Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sokan (jogosan vagy jogtalanul...

Sokan (jogosan vagy jogtalanul) felrójják a Keresztény Egyháznak, hogy nem jól működik, te mit, milyen irányba változtatnál?

Figyelt kérdés
Szerinted hogyan kellene működnie az egyháznak?
2011. szept. 4. 21:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
A bencések is katolikusok, mégis követik Jézust, és nagyon jó fejek!
2011. szept. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

09:32

de az egész rendszernek hány százalékát teszik ki? Nincsennek olyan sokan, itt igazából magáról a vezetőségről és döntéseikről, hozzáállásukról van szó. Ettől még elismerjük, hogy a bencések jó fejek.

2011. szept. 5. 10:28
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Van egy mondás, ami szerintem nagyon idevág: "fejétől bűzlik a hal".


Én 25 éve tértem meg egy református ifjúsági táborban Tahiban. Jártam teológiai előkészítőre is, de végül a műszaki pályát választottam, és másoddiplomásként végeztem el a teológiát. Gyermekkorom óta aktívan részt vettem a gyülekezetem életében, és úgy gondolom, hogy amit ott kaptam az teljesen rendben volt. A probléma a felsőbb szinteken keresendő, kevesen tudják, de amit az egyházak az államtól hitéleti támogatásként felvesznek abból semmi nem jut a gyülekezetekhez, ahol a hitélet folyik.


Meg kellene szüntetni az egyházak állami támogatását, minden gyülekezetet a hívei tartsanak el. Rögvest meg lenne a tisztulás...


Üdv. Péter

2011. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%

A katolikus Egyházban is lehet változtatni, de nem dogmatikailag.


Miután az Egyház vezetőségének jelentős része az őt üldöző Izraelből eltávozott és a pogányoknál székelt, alapvető elvük volt az, hogy a krisztusi evangéliumot a nemzetekbe kell oltani, ahogy Krisztus parancsolta (Mt 28.19).


A teológia nem "politika". Nem azért követeli meg a cölibátust, mert "szokás" vagy "konzervatív", hanem azért, mert az Egyház nem a híveken csámcsogó karitatív szervezet, hanem Jézus Krisztus misztikus és hierarchikus, ti. szolgáló, és a szentségeket kiosztó vezetőség alá tartozó emberek közössége. Pedig a politikusoknak "csak" ez kell. Egy humanista, semmitérő, konzervativizmussal megspékelt fűszer, hogy egyes most regnáló pártok több szavazatot kapjanak. Lovagi ruhákban térdepelnek az ünnepi miséken, de viszont azon a keresztényellenes, a rothadástól bűzlő rendszeren nem hajlandóak változtatni.


A fiktív ill. a spekulatív pénz és az össze-vissza hazudozás sokkal fontosabb.


Nem az Egyházat kell féltetni, hanem a káoszt okozó mai illegitim és zsarnoki rendszeren kell változtatni. Az Egyház hamar kiugrik a '60-as évek alvilági pöcegödréből, mert nekik Krisztusi biztosítékuk van, de az államnak nem.

2011. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Meg kellene szüntetni az egyházak állami támogatását, minden gyülekezetet a hívei tartsanak el. Rögvest meg lenne a tisztulás..."

Most ez megy, Viktor tisztogat, a barátainak ezután is lesz pénz, a többitől megvonják.

2011. szept. 5. 21:18
 16/20 anonim ***** válasza:
61%
Sokan mondják, hogy a tiszta Jézus tanítás már nem vehető ki teljesen a Bibliából, sokan meghamisították azt. Mi emberek nem tudjuk elválasztani ebben mi az igazság és mi hazugság. Ezért nem tudjuk megítélni mi is a hamis tanítás a keresztény egyházaknál. Ha azonban átfabrikáljuk a nekünk tetszővé nem-e mi követjük el a hamisítás bűnét és az mitől lenne igazabb, mint a mostani keresztényi?
2011. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Utolsó: jogos, sajnos így van, egy megoldás van rá, a jelenlegi elit bukása után médiumok útján fel kell venni a kapcsolatot a magasabb erőkkel, így ha nem is pillanatok alatt, de egy bizonyos idő alatt tisztázni lehet, hogy mi igaz, mi hazugság.
2011. szept. 8. 18:42
 18/20 anonim ***** válasza:
40%
Én elítélem mind az egyházat és mind a keresztény hitet. Szóval eltöröltetném.
2011. szept. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Igy gondolkozott Nero, és utána még 300 évig a többi síkhülye római császár, hogy ti. eltörölteti betiltatja.

Na ekkor kapott igazi erőre az egyház, és vette át 1700 évre a dolgok irányítását.

Most, hogy megint gyengül, nem kéne más, mint egy jó kis egyházüldözés, hogy új erőre kapjon.

Az eretnekek is azért tudtak elterjedni, mert maga az Egyház kezdte őket komolyan venni, és betiltani. Ha legyintenek rájuk, és helyette valóban tiszta életű pápát ültetnek trónra, ma nem lenne vagy 120 eretnek gyülekezet.

Ami valóban undorító, és meggyőződésem,hogy a hit ellen való, az a maffiózó politikusokkal való mutyizás, és állami pénzek elfogadása.

2011. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
54%
Én eltörölném az egész egyházat úgy ahogy van. Ahhoz hogy higgyek istenben nekem nem kellet semmilyen ember által kreált szabályrendszer. Azért írtam múltidőben mert már ateista vagyok. Az egyház egyetlen jó oldala a szegények megsegítése így ezt részt leválasztanám a többi meg szükségtelen.
2011. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!