Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták és a kötözködni...

Az ateisták és a kötözködni akarók miért nem vitáznak papokkal és teológusokkal?

Figyelt kérdés
Miért itt szívóznak az emberekkel? Talán félnek, hogy egy "profi" ellen ostobák lennének az érveik? Vagy csak így tudják "nagyfiúnak" érezni magukat? Vagy attól tartanak, hogy esetleg megtérnek az előre kidolgozott érvektől?
2012. jan. 4. 18:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az itt írogatók többsége nem profi,de esküszöm jobban kidumál egy adott kérdést,mint a papok többsége,aki ezt tanulta min. 5-17 éve (ha már olyan ált suliba is járt)

Lehet,hogy le fogsz hidalni,de nagyon sok olyan pap van,aki a "praxisa" alatt lesz ateista,de már nem száll ki,mert máshoz nemigen ért.

A lényeg itt szerintem erősebb ellenfelekre akadhat az illető,mint a templomok portásai között.

2012. jan. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Templomba portás?
2012. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Zenon ***** válasza:
:))
2012. jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mert annyira nem érdekel, hogy papok és teológusok után futkossak. Ha nem hiszek benne akkor nekem annyi fáradságot sem ér meg, hogy keresztbe tegyek két szalmaszálat. Erre a kérdésre sem tudom miért válaszoltam...
2012. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ostobaság vitázni, ha az kulturált keretek között zajlik, amúgy volt nekem is már ilyen beszélgetésem, vagy vitám pappal. De érdekes beszélgetés kerekedik egy-egy vitatémából, ha mindkét fél kellően intelligens és nyitott. Persze ehhez a pap nyitottsága is kellett, nem úgy állt hozzám, hogy hinni kell, hanem a logika útján bizonyította miért van igaza. Lehet ez se kapcsolódik a témához száz százalékban de néha nem rossz vitatkozni.
2012. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hm, tegnap anyámmal vitáztam, aki hívő és túlvan a Szentlélek-keresztségen. Állítólag megkapta a "nyelveken szólás" ajándékát, ami számomra elég megmagyarázhatatlan jelenség, bár még sosem láttam, amint éppen kínaiul - elvileg kínai nyelven szól - imádkozik, vagy beszél.

Na vele például remekül el tudunk néha vitatkozni, ő erős a kereszténységben, én pedig úgy kezelem, mint a legjobb pszichológust. Mert az én szememben ez a lélek gyógyítása, de nem hiszek benne.

"Az ateisták és a kötözködni akarók miért nem vitáznak papokkal és teológusokkal?" - volt alkalmam református közösségbe járni egy ideig, akkor történetesen volt teológiai vita elöljárók és hívők között.


Vallásháború: agresszív véleménycsere arról, hogy kinek van jobb képzelt barátja :)


21F

2012. jan. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!