek ilyen dolgokkal foglalkozni, mikor a keresztény élettel kapcsolatos minden fontosabb kérdésre választ lehet találni a Bibliából.


Viszont számmisztika alatt valóban sokmindent lehet érteni, ami nem 100%, hogy ellenkezik a Bibliával. Nagyon sok különös és érdekes dolog van a Bibliában a számokkal kapcsolatosan, amelyek, úgy néz ki, Istennél nagyon meghatározzák a dolgokat. Mintha az egész világ óramű pontossággal lenne "kiszámolva" és időzítve. A számokhoz valószínűleg senki nem ért annyira, mint Isten. :) A teremtett világ tele van matematikai és geometriai érdekességekkel, elképesztő. Például hogy a növények hajtásai Fibonacci-sorozat szerint növekednek.


A Bibliában a számok nagyon fontos üzeneteket is tartalmazhatnak: Isten 3 személyben nyilatkoztatta ki magát. A 7-es a tökéletesség száma, a 6-os az ember száma, a 12-es a kormányzásé. Láthatjuk, hogy ezt az utóbbi elvet Jézus is alkalmazta a tanítványai elhívásakor, és a Jelenések könyve alapján jól lehet látni, hogy a Mennyben az angyali rendeknek a felépítésében is nagyon meghatározóak a különleges számok.


Szóval engem ebből a szempontból érdekel a dolog, de a számmisztika mint okkult tevékenység természetesen egyáltalán nem izgat. Ugyanúgy, mint ahogy az asztrológia sem - de a csillagászat igen. A csakrákkal és a karmával pedig azért nem foglalkozom, mert keleti vallásokból jövő tanítások, amiknek az eredete nem elfogadható számomra, még ha mondjuk vannak is olyan esetek, hogy akupunktúrával pozitív változást idéznek elő valakinek az egészségi állapotában.

A vegetarianizmust, amely szintén bizonyos keleti vallásokból jön, például egyértelműen az utolsó idők hitetései és tévtanításai között említi Pál apostol (sőt, démoni tanításnak hívja az 1Tim.4-ben).


Úgyhogy egyetértek a kérdezővel abban, hogy veszélyes dolog ilyenekbe "beleásni" magát egy kereszténynek, csak rá akartam világítani arra, hogy a számoknak pl. a Bibliában is van jelentése.


(Tp.)

2011. szept. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!