Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon teológiai végzettség...

Vajon teológiai végzettség nélkül is megérthetjük Isten Szavát a Bibliát?

Figyelt kérdés
Az ide írók közül néhányan a mellüket verik, hogy teológiát végeztek, másokat lenézvén. Azért ez szomorú. A kérdés adott fent. Teológiai végzettség nélkül nem lehet megérteni a bibliai tanításokat?
2009. ápr. 25. 07:13
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
55%

"Feltéva, ha akad egy teológus aki megmagyarázza.

Máskülönben;

Hagyjátok õket; Hagyjátok őket, világtalanok vak vezetői! Ha pedig vak vezet világtalant, mind a ketten gödörbe esnek." (Mt. 15,14)

Az Üdvözítő tanítása!"



Az biztos, hogy az Üdvözítő tanítésa, de rossz az alkalmazása a szövegnek. Épp a vallásvezetőkről,írástudókról mondta a

fent idézett gondolatot. Napjaink vallásvezetőit már nem írástudóknak mondanánk, hanem teológusoknak.


Így tisztábban érthetjük Jézus szavait.

2009. ápr. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
55%

" "Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!"

Most öngólt löttél Jehova Hamis Tanúja!

Teológiából is 0 sőt dupla 0 vagy. "


Értelmetlen elméddel fel nem fogható, hogy nem csak Jehova Tanúinak vannak Biblia alapján megfogalmazott véleménye? Ellenkezőleg más vallású embereknek is, mint nekem?



Te nemcsak Teológiából vagy 0, de még emberségből is.

Hagyjál minket, ne uszíts, mert a weboldal fenntartójához élek panasszal aztán meg véletlenül a Bíróságon fogod találni magad gyűlöletkeltésért, provokálásárt, stb.


Húzzál vissza ahonnan jöttél. Itt nem divat ez a viselkedés, amit csinálsz itt.

2009. ápr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
47%

"Az biztos, hogy az Üdvözítő tanítésa, de rossz az alkalmazása a szövegnek"

Ez Jehova hamis Tanúinak MAGÁNVÉLEMÉNYE.

NEM TÉNY!

2009. ápr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
51%

12 Akkor odamentek a tanítványok, és ezt mondták neki: „Tudod-e, hogy a farizeusok megbotránkoztak annak hallatán, amit mondtál?”

13 Ő ezt felelte: „Minden növény, amelyet nem az én égi Atyám ültetett, gyökerestől kiszaggattatik.

14 Hagyjátok őket. Vak vezetők. Ha pedig vak vezeti a vakot, mindketten verembe esnek.”

(Máté 15:12-14)


El kell olvasni a Biblia szövegét, és világos. Nem csupán vélemény!

2009. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
51%

"rossz az alkalmazása a szövegnek"

Ez Jehova Hamis tanúinak értelmezése.

Vélemény NEM TÉNY.

2009. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
51%

Nem! Ez a Biblia értelmezése. De látom, fáj az igazság.


Miért jó neked, ha erőnek erejével ragaszkodsz a nyilvánvaló tévedéseidhez? És most nagyon finoman fogalmaztam!

Azt gondolod talán, hogy amikor érvek helyett elkezdesz egy (etnikai, vagy vallási) csoportot gyalázni, akkor bizonyítasz valamit? (Ugyanilyen szellemben szokták a zsidókat is szidni)

Igen, valóban bizonyítasz valamit, azt hogy egy primitív ember vagy. Ez valóban 'csak' vélemény!

2009. ápr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
47%

"Nem! Ez a Biblia értelmezése."

Megint öngólt rúgtak Jehova Hamis Tanúi.

Külö9nbség van az

1 idézet

2- értelmezés(egzegézis, vagy szövegmagyarázat)

-3. alkalmazás

között.

További válaszokra igazából nincs is szükség. (szerintem)

Bebizonyosodott, hogy teológiai végzettség nélkül - HELYESEN - nem lehet a Szentirást megérteni, csak félremagyarázni

Gogy vélekednek Jehova Hamis Tanúiról?

Ime egy vélemény a sok közül

"Nekem van egy jehova lány évfolyamtársam. Valami gusztustalanul néz ki, nem szokott szőrteleniteni, fiúkat megszégyenitő hónalj kutyája van, mindenhol tiszta szőr. Mosdani se szokott, olyan massziv izzadság szaga van, hogy akármelyik csövessel versenybeszállhatna ilyen téren. Ha bemegy a termünkbe, miután kilibbent, utána is ott marad a szaga, legalább fél órára, hiába szellőztetünk. A viselkedése is nagyon önző beképzelt, tele van előitéletekkel azt hiszi az ő vallása a minden!"

2009. ápr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
49%

Még egy vélemény innen

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

melyel egyetértek magam is

ez is válasz a kérdező kérdésére

"Egy olyan közösség, ami Istenre hivatkozva tiltja a vérátömlesztést, és ezzel emberek életben maradását... szerintem csakis egy istentelen szekta lehet.


Több hitelesnek tűnő tanulmányt olvastam arról, hogyan hamisítják meg a Biblia szövegét.


A Biblia tanításának állítják be saját tanításaikat, melyek homlokegyenest ellenkeznek a Biblia és minden keresztény felekezet tanításával."

No comment.

2009. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
62%
Teológusok szerint nem,de szerintem aki tisztán hisz annak nem kell különösebb magyarázat.
2009. ápr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
51%

Azt gondolod talán, hogy amikor érvek helyett elkezdesz egy (etnikai, vagy vallási) csoportot gyalázni, akkor bizonyítasz valamit? (Ugyanilyen szellemben szokták a zsidókat is szidni)

Igen, valóban bizonyítasz valamit, azt hogy egy primitív ember vagy. Ez valóban 'csak' vélemény!

2009. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!