Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon teológiai végzettség...

Vajon teológiai végzettség nélkül is megérthetjük Isten Szavát a Bibliát?

Figyelt kérdés
Az ide írók közül néhányan a mellüket verik, hogy teológiát végeztek, másokat lenézvén. Azért ez szomorú. A kérdés adott fent. Teológiai végzettség nélkül nem lehet megérteni a bibliai tanításokat?
2009. ápr. 25. 07:13
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
51%

"Általában kedves emberek(eleinte, aztán van aki erőszakos lesz, ha nem értesz vele egyet...)

De eltévelyedettek."

Egyetértek

Példa az antikrisztusi viselkedésükre és arra, hogy a fenti vélemény valós;

"Igen, valóban bizonyítasz valamit, azt hogy egy primitív ember vagy. Ez valóban 'csak' vélemény!"

Még véletlenül sr a kérdésre válaszolnak, csak mocskolódnak.Mindezt azért mert nem fogadod el tévtanaikat.

"Isten szavát, a Szentírást egyedül az Egyház magyarázza hitelesen. Nem csak azért, mert a papjai teológiát végeztek, hanem mert Isten adta meg neki ezt a hatalmat. "

Egyetértek

2009. ápr. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 treffhetes ***** válasza:
60%

" "Isten szavát, a Szentírást egyedül az Egyház magyarázza hitelesen. Nem csak azért, mert a papjai teológiát végeztek, hanem mert Isten adta meg neki ezt a hatalmat. "

Egyetértek"

hát én nem.melyik egyház?a keresztény?mintha minden irányzat ugyanazt mondaná.de nem.mennyi irányzata is van a kereszténységnek?és miért?mert ha valakinek valami nem tetszett benne,egy részét átértelmezte,és kialakította a neki megfelelő nézeteket,amit egyesek követtek,mások meg nem.szépen lassan rengeteg darabra szakadt szét a kereszténység,és mindegyik máshogy értelmezi a saját vallását,amit elvileg egyértelműen leírtak bő 2000 évvel ezelőtt.ott van pl. Jézus személyét illető kérdés:van olyan irányzat,amelyik szerint Jézus maga az isten egyik személye,másik szerint csak a fia,de nem ő maga,megint mások szerint egyszerű halandó volt.


de nézzünk vmi mást:ha jól emlékszem a Biblia egyértelműen tiltja a bálványimádást.akkor mondja meg nekem valaki,amikor Jézus meg Szűz Mária szobrokhoz imádkoznak emberek,az mi?vagy ha az nem az,akkor mi tartozik a "bálványimádat" fogalomkörébe?


mi is volt a paradicsomi helyzet? nevezzük boldog tudatlanságnak.Ádám miben is volt több,mint az állatok a paradicsomban?tudott beszélni,ennyi.de az értelem hiányzott belőle.de evett a tudás fájáról,és végre kinyílt a szeme,csak ezzel az isten tyúkszemére lépett,mert neki az volt az érdeke,hogy maradjon is az az értelem nélküli beszélő állat,aminek megteremtette.azért evett a fáról mert kíváncsi volt,és azóta is ha jól tudom,nem az istenbe vetett hit,hanem az emberi kíváncsiság vitte előre a világot (na meg persze hátra is sok dologban,ez kétségtelen,de ugyebár nincsen öröm üröm nélkül) a keresztény egyház egy darabig előre vitte a tudományt, aztán jó darabig hátráltatta,mert ahogy az istenüknek is,nekik az emberek tudatlansága jelentette a hatalmat


a kereszténység előtt melyik vallás irtotta a többit? ha jól tudom egyik sem.érdekes,a sokistenhiteknek a sok-sok istene jól megfért egymás mellett,aztán jöttek a keresztények a maguk egyetlenegy darab istenével,amelyik az összes többit eltakarította.a "szent háborúnak" nevezett baromság elindításában is jó nagy szerepük volt a keresztényeknek (bár ebben benne van a keze az iszlám vallás fanatikus követőinek is,ami egyébként sok szempontból igen hasonlít a kereszténységre)


és ez csak néhány probléma


azért kell követni mindenkinek az egyházat,mert ha az emberek tiszta fejjel elolvasnák a Bibliát,és úgy értelmeznék a dolgokat,ahogy valójában benne vannak,az alighanem alapjaiban rengetné meg az egyház pillanatnyilag stabilnak tűnő helyzetét



"Még véletlenül sr a kérdésre válaszolnak, csak mocskolódnak.Mindezt azért mert nem fogadod el tévtanaikat."


miért,a keresztények mit csinálnak?"Atyám, bocsásd meg nékik; mert nem tudják mit cselekesznek!" (Luk. 23,34) nem mocskolódik,az igaz,csak szimplán hülyének néz,mert nem fogadom el a tanait.és ez általában igaz a keresztényekre,hogy a megtérésüket azzal azonosítják,hogy végre kinyílt a szemük,pedig pont hogy becsukták (Ádám azért lett kiűzetve a paradicsomból,mert végre kinyílt a szeme,akkor most hogy is van ez?)

2009. ápr. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
50%

"Isten szavát, a Szentírást egyedül az Egyház magyarázza hitelesen. Nem csak azért, mert a papjai teológiát végeztek, hanem mert Isten adta meg neki ezt a hatalmat. "


Vajon melyik isten? Mert a Biblia "sok istenről" ír, amiket az emberek imádnak. A föld jelenlegi uralkodója netán, Sátán? Szerintem ő adhatott hatalmat egy olyan egyháznak, amelyik a történelme során mindannyiszor megtagadta Jézust és Jézus első századi tanítványait is a cselekedeteivel! Amelyik egyház tagjainak a kezéhez 10 milliók vére tapadt az évszázadok (és a közelmúlt) során.


Vagy ennek az egyháznak a tagjai direktben tagadják az egész katolikus történelmet, mondván, hogy az nem úgy volt?! Pedig minden évszázad a magukat (lehet, hogy őszintén), de mégis hamisan kereszténynek vallók kegyetlen, és fanatikus háborúival volt tele!

Ezt tagadja-e egy őszinte katolikus? Ha nem, akkor meg kellene kérdezni magától minden ŐSZINTE embernek, hogy melyik isten irányítása alatt történhettek meg mindezek?

A Biblia Istene vezetése alatt? Durva hazugság lenne ezt állítani, de persze tudom, hogy nem mindenki ismeri az igazságot, és nem mindenki igazmondó!

2009. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
70%
Teológiai végzettség kell ahhoz,hogy itt lepontozzák aki ellentmond?Valószínű...Bibliához nem kell.Vagy miért van szinte minden házban belőle?Ennyi teológus lenne?A HIT ami fontos,nem az hogy mit akarnak elhitetni velünk....
2009. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
48%
Extra Ecclesiam nullam salus
2009. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
54%

"tudom, hogy nem mindenki ismeri az igazságot, és nem mindenki igazmondó!" Ha valaki tudja, te már csak tudod.

EGYETÉRTEK.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2009. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
77%

""Isten szavát, a Szentírást egyedül az Egyház magyarázza hitelesen. Nem csak azért, mert a papjai teológiát végeztek, hanem mert Isten adta meg neki ezt a hatalmat. "


Vajon melyik isten? Mert a Biblia "sok istenről" ír, amiket az emberek imádnak. A föld jelenlegi uralkodója netán, Sátán? Szerintem ő adhatott hatalmat egy olyan egyháznak, amelyik a történelme során mindannyiszor megtagadta Jézust és Jézus első századi tanítványait is a cselekedeteivel! Amelyik egyház tagjainak a kezéhez 10 milliók vére tapadt az évszázadok (és a közelmúlt) során.


Vagy ennek az egyháznak a tagjai direktben tagadják az egész katolikus történelmet, mondván, hogy az nem úgy volt?! Pedig minden évszázad a magukat (lehet, hogy őszintén), de mégis hamisan kereszténynek vallók kegyetlen, és fanatikus háborúival volt tele!

Ezt tagadja-e egy őszinte katolikus? Ha nem, akkor meg kellene kérdezni magától minden ŐSZINTE embernek, hogy melyik isten irányítása alatt történhettek meg mindezek?

A Biblia Istene vezetése alatt? Durva hazugság lenne ezt állítani, de persze tudom, hogy nem mindenki ismeri az igazságot, és nem mindenki igazmondó!"


Valóban sok isten van, én viszont Istent írtam. És Isten csak egy van! Tehát az egyetlen Isten adta meg egyedül az általa alapított Egyháznak azt a hatalmat, hogy egyedül értelmezze hitelesen a Szentírást!

2009. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
75%

"Igen, valóban bizonyítasz valamit, azt hogy egy primitív ember vagy. Ez valóban 'csak' vélemény!"

Jehova Hamis és Hazug Tanúi szerint ez válasz a kérdésre.

"Általában kedves emberek(eleinte, aztán van aki erőszakos lesz, ha nem értesz vele egyet...)

De eltévelyedettek..."

Egyetértek

"Szerintem nagyon merev és fanatikus elképzeléseik vannak, az a szerény magánvéleményem róluk, hogy elég kicsinyes Istenben hihetnek, ha az ilyen kockafejű vallást ír elő nekik."

Egyetértek

2009. máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
70%
Az utolsó bejegyzés mennyiben válasz a kérdésre?
2009. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
75%

"elég kicsinyes Istenben hihetnek, ha az ilyen kockafejű vallást ír elő nekik."

Ide vezet az, ha valaki minden képzettség nélkül "majd én megmondom a tuttit" jelszóval saját szájuk ize szerint magyarázzák a Szentirást.

Ennyiben válasz

2009. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!