Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tapad annyi vér a...

Miért tapad annyi vér a kereszténység kezéhez?

Figyelt kérdés

Az évezredek alatt tucatnyi népet írtottak ki isten és jézus nevében. Az indiánokat Észak és Dél Amerikában, az ausztráliai őslakosokat, a boszorkánynak bélyegzett asszonyokat, eretneknek nyilvánított tudósokat, kultúrákat és népeket törölt el a föld színéről. A kereszténység ellenségének tartott ókori iratokat, könyveket semmisítettek meg isten és jézus nevében.


Miért kellett ez?


2011. okt. 23. 11:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 14:27 vagyok.

Miért kellett lepontozni? Elég hosszan és részletesen feleltem, és nem hiszem, hogy értelmetlenségeket írtam volna bele.

2011. okt. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
62%
A keresztény kézhez vér nem tapad. Fanatikusok, hatalom éhes emberek, vallási tévejgök. Ezek lázitották és magukmögé állitoták a tudatlan tömeget. De az nem igazi keresztény aki kényszerrel terjeszti a hitet. ˝ a gonoszságot jóval gyözd meg˝ .
2011. okt. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
57%

A keresztényekhez több vér tapad, mint a náci holokauszthoz...

Ott van a spanyol inkvizíció példának. Ott nem is csak vérontásról, hanem az emberi elme legsötétebb zugaiba való bepillantásról beszélünk. Amit mi ma brutális gyilkosságnak nevezünk, leányálom ahhoz képest!


Csak könyvajánlónak: Torrente del Basquez - Kínzások és kivégzések

2011. okt. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Ozmium42 ***** válasza:
63%

Kedves utolsó!


Akkoriban Európa összlakossága nem volt annyi, mint amennyi emberáldozat a "nácik" számlájára írható, és ezt néhány év leforgása alatt követték el, de mindez ne zavarjon. Mindig a legnagyobbat rúgó forrás az igaz...

2011. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%

Ez a kérdés provokáció. Ahogy azt már előttem is leírták,a kereszténység Krisztus követését jelenti. Krisztusét, aki imádkozott az őt verő katonákért, hogy bocsásson meg nekik Isten, mert nem tudják, mit cselekszenek....


Azt, hogy a keresztény vallást pajzsként használva földért, hatalomért, aranyért vagy bármi másért ki mit tett, az emberi természet gonoszságának számlájára írható, nem az igazi kereszténységére. Ugyanígy a kommunizmus idején az ateizmus nevében öldököltek. (És többet,mint az inkvizíció 400 év alatt. Persze ettől az inkvizíció még úgy ahogy van hülyeség, és nem is keresztényi, ez csak egy adat.)


Mab,én nem értek veled teljesen egyet. Ha megnézed Indiát, Kínát, ott is remek öldöklések vannak ám. Nekik is megvolt a maguk vérgőzös történelme. Én az emberi természet számlájára írom ezeket és nem vallásokéra. A vegetáriánus, alázatos hinduk milyen vidám polgárháborúba merültek miután Gandhi békés úton kiebrudalta a briteket Indiából. (Hozzáteszem, a Bibliát használta mérőzsinórnak, vádolták is érte eleget.)

2011. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Kedves (véleményem szerint: Freya!)


Nem szükséges mindenben egyetérteni. Ugyanakkor valószínűleg érted a különbséget a funkciókban (konkrét egyházi személyek) és a mértékben (négy kontinensen). Mellesleg a hindukat nem is mosdattam.

Mindemellett szép estét!

2011. okt. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Előttem sokan válaszoltak. Csak annyit tennék hozzá:


a versengés, az agresszivitás és hatalomvágy "genetikai program" része (elsősorban a hímnemű egyedre jellemzően). A vallások - köztük a kereszténység - "civilizatorikus feladata" (szerintem) elsősorban az lett volna/lenne, hogy egy - magasabb erkölcsiség felé hívó - üzenettel "rábírják" az emberi nemet arra, hogy a - tudat, az önreflexiós képesség birtokában - "felülírja" ezt a programot: úgymond "dolgozzék" önmagán..ismerje fel, hogy az egyedül helyes út az együttműködés, a béke.

Ha csak a három nagy monoteista vallást nézzük, én a következőket látom (személyes vélemény. Az értéke is ennyi).


Jahve, a Seregek Ura (a Név, a Mindenek Neve) megnyilvánult egy vándor pásztornépnek. "Kiválasztotta" az első üzenetre. "Gyakorlati instrukciókkal" látta el: a kor emberére szabott életviteli parancsokkal, amelyek azonban a nyersebb szokásokkal bíró környező törzsek/népek tengeréből ki is emelték, de el is választották, "elhatárolták" egyszer- és mindenkorra minden más népcsoporttól. Egyben felhatalmazták arra, hogy a fennmaradásért üssön-vágjon, véres csatákat vívjon. Tette is: folytonos, - nem csak védekező! - harcok dokumentuma az Ószövetség. Mi lehetett az isteni terv célja? Az, (továbbra is: szerintem), hogy ebben az etnikai/kulturális "szövegkörnyezetben" megtehető legyen a következő lépés: eljöhessen az a - testté vált - üzenet, amit a megszülető Jézus képviselt, de ami már a szigorúan etnikai határokat túlhaladta, mert mindenkinek szólt: zsidónak, nem zsidónak egyaránt. A béke, szeretet és szolidaritás üzenete.


Hogyan reagált minderre az ember? Emberi módon, sajnos. Az első kis csoportok (őskeresztények) még megértették teljes mélységében..átélték, "interiorizálták" a jobbító Igét. Aztán..akár a vízbe dobott kő: mind nagyobb átmérőjű gyűrűk keletkeztek, de mind elmosódottabb kontúrokkal - vagyis: az emberek az üzenetet mind nagyobb tömegekben "adoptálták" (mert "intézményesült"), de egyre formálisabb módon, a jó üzenetet. Nem tették vezérelveikké, nem élték át az Istentől jött elvárásokat. Nem élt a segédeszközzel az ember, amit ahhoz kapott, hogy meghaladja önmagát. Nem értette meg, épp a lényeget: hogy ez a követelmény. Erről beszél a keresztény középkor - de még a zsidó újkor is, rengeteg egyéb árnyalattal.

És mit mondjunk a harmadikról? A Korán bölcs és mély: mégis, nem az iszlám (egyik) alapfogalma-e a "szent háború"? A Dzsihad? Megint csak szigorúan nézetem szerint: az Európába ma - a spanyol korszak lezárultát követően - "visszaemigrált" iszlám, kb. 500 év fáziseltolódás mellett, azt a hódító, véres és türelmetlen szakaszát éli meg, amit a kereszténység lezárt a középkorban? És hogy miért? Hát..mert az emberen ott a civilizációs máz..csak úgy ragad! - de azt az igazit, az önrevíziós "szellemi" munkát - még nem végezte el. De talán meg se kezdte.

2011. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A kereszt nevében elkövetett és csakis és nem háború vagy betegségek hanem csak eretnekség és hasonlók. azt a legkissebb becsléssel is a elpusztitottak számát 18 22 millióra lehet becsülni. a meghurcoltak és valamilyen okból fizikailag bántalmazottak és túlélők száma csekély, csak egy két millióra tehető más módon kényszerítettek számát nem lehet megbecsülni.

A vallási terror nem 400 hanem 840 éven át zajlott egyes források európában csak 790-810 évre vetítik.

Hozadékos kártétel mai naig tart, de ezt közvetlen nem hozható összefüggésbe.

Gondoljunk csak az elmebeteg karel afrikai körútjára az óvszer használata ellen prédikált az AIDS egyik nagyobb előfordulási helyén.

A második v.h. is fontos szerepet játszottak a vérengzésben csak a katolikus egyház felkent szolgái álltal vezetett jugoszláviai koncentrációs táborokra gondolunk. itt vallási alapon gyilkoltak szervezetten az utolsóként európában a felégetett falvak javait elrabolták a zsákmány egyenesen a vatikánba vándorolt.

2011. nov. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
57%
Jó lenne, ha a válaszod utolsóó bekezdésében foglalt deliráló állítások bizonyítására hiteles forrásokat jelölnél meg, különben az egész csak fröcsögés. Annyit is ér.
2011. nov. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
57%
12:35-ös, jól felmondtad a marxista történelemkönyvet. Lülhetsz. 35-ös! Csillagos!
2011. nov. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!