Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták és a kötözködni...

Az ateisták és a kötözködni akarók miért nem vitáznak papokkal és teológusokkal?

Figyelt kérdés
Miért itt szívóznak az emberekkel? Talán félnek, hogy egy "profi" ellen ostobák lennének az érveik? Vagy csak így tudják "nagyfiúnak" érezni magukat? Vagy attól tartanak, hogy esetleg megtérnek az előre kidolgozott érvektől?
2012. jan. 4. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

A te inteligenciád is itt mutatkozik meg gratulálok, azért mert itt kérdeznek és válaszolnak rá .Tény,hogy vannak akik azt mondják nincs isten hülye vagy. De légy szíves ha már vallásos vagy mutasd azt a felebaráti szeretet amiről folyton beszéltek.


az ateistáknak általában nem kell megerősítés "hitükbe", és nem érdekli másé. Csak azok tesznek ilyet akik nagyon unatkoznak.


Észrevettél néhány vallási vitát? Példa Teremtés történet: A vallásosak azt mondják miért hülyeség az evolúció de egy válasz se azt magyarázta miért a teremtés az igaz, vagy letudja azzal hogy egy könyv azt írja


nem akarok vitát szítani ne kezdjétek el!

2012. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ateista vagyok, és még sohasem becsméreltem senkit a vallása miatt...

Amúgy ha érdekel beszéltem már teológus hallgatóval, én értem, hogy neki ez ad valamit, csak ő nem fogta fel, hogy nekem ez egy olyan dolog, amit nem érthetek meg, mert hitem maximum magamban van.

Szerintem ez erősen kétoldalú dolog, én kellő toleranciával kezelem mások véleményét, ezt miért nem lehetne viszonozni?

De hogy a kérdésre is válaszoljak nem tudom egy "profi" pap vagy egy teológus is hogy tudná megcáfolni mondjuk az evolúciót.

2012. jan. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A kérdés nem neked szólt. Hanem a szélsőséges, minden hívőt alapból leostobázó ateistáknak. Azoknak, aki szerint hinni valamiben ostobaság és logikátlan. Találkoztam itt olyan ateistákkal, akiknek felfogását vallásos emberek elé kellene állítani példaképnek. És olyan hívőkkel is találkoztam, akik miatt nekem égett az arcom.
2012. jan. 4. 18:55
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

Én egy "profi" ellen is kiállok ugyan úgy, ha tagadja az evolúciót, vagy az "öreg Föld"-et. De a vitát nem szoktam keresni, csak akkor szólok bele, ha beleakadok. Bár sokszor még akkor is letudom magamban egy ilyesmivel:

[link]

[link]


Hogy meg tudjon téríteni, azt úgy gondolom lehetetlen. ha létezne olyan bizonyíték, ami rávenne az istenhitre, attól már hangos volna a világsajtó.


Viszont megfordítanám a kérdést. Az itteni fiatal föld kreacionisták miért nem fizikusokkal és biológusokkal vitáznak?

Egyáltalán miért nem az érvekre reagálva válaszolnak, hanem csak bemásolnak valami blődséget, amit épp az azt megelőző válaszban cáfolt meg valaki?

2012. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#1 és #2

Remélem, már látjátok, hogy kikről szólt a kérdésem. És remélem megértitek, hogy én is csak emberből vagyok, és egy idő után besokalok a hasonlóktól :)

2012. jan. 4. 19:52
 6/16 Zenon ***** válasza:
71%

Szívózás szerinted,ha segíteni akarok embertársaimnak felébredni ebből az álszent álomvilágból?

Eszemben sincs olyan művelt emberekkel disputálni,akik magas szinten űzik ezt a hazugsággyárat,és még hasznot is húznak belőle.Bllö!

2012. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Mert a "profik" olyan mélyen hisznek, hogy el se tudják képzelni, hogy nincs igazuk.
2012. jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%

Az ateisták csak Istenben nem hisznek, de ettől függetlenül van hitük. Az evolúciót is hinni kell, igaz erről nem íródott olyan könyv, amelyet a középkorban kényszerrel terjesztettek.


Én a plébánosunktól szoktam kérdezni. "Vessző paripám" a jézusi megváltás volt. Megkérdeztem, hogy ha Jézus megváltott minket a bűntől, akkor most nekem miért van. Erre a válasza az volt, hogy nekem van mert én nem hiszek benne. Vissza kérdeztem, hogy akkor aki hisz Jézusban (és nagyon) azoknak miért kell a bűnük miatt gyónni, hiszen nincs mit. No itt állt meg a tudománya. Ráadásul ezeken az oldalakon sem találtam erre értelmes választ.


Megkérdeztem tőle, hogy miért nem láthatom Istent, hiszen a kezdetek kezdetén itt járt az emberek között és "férfi formája" volt. No itt kért meg, hogy ne menjek többé felé sem. Ha ezt nem hiszed el, figyelmedbe ajánlom Mózes I. 18. 1-8.


"Nagyobb méltóságú" pappal meg nem találkozom és ha mégis, valószínű, hogy nem "ereszkedne le" az én szintemre. Pedig az egyszerű paraszti logika felér egy diplomás okosodással.

2012. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
laci neked van igazad
2012. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%
Tök igazad van , hányszor feltettem már ilyen kérdést.De rögtön a degeneráltak nyomták a gyökér szöveget .Tünés az ateista .hu- ra
2012. jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!