Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit számít, hogy Isten létezik...

Mit számít, hogy Isten létezik-e vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 18:52
 71/124 anonim ***** válasza:
54%

70

A tudománynak semmi köze a valláshoz!!

2012. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/124 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


dönci

A bibliáról azt állítottad hogy mese. Most ott tartunk hogy vannak benne igaz dolgok akkor mégsem mese. Mert a mese az kitalált dolog teljes mértékben.

A bibliában rengeteg olyan dolog van ami kézzel fogható bizonyítékokkal alátámasztható. S igen van az a rész ami csak akkor nem "mese" ha van hited. De ha tudományosan vizsgálod objektíven a bibliát akkor nem is mese hanem történelem. (amit elmesélhetsz a gyerekednek)


"Persze, pont ugyan ugy nem lehet kizarni, mint meg tobb ezer rendkivul valszinutlen dolgot a Loc ness-i szornyon es a jetin keresztul a óriás spagettiszornyig."

Zárd ki azokat a részeket a bibliából amire nincs utalás sehol sem s nézzük mi marad. Objektíven tudományos szempontból.


Ja hogy te nem szereted a történelem tudományt mert nehézkes s hiányos az adatokat tekintve. Ezért kell kutatni s adatokat gyűjteni. Anélkül nem fog menni.

Pedig a múlt ott hagyja nyomát a jelenen.


"Ilyenek pl azok a szemelyek, akik latni velik a szuz Mariat stb."

Bocs de akik látni vélik szűz Máriát azok nem ismerik a bibliát. Mert ha ismernék akkor tudnák hogy az nem lehet ő. Ugyan is Mária csak addig volt szűz amíg Jézust meg nem szülte ahogyan a biblia is írja. Mert után még szült gyermeket nem is egyet. S azon gyermekek vér szerinti apja József volt az ács. Mária megszülte Jézust s a férjével ketten felnevelték. De ezen kívül más szerepe nem volt Máriának amit a biblia említene. Az apostolok jóval nagyobb jelentőséggel bírtnak de érdekes módon közülük még sem látnak senkit. Vajon miért?

2012. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/124 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


Mondom neked hogy tanulnod kell 71. válaszoló.


A tudománynak rengeteg köze van a valláshoz. Pl. ott a régészet. Vagy ott vannak a nyelvészek köztük professzorok aki lefordították a Holt-tengeri tekercseket.

Meg lehetne még sorolni. A könyvnyomtatás tudománya.

2012. jan. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/124 anonim ***** válasza:
54%

73

Te összehevered a dolgokat kicsit, és azt mondod, hogy én tanuljak! Persze, mindent a babonákkal telefüszerezett vallás talált ki és csak az az igaz! A biblia a minden, az a csúcs, akkor menj az égi apukádhoz, mert egy gyereknek az apja mellett van a helye!

2012. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/124 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


Na mesélj nekem a babonákról kíváncsivá tettél. Igen egy gyereknek az apja mellett a helyen. S ez az apa a Földet adta lakhelyül a gyermekeinek.

2012. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/124 anonim ***** válasza:
54%
Szép kis apa! Utána meg otthagyja őket, bár tudom ezt fanatikus magyarázattal meg lehet magyarázni!
2012. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/124 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


De a babonákról nem írtál.


S mi a magyarázat arra hogy az apa elhagyta gyermekeit?

2012. jan. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/124 anonim ***** válasza:
62%

"A bibliáról azt állítottad hogy mese. Most ott tartunk hogy vannak benne igaz dolgok akkor mégsem mese. Mert a mese az kitalált dolog teljes mértékben."

Mar egyszer valaki a figyelmedbe ajanlotta a bremai muszikusok c. meset. A logikad szerint tehat leteznie kellet egy allatokbol allo zenekarnak, akik moresre tanitottak egy rablobandat.... mindezt, csak azert, mert a varos, Brema letezik... Azert be kell valljad, ez eleg gyenge. Tovabba az Avatar is, egy letezo csillagrendszeben jatszodik, az alfa centaurin. TEhat az is valosag?


"A bibliában rengeteg olyan dolog van ami kézzel fogható bizonyítékokkal alátámasztható. S igen van az a rész ami csak akkor nem "mese" ha van hited."

De ertsd meg, azert, mert bizonyos dolgok alatamaszthatok, az csak azt jelenti, hogy azok a dolgok lehet, hogy igazak. Ha azt mondom, hogy apam Esztergomban szuletett es 200 metert tud helybol ugrani, akkor az, hogy o valoban ott szuletett meg nem teszi igazza, hogy tud ugrani 200m-t. Erted?


"De ha tudományosan vizsgálod objektíven a bibliát akkor nem is mese hanem történelem. (amit elmesélhetsz a gyerekednek)"

De a csodakra nincs bizonyitek. Amit elismerek, az az, hogy biblia a zsido nep mitologiaja, minden bizonnyal egy ideig valoban egyiptomban eltek, aztan elvandoroltak a mai izrael teruletere, ahol aztan minden ott elo torzset annak rendje es modja szerint lemeszaroltak. Ezt isten parancsanak allitva be. (Ez benne van a bibliaban, mozes mittudomenhanyadik konyve)


"Zárd ki azokat a részeket a bibliából amire nincs utalás sehol sem s nézzük mi marad. Objektíven tudományos szempontból."

Mi marad? SEmmi olyan, ami alapjan hinnem kellene.


"Ja hogy te nem szereted a történelem tudományt mert nehézkes s hiányos az adatokat tekintve. Ezért kell kutatni s adatokat gyűjteni. Anélkül nem fog menni. Pedig a múlt ott hagyja nyomát a jelenen. "

Egyetertek. De a csodak, ami alapjan az egyszeru embernek, mint pl. en, a hitnek kellene alapulnia, nem ellenorizhetok. Nekem nem eleg, az, hogy a zsidokrol szol egy konyv, es tenyeg, leteznek zsidok, tehat a konyv minden szava igaz... nekem ez nem palya.


"Bocs de akik látni vélik szűz Máriát azok nem ismerik a bibliát. Mert ha ismernék akkor tudnák hogy az nem lehet ő."

Ha nekem megjelenne, azt mondana, hogy Donci, rossz uton jarsz, a tudomany nem eleg a vilag megismeresere, es a bibliaban megtalaod a valaszt, akkor elhinnem neki. DE nem allnek neki bizonygatni embereknek, mert tudom, hogy ellenorizhetetlen, es azok a kerdesekre, amiket en feltennek magamnak, nem tudnek valaszolni.


"Vajon miért?"

Ne tartsd vissza!

2012. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/124 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


A brémai muzsikusokat milyen történelmi bizonyítékok támasztják alá? Kik a tanúk akik állítják hogy látták a zenekart?

Elismerem hogy egy kicsit leegyszerűsítettem a dolgot. De arra gondoltam hogy megérted az össze függést. Tévedtem! Nem első nem isuccsó ,sajna.


Értem a 200 métert. De sikerülhet neki. Kérje imában.


A biblia két részre osztható ó és újszövetségre. Az ó szövetség szól a héberek történelméről. Az újszövetség már nem róluk szól de a két rész között szoros kapcsolat van. Bár lehetnek számodra mitikus elemek a bibliában de például az ószövetségben szigorú higiéniai előírások vannak. Ez hogy lehetne mitológia?

Igen valóban Egyiptomból indultak el a mai Izrael területére. De mi motiválta őket abban hogy 40 évig bolyongjanak a sivatagban? Annyi ember s nem széledtek szét. Hanem vándoroltak.

Igen s az ott élő törzsek annak rendje és módja szerint szó nélkül hagyták is hogy lemészárolják őket. Na nem egyszer a héberek is vereséget szenvedtek.


"Zárd ki azokat a részeket a bibliából amire nincs utalás sehol sem s nézzük mi marad. Objektíven tudományos szempontból.

Mi marad? SEmmi olyan, ami alapjan hinnem kellene. "


dönci mi kellene neked ahhoz hogy hinni tudj?


A csodák alapján nem neked kell hinni. Mert te nem voltál ott hogy lássad ezeket a csodákat azt kell elhinni hogy a Teremtő birtokában van annak a hatalomnak amivel ezt megtudja tenni. A hit a biblián alapszik s meggyőződésből van.


"DE nem allnek neki bizonygatni embereknek, mert tudom, hogy ellenorizhetetlen, es azok a kerdesekre, amiket en feltennek magamnak, nem tudnek valaszolni."


Miért milyen kérdések foglalkoztatnak?


"Vajon miért?"

Ne tartsd vissza!"


Azért mert nincs rájuk szükség arra hogy ilyen jelenések legyenek ezek nem Istentől vannak.

Hogy miért nem ,hát ezért: 2 Timóteusz 3:16-17

2012. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/124 anonim ***** válasza:
62%

"Azért mert nincs rájuk szükség arra hogy ilyen jelenések legyenek ezek nem Istentől vannak. Hogy miért nem ,hát ezért: 2 Timóteusz 3:16-17"

Ez tautologikus erveles. Amikor egy MLM ugynok akar megyozni, hogy az aloe-veras arckremen milliokat lehet keresni ket het alatt, akkor elbizonytalanodsz. Ezt latva az ugynok azt mondja, hogy higgy nekem, mert igazat mondok! Teged ez meggyoz? Amikor valaminek a hitelessege kerdes, akkor a sajat magarol alitott kijelenetesek hitelessege is kerdeses! Ezert, ebben a kerdesben teljesen irrelevans az, hogy mit allit a biblia sajat magarol.


"dönci mi kellene neked ahhoz hogy hinni tudj? "

Ez nagyon egyszeru. Minden ember hite ugyan ugy mukodik: van az embernek egy vilagkepe; ami abba a vilagkepbe beleillik, azt elhiszi. Azt a dolgot, ami nem illik bele a vilagkepbe csak akkor hiszi el, ha tapasztalni tudja. Mivel en teremszettudomanyos szemlelet alapjan lakitottam ki a vilagkepemet, nem esik nehezemre elhinni a tudomanyos allitasokat, meg akkor sem, ha en magam nem tudom ellenorizni hitelesseguket. Ellenben a biblia allitasai elegge szembemegy a jozan esszel, es az en vilaglatasommal, ezert en csak akkor fogok hinni, ha szemelyesen lesz lehetosegem megbizonyosodni a bibliaban leirtak hitelessegerol. Es most nem az a kerdes, hogy volt-e ozonviz, vagy hol van jeruzsalem, mert ezekkel nem vagyok meggyozheto. Nekem azokra az allitasokra kell bizonyitek, ami ellentetes a vilaglatasommal. A tenger szetvalasztasa, viz borra valtoztatasa, feltamadas. Ezeket nem hiszem amig nem tudom szemelyesen megtapasztalni hitelesseguket. Es ezen nem valtoztat semmi sem, nem szamit, hogy te mit hiszel, mi van leirva ezer eves tekercsekbe, mit hisz a vilag lakossaganak 90%a. Elottem ennek nincs hitele, egyik sem teszi hihetobbe a tortenetet. Ne erts felre, tiszteletben tartom a te es mindenki mas hitet, de amikor az ember (legalabbis en) a vilagszemleletenek egy ilyen lepteku atformalasara szanja el magat, biztos szeretne lenni, hogy az uj modelben az elozonel tobb igazsag lesz.

2012. febr. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!