Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ebben vajon hol az isteni...

Ebben vajon hol az isteni igazságosság, és szeretet?

Figyelt kérdés

Mózes könyve 4.15 fejezetében van egy rész,ahol egy ember fát szedeget a nyugalom napján.őrizetbe veszik a zsidók,elviszik Mózes,Áron és az egész közösség elé,és megvárják,amíg útmutatást kapnak Istentől,hogy mit tegyenek vele.Tehát a történetből kiderül,hogy sem a fát szedő ember,sem a zsidó közösség többi tagja nem volt vele tisztában,hogy ezért halállal büntet az Isten,ez csak ott helyben derült ki.Semmi esélyt nem adtak neki,még bocsánatot sem tudott kérni,vagy ha mégis,azt nem vették figyelembe,pedig nem ő tehetett róla,hogy nem közölték vele előzetesen,hogy ezért halál büntetés jár.

Kérlek,ne írjátok azt,hogy az isteni igazságosság kivitelezése Istenre tartozik,mert ezt nem tudom elfogadni válaszként.Szerintem a történet elég egyértelmű,tehát konkrét választ kérek.


2011. dec. 27. 11:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Az Otestamentum sok resze kiforditott, atirt , atertelmezett , meroben kulonbozik az Ujtestamentumtol . Innen a zavar .
2011. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
az ószövetségben sehol. Ezért nem is tartomfontosnak,esetleg érdekesség szintjén. Az újszövetsség teljesen átírta mind az istenképet,mind a viselkedési mintákat. Nekem ez a mérvadó.
2011. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

érdekes hogy a tökéletes bibliába vannak hibák.

akik úgy gondolják, hogy az ótestamentum hamis miért hiszik, hogy az új nem az?

2011. dec. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 munyamunya ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nem tudom, miből gondolod, hogy nem tudhatta a nép, mivel jár a szombati munkavégzés, hiszen jóval ez előtt az eset előtt, még a Sinai hegynél kijelentette az Isten:

""Megtartsátok azért a szombatot; mert szent az ti néktek. A ki azt megrontja, halállal lakoljon. Mert valaki munkát végez azon, annak lelke írtassék ki az ő népe közül.

"" (2Móz.31:14)


Hogy miért kérdezték meg mégis Istent, mielőtt cselekedtek volna? Mert ilyen eset korábban még nem fordult elő, és várták a Mindenható döntését, hogy pontosan hogyan járjanak el. Erre volt az a válasz, hogy megkövezés a büntetés (és nem pl. késsel leszúrás, vagy felakasztás).

2011. dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Munyamunya már leírta a lényeget, én csak az ő gondolatát folytatnám tovább. Amikor az Isten szövetséget kötött a néppel, akkor egészen pontosan tisztázták a szövetség feltételeit. Ez egy nagyon szigorú szövetség volt, és mindenki pontosan ismerte a feltételeket. Ebbe nem fért bele az, hogy valaki fát szedeget a Teremtés emlékünnepén. Arról nem olvasunk, hogy ki volt ez az ember és miért jutott el odáig, hogy ilyen súlyos bűnt kövessen el. Ebből megítélni az Isten igazságosságát és szeretetét igazságtalan lenne...


Üdv. Péter

2011. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Problem2 ***** válasza:
43%

Megint egy példát láthatunk ,hogy az ószövetség istene mennyire "szereti" az embereket.Emberek az ószövetségben a zsidók népeket ölnek ,arra hivatkozva ,hogy ők az ősi földjükön tartózkodnak ,amit Isten szerzett meg nekik.Szerintetek egy feltétel nélkül szerető Isten ilyen lenne ,hogy gond nélkül megöl egy embert ,aki szombaton fát szedeget nyugalomban ,mert egy hülye törvény szerint ilyenkor semmit sem szabad csinálni?Ha most kiállnék az utca közepére és 5 percig átkozódnám az Isten egyfolytában ,akkor sem hallnék meg.Miért?Mert szabad akaratom van!Az a szép az ószövetségben ,hogy a zsidók a saját bűneiket az Istenre kenik (mert ,hogy ő megengedte nekik).Ébredjetek már föl:Elve Isten soha nem kérne ilyet ,még a legnagyobb bűnöst is megvédené!Ezt biztosra állítom ,mert én is megvédeném a haláltól a legnagyobb bűnöst.

Elégé nagy a kontraszt található az ószövetségben.Pl. a zsoltárok könyve nagyon szép és tanító jellegű ,és több ilyen tanító rész látható még az Ószövetségben.Máskor meg népeket "tüntet el" "Isten" a zsidók közre működésével.

Kiérti ezt?Mi ez a hatalmas kontraszt?

2011. dec. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ezt írod:

"Szerintem a történet elég egyértelmű,tehát konkrét választ kérek."


Biztos? Akkor megkérdezném, hogy mi volt a bűne annak az embernek? Az, hogy szombat napon fát szedett? Hogyan lehetséges ez, mikor Krisztus azt mondta a meggyógyított embernek, hogy vedd a te ágyadat és menj szombat napon?


Egyértelmű? Nem. Semmit nem tudunk meg a történetből. Nem elképzelhető, hogy az az ember tudta, hogy nem lesz ott senki más rajta kívűl, így magának bezsebelhet jóval több fát, mint máskor? Ráadásul mindezt a kapzsiságot a nép ellen a nyugalom napján tette? Mi helye ilyen embernek a nép között, ha valóban így van? Nem Mózes ítélte el őt, és erre nem is próbálkozott, hanem nagyon példamutatóan Isten ítéletére várt. Őt kérdezte meg erről. Bárcsak mi is így tennénk sokszor, mikor igazságtalanul vádolnak, kiabálnak velünk és nem a dühünk csalfa ítéletét töltenénk be.


Üdv: L

2011. dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 eric_one ***** válasza:
51%

" MA 13:45 Megint egy példát láthatunk ,hogy az ószövetség istene mennyire "szereti" az embereket."



Nagy probléma van a gondolkodás módoddal, ezért az érveléseid sem helytállóak. Saját elképzeléseidet akarod kivetíteni Istenre, ahelyett hogy megpróbálnád megismerni kinyilatkoztatásából. Az Ó, és Újszövetségből jól levezethető Isten két lényegi tulajdonsága, mégpedig hogy Isten a szeretet, és Isten igaz bíró is egy személyben. Egyik tulajdonságát sem lehet a másik rovására túlhangsúlyozni!


Csak bátorítani tudlak hogy kezd el tanulmányozni a Szentírást, hogy megértsed a bibliai korszakok jelentőségét. Mózes könyvei szerint a kinyilatkoztatásnak való engedelmességtől függött a zsidó származású embereknek a néphez való tartozása is. A szövetség igéitől való elszakadás először a népből való kiközösítést, kivágatást vonta maga után, majd amikor a Tórától egész Izrael elszakadt, az a nép megszűnését, a földtől való megfosztatást, a babilóni fogságot, a nagy szétszóratást, a diaszpórát eredményezte. Hosszasan lehetne taglalni, de ne offoljuk szét a topicot.

2011. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Problem2 ***** válasza:

"Az Ó, és Újszövetségből jól levezethető Isten két lényegi tulajdonsága, mégpedig hogy Isten a szeretet, és Isten igaz bíró is egy személyben. Egyik tulajdonságát sem lehet a másik rovására túlhangsúlyozni!"

Isten nem egy olyan lény ,amely változtatja a saját érzelmeit.Isten csak a szeretet lehet ,mert ez állja meg a heléyt.Kinek hiszel?A földi embereknek ,akik Isten nevében gyilkolásztak, népeket irtottak ki?Vagy Jézusnak ,aki szinte=Istennel.Jézus is megtehette volna ,hogy Mária Magdolnát hagyta volna megkövezni (hiszen ő akkor bíró személyét vette volna föl) ,de mégsem tette és megvédte.Jézus életének minden megnyilvánulásában ott a feltétel nélküli szeretet.Soha sem mondott ítéletet emberek fölött.Pedig megtehette volna ,hiszen Ő is bíráskodhatott volna kedvére.

Szét kéne választani az Ótestamentum belli és az Újtestamentum belli Istent.De ha mégsem ,akkor el kéne dönteni végre ,hogy akkor most milyen a mi Istenünk.

Én személy szerint (ahogy már föntebb kifejtettem) nem ölnék meg egy embert sem ,még a legnagyobb bűnöst is életben hagynám.Akkor most az a paradoxon állt elő ,hogy Én nemesebb lény vagyok ,mint Isten?Ez lehetetlen ,mert soha sem leszek olyan ,mint Ő (sem Jézus) ,soha sem fogom úgy szeretni az embereket ,mint ahogy Ő teszi.

Jézus keresztre feszítésekor elpusztíthatta volna az emberiséget ,meg tehette volna ,sőt ha Ótestamentumi isten el is törölte volna.Mégsem tette ,itt élünk a 21. században.

Jóval nagyobb bűnök történnek ,annál minthogy 1 ember szombaton fát szedegetett.Mégsem csap le rá Isten senkire.

Mert nem is egyenlő azzal az isten képpel ,amely az Ószövetséget jellemezi.Valószínűleg a zsidók isten képével,lelki világával,gondolkodás módjával egyenlő az Ótestamentumban leírt Isten.

Én csak 1 Teremtő Atyaistenről tudok és az mindenkit szeret:)

2011. dec. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#9-es!


Akkor sem, ha te lennél az élet, ki mindenkinek adja, és ha el is veszi, bármikor vissza is adhatná?


Akkor sem, ha látnád a halálának a következményét, hogy ezzel mennyivel jobbat tennél neki is és mindenki m,ásnak is, mintha életben hagynád? Mit tudsz te, amit ő? Hol voltál, mikor alapot vetett a földnek? Olvasd el Jób könyvének 38.fekezetét Jób is kapott néhány kérdést Istentől, és azt is elolvashatod hogy válaszolni tudott-e egyikre is. Övezd fel magadat te is, és tanítsd az Urat, válaszolj a kérdéseire, majd utánna kritizáld döntéseit.


Üdv: L

2011. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!