Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hires ateista emberek utolso...

Hires ateista emberek utolso szavai halaluk elott. Vajon melyik ut a helyes foldi eletunkben?

Figyelt kérdés

[link]


A weboldalon megtalalhatjuk az Istenben hivo emberek utolso mondatait is. Tenyleg ezt akarjak az ateistak?


2011. nov. 18. 02:24
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
#10 valaszolo: mondok meg jobbat! Te leelheted az egesz eleted ugy, hogy jo dolgokat cselekszel, de nem erdemled meg azt, hogy az Atya mellett legy az orok eletben :). Ez egy nagyon osszetett dolog es elmagyarazni ateistaknak nem lehet, mert ok egy bizonyos sikon belul gondolkodnak es amig nem olvastak el a Szentirast, addig folosleges is nekik elkezdeni a magyarazatot.
2011. nov. 18. 19:28
 12/41 anonim ***** válasza:
0%

Saját, kiforrott hited legyen. A hit és a tudomány "felfedezéseit" közelítsd egymáshoz és ez sokat fog neked is segíteni.


Halálomkor az én utolsó mondatom:

"Akiben a vallás tanai bűntudatot ébresztenek, az élete végéig lelki nyomorék."

2011. nov. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 eric_one ***** válasza:
33%

24évesnek ajánlva!


"Én ateistaként, 24 évesen már elértem életem egyik nagy álmát, nem imával, hanem kemény munkával."


Tudod ez hangzatosan hangzik, hogy saját két kezed erejére támaszkodsz. Ne érts félre, nem lebecsülendő értékek ezek, de tudod egy hajó sem járja az élet óceánját úgy, hogy ne találkozzon viharral.

Akkor majd ott azon a ponton rá fogsz jönni, hogy kevés a Te erőd. Minden ember megtapasztalja élete során hogy olyan erőkkel találkozik szembe testi, lelki, szellemi értelemben mondom, amelyek felett nem lesz hatalma. Ahogy Jákób is tusakodott az Úrral, és kimozdította a csipőjének a forgócsontját. Ezután Jákób sánta maradt hátralevő életébe. De mégis győztesnek mondhatja magát, mert az Úr győzött felette,és a jelleme megváltozott. Sokszor emberek életében is kell egy törés, hogy letegyék az egót. Most fiatal vagy és büszke magadra, de hidd el ez múló állapot. Másrészt üzenem neked hogy Isten jó pénztáros. Már a munka alatt megfizeti szolgáit, de fizet a munka végeztével is. :-) Isten áldjon!

2011. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
46%

Milyen igazad van eric_one.

Én már megtapasztaltam mindazt amit írsz. Igen, megtapasztaltam milyen a pokol lelki és fizikai értelemben is. A lelki jött előbb, ez a megtérésemet eredményezte, aztán a fizikai ami ráébresztett arra, hogy az igazán nagy bajban, amikor sokan hátat fordítanak Istennek, Őt kezdik el hibáztatni a velük történt rosszért, na akkor van igazán szükségünk az Ő segítségére.


Az egót nem könnyű letenni. Azt gondoljuk, hogy ha átadjuk valaki másnak az irányítást az életünk felett, ha engedelmeskednünk kell egész életünkben az a szabadságunk elvesztését jelenti, pedig amikor ezt megtesszük rájövünk, hogy sosem voltunk szabadabbak.


#2-es azt mondod minden amid van magadnak köszönheted, nem imádkozásnak.

Mid lehet ami igazán a tied? Hiszen még az életedet is kaptad valakitől. Tudsz talán a semmiből valamit teremteni, mert ha igen, elmondhatod, hogy amid van azt önerőből érted el.

2011. nov. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
86%

"Szerintem elegge nyilvanvalo, hogy ki volt az aki felt es ki volt az aki teljes lelki bekevel, nyugalommal lehelte ki lelket."


Már ha az idézetek valódiak. Vettem a fáradtságot, és utána kerestem az idézeteknek. Amiket találtam: kizárólag keresztény irányzatok oldalain, illetve néhány fórumra bemásolva betűre ugyan ezt a szemelvényt.


Sem egy életrajzi oldal, sem más idézetekkel foglalkozó oldal, semmilyen független forrás. Innentől kezdve a hitelességük igencsak megkérdőjelezhető.


Ez alól az egyetlen kivétel Goethe volt.


Viszont találtam néhány másikat.

Winston Churchill: "Untat ez az egész."

Buddha: "Próbáld meg céljaidat szorgosan elérni"

[link]


Köszönöm bíróúr, végeztem!

2011. nov. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Szervusz gyakorivalasz2!


Erdekes. En utananeztem csak siman ugy a dolgoknak, hogy kihagytam az "ateista" szot es csak egyszeruen beirtam, hogy "hires emberek utolso mondatai". Es szandekosan nem kereszteny oldalakra mentem, de tudod min lepodtem meg? Az idezetek 90 szazalekban megegyeznek mindenhol. Sajnalom, hogy a keresztenyellenes fobiad mindenre kihegyezodik. Remelem boldogabb eleted lesz egyszer!


Gabriel


U.I.: a "biro ur" kifejezes pedig kicsit arrogans, nem gondolod? Egyebkent mar megszokott ez a stilus toletek, amikor nincs normalis erveles, akkor szinre lep az arrogancia es az indok nelkuli lepontozas. Egyebkent. Az evolucioelmelet elott mi volt az ateistak legfobb erve arra, hogy nem letezik Isten?

2011. nov. 19. 00:41
 17/41 anonim ***** válasza:
78%

"Erdekes. En utananeztem csak siman ugy a dolgoknak, hogy kihagytam az "ateista" szot es csak egyszeruen beirtam, hogy "hires emberek utolso mondatai". Es szandekosan nem kereszteny oldalakra mentem, de tudod min lepodtem meg? Az idezetek 90 szazalekban megegyeznek mindenhol. Sajnalom, hogy a keresztenyellenes fobiad mindenre kihegyezodik. Remelem boldogabb eleted lesz egyszer! "


Gondolom én csináltam valamit rosszul, ezért egyszerűen kimásoltam a hozzászólásodból a google keresőjébe a "hires emberek utolso mondatai"-t így pőrén, ahogy állításod szerint te is tetted. Tudod mit találtam? Semmit. Továbbra is azt az egyetlen Goethe idézetet találtam meg ebben a formában. Tehát vagy valamit nagyon rosszul csinálok, vagy már annyira ateista vagyok, hogy a gépem is az és előre kiszűr mindent, ami ellentmondhatna nekem, vagy egyszerűen hazudsz, ami nem szép dolog.


Egyébként az életem elég boldog, nincs okom panaszra.


"Egyebkent mar megszokott ez a stilus toletek, amikor nincs normalis erveles, akkor szinre lep az arrogancia es az indok nelkuli lepontozas."


Nincs érvelés? Kerestem, kutattam, elmondtam mit találtam, linkkel támasztottam alá. Hogy érveljek, ha nem így? Általában ezt a módszert követem, eddig nem nagyon volt rá panasz.


"Az evolucioelmelet elott mi volt az ateistak legfobb erve arra, hogy nem letezik Isten?"


Semmi, mivel nemsokkal előtte még vígan ment a máglyára aki nyíltan ateista volt. Sőt, tulajdonképpen annak sem kellett lenni hozzá, egyszerűen elég volt olyasmit felfedezni, ami nem tetszett az egyháznak.

2011. nov. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Elnezest, en nem csak magyar oldalakon kerestem. A kerdesem pedig ugy hangzott, hogy mi volt az ervelese az ateistaknak Isten nem letezese mellett? Nem pedig az, hogy mit csinaltak azokkal, akik nem hittek Urunkban. Gondolom jon a valasz, hogy meg sem kerdeztek, hanem azonnal maglyara kuldtek oket, de rengeteg hires ateista elt akkor is, csak erdekes modon egyik sem jegyezte fel, hogy mi az, ami Isten nemletezese mellett dont. Esetleg feltek volna? Vagy nem tudtak konkret dologgal eloallni? Talan soha nem tudjuk meg.


Udvozletem

2011. nov. 19. 01:18
 19/41 A kérdező kommentje:

gyakorivalasz2:


Remek, hogy felhoztad a maglyat es a boszorkanysagot! Ilyenkor mindig tovabb kutatok egy kicsit es most felvazolom Neked, hogy kik oltek meg tobb embert, ha mar ott tartunk, hogy eliteled a keresztenyeket tobbek kozt ezert is. Szoval a kereszteny vallas (azon belul a katolikus egyhaz), vagy az ateista rezsim. Na, akkor nezzuk szepen sorjaban.


A kereszteny vallas aldozatai szamokban kifejezve:


Harom korszakra oszthato az itt elhunytak szama. A keresztes hadjaratokban, Isten neveben legyilkolt emberek (Isten sosem mondta, hogy gyilkojak le oket, tehat inkabb az emberi dontes szamljara irhato ez fel, de mivel kapcsolatos a keresztenyseggel, igy mindenkepp ide kell sorolni), a spanyol inkvizicio aldozatai es a boszorkanysagert maglyara itelt lelkek.


Keresztes hadjaratok (osszesen 9 darab hadjarat volt): nincs pontos feljegyzett adat, de megkozelitoleg az Kr.u. 1272-es utolso keresztes hadjaratig, a 200 eves idoszak alatt kb. 200 000 emberi aldozat (ne felejtsuk el megemliteni, hogy a muzulman katonak is Isten neveben harcoltak, gyilkoltak).

A spanyol inkvizicio aldozatai (1480-1808): kb. 32 000

Maglyahalal: 30 000 (egyes forrasok 100 000 aldozatot emlegetnek)

Ez osszeadva kb. 262 000 aldozatrol beszelunk, akik Isten neveben oltek meg valakit (Egyes forrasok ezt a szamot joval magasabbra becsulik, kb. 1.5 millio).


Na, akkor nezzuk az ateista szamadatokat. Nem fogom elkezdeni egeszen a Kr.u. 1. szazadtol, amikor szinte megszamlalhatatlanul sok kereszteny halt martirhalalt, inkabb nezzuk csak az elmult szazadot, azaz az 1900-1999-ig terjedo idoszakot. Mivel hosszadalmas lenne leirnom, ezert inkabb egy linket masolok be, amin meg tudod nezni, egyes orszagokra valo felosztassal, tessek:


[link]


Summa, summarum: ha Te tovabbra is az ateista oldalon allsz, akkor jusson eszedbe neha ez a lista es kicsit gondolkozz el rajta.


Udvozletem

2011. nov. 19. 06:22
 20/41 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen, ismét vaskos hazugsággal van dolgunk. A Magasztos nem volt ateista, csak éppen nem érdekelte Isten, illetve semmilyen szerepet nem adott neki a megszabadulásban.


Ami lényegesebb. SEMMILYEN SZENTIRATBAN sem a Hinajana, sem a Mahajana, sem a Vajrayana iratokban nem szerepel ilyen mondat.



Az ortodox kánon Tipitaka így számol be az ellobanásról:



[link]



Az utolsó mondat:


"Minden ami keletkezett mulandó. Törekedjetek fáradhatatlanul!"


rövid ismeret: Tini lakhanani(három lét jellegzetesség: Minden ami keletkezett: /test, érintkezés, megismerés, tudatosság, ösztönzések / mulandó. Minden ami keletkezett és mulandó, az "Én" nélkül való, hiszen se konzisztenciája az egymásutániságban se koherenciája a pillanatnyiságban nem ragadható meg. Ami keletkezésnek és elmúlásnak alávetett, éntelen természetű jelenség az szükségszerűen szenvedés teli.


A törekvés tárgya a maradandóság, énség, és gyönyörteliség, hamis tanításainak, és attitűdjeinek feladása. Minden szerzetesnek erre kell, és csak is erre, irányulnia és figyelmeznie.


Az utolsó mondat tehát, felhívja a szerzetesek figyelmét a lét három jellegzetességére, illetve felszólítja őket az ezen jellegzetességet okozó téves tanok (maradandóság, ontológia isteni- vagy anyagi eredet, lélek etc.) valamint az ilyen téves benyomásokat és előfeltevéseket, hétköznapi beidegződéseket, követő élettől.



Tehát:


1. Nem mondott olyat amit állított a kérdező.

2. Semmilyen keserűség és félelem nem volt benne, hanem ahogy a magas rangú és megvalósítású buddhista mesterek is, meditációban, tökéletes uralommal, boldogan, misztikus jelenségek kíséretében, a négy formai és a négy forma feletti /jhánya/ révülés érintésével távozott.



Mi értelme volt valótlant állítani ebben a kérdésben, kedves kérdező?


Nyilván most is, rendkívül agresszív és gonosz vagyok, mert elsődleges irodalomra rámutatva visszautasítom a hazugságot.


elnézést.

2011. nov. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!