Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon teológiai végzettség...

Vajon teológiai végzettség nélkül is megérthetjük Isten Szavát a Bibliát?

Figyelt kérdés
Az ide írók közül néhányan a mellüket verik, hogy teológiát végeztek, másokat lenézvén. Azért ez szomorú. A kérdés adott fent. Teológiai végzettség nélkül nem lehet megérteni a bibliai tanításokat?
2009. ápr. 25. 07:13
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
65%

Látod (vagyis te éppen, hogy nem látod!), ez a demagógia.


Írtad, hogy egyformát mondunk Franciában is és Magyarországon is. Bizony, és bármíly meglepő ez a példa még Jézus Krisztus és apostolai idejéből származik. De vajon ez elmondható-e az olyan egyházak tagjaira, akik mindig belefolynak a nemzetek pártos világi politikájába, és háborúiba?! A következményeket most nem ecsetelném, mivel már sokszor és sok helyen lett figyelmen kívül hagyva, mintha nem is történt volna meg újra és újra. De pont ezért történnek meg újra és újra.


A nyelvi gőgödröl meg annyit, hogy a 'lélek' és a 'szellem' bibliai fogalmait (vagyis nem a modern magyar értelmezését) sem érted tisztán, hiszen ha az eredetihez ragaszkodnál, és persze ragaszkodna az egész egyház, akkor világos lenne, hogy nem beszél a Biblia 'halhatatlan lélekről', de a halandóságáról viszont igen!

Szerintem a görög eredetire hivatkozni olyanoknak, akik szándékosan erőltetik a 'halhatatlan lélek' mítoszát a bibliára, elég szerencsétlen álláspont. De persze pont ezért tűnik olyan hitelesnek. Csak amikor pl. e két fogalom tényleges bibliai jelentését kellene értelmezni a bibliából (amit ugye már kevesen tesznek meg), akkor válna nyilvánvalóvá a csalás!


Nem is beszélve arról, hogy "eredeti" bibliai szövegek már nincsnek is, csak "legkorábbi másolatokról" beszélhetünk.

2009. máj. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
77%

Tudod mi a projekció?

Az amit te csinálsz. A saját gonoszságodat dühődet vetited ki másra.

Te kisegítő iskolába jártál? Nem bűn, csak baj.

Még egyszer a kérdés;

"Vajon teológiai végzettség nélkül is megérthetjük Isten Szavát a Bibliát? "


Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!


Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!


Ha a kérdésre nem tudsz válaszolni miért OFF-olsz?

Kit érdekel gyülölettöl " emberbaráti szeretettöl Jehova Tanúi módra" csepegő offolásod?

Még mindig nem jöttél rá, hogy senkit?


Idézek egy fórumozó véleményéböl;

"Egy olyan közösség, ami Istenre hivatkozva tiltja a vérátömlesztést, és ezzel emberek életben maradását... szerintem csakis egy istentelen szekta lehet.


Több hitelesnek tűnő tanulmányt olvastam arról, hogyan hamisítják meg a Biblia szövegét.


A Biblia tanításának állítják be saját tanításaikat, melyek homlokegyenest ellenkeznek a Biblia és minden keresztény felekezet tanításával."


"Általában kedves emberek(eleinte, aztán van aki erőszakos lesz, ha nem értesz vele egyet...)

De eltévelyedettek.."

2009. máj. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
100%

Már megint öngólt rúgtak Jehova Hamis Tanúi.

Ezek tényleg kisegítő iskolába jártak.

Vagy egyszerüen hazudnak? Pedig azt tiltja a Tizparancsolat!


Hát az eredeti görög szöveget nem ismerik?



Nem is beszélve arról, hogy "eredeti" bibliai szövegek már nincsnek is


Aki nem tud arabusul ne beszéljen arabusul.


A Szentirást leforditották azokról a nyelvekröl amelyeken iródtak - ez az eredeti nyelv -(héber, arámi, görög) a nemzeti nyelvekre.

2009. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon zaklatott életet élhetsz..., de ez már egy másik tudományterület, a pszichológia, (vagy netán a pszichiátria)?
2009. máj. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
91%

"Nagyon zaklatott életet élhetsz..., de ez már egy másik tudományterület, a pszichológia, (vagy netán a pszichiátria)?"


A pszichológia EZT nevezi projekciónak. A saját problémáidat vetited ki másra.


"Ne a válaszokra válaszolj hanem a kérdésre! "

Lehet szó róla? Vagy csak mocskolódni tudsz?

A kérdés;

"Vajon teológiai végzettség nélkül is megérthetjük Isten Szavát a Bibliát?"

2009. máj. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
61%

Én konkrét példákat hoztam fel annak alátámasztására, hogy nem kell teológiai végzettség a Biblia megértéséhez. Még nem érkezett válasz, bár tőled nem is várom.

A 'lélek'/'szellem' nyelvi jelentése érdekelne a bibliából. Vajon ki érti, tanítja helyesen? Már itt is leírtam, hogy a bibliában mi a jelentésük e szavaknak. Lehet-e más jelentést adni nekik úgy, hogy a teljes Írással összhangban maradjon?


Bár tudom, hogy egy katolikussal felesleges érvelni a bibliából, mert sokuknak az már egyáltalán nem szent könyv. Amikor a nem bibliai 'szenthagyomány' istenitése előrébbvaló, akkor nincs miről beszélni. Arra rá lehet fogni mindent.

2009. máj. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
100%

Több hitelesnek tűnő tanulmányt olvastam arról, hogyan hamisítják meg a Biblia szövegét.


A Biblia tanításának állítják be saját tanításaikat, melyek homlokegyenest ellenkeznek a Biblia és minden keresztény felekezet tanításával."

2009. máj. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
2010. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

De meg lehet érteni, nem kell emiatt aggódnod, nekem is sikerült, pedig én még templomba se jártam, csak amikor kötelező volt. :)


üdv

25/F

2010. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 nora taylor ***** válasza:

Szia!

Szerintem úgy lehet igazán megérteni, ha nincs teológiai végzettséged. Én pont attól szenvedek, hogy nem tudok Isten üzenetére figyelni, mert mindig az jut eszembe, hogy mit is tanultam erről?

A Bibliához pedig szerintem a legegyszerűbb, gyermeki lélekkel kell fordulni.

2012. júl. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!