Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit számít, hogy Isten létezik...

Mit számít, hogy Isten létezik-e vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 18:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/124 anonim ***** válasza:
58%
A túlzott naivitás meg az embert öli meg!!!
2012. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/124 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Akkor állapítsuk meg hogy hol van a határ.

2012. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/124 anonim ***** válasza:
62%

""A túlzott racionális gondolkodás megöli a lelket.""

Van ra bizonyitekod? Vagy csak ugy gondolod?

2012. jan. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/124 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem a racionális gondolkodás, a tudomány viszi a világot előre és nem az, hogy ki mennyire fanatikusan hisz valamiben ami abszolút nincs bizonyítva! Kivéve az egyszerű közhelynek számító magyarázatot, de az nem magyarázat!! Valami komolyabb tényeket kellene felhozni ezzel kapcsolatban, de a fanokat nem lehet meggyőzni és persze ez fordítva is igaz!!!!
2012. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/124 anonim ***** válasza:
88%
Hát akkor azért van már 1%-odXD Tényleg előre vitt téged a gondolkodásod:) A múlt héten 2%-od volt, jó haladás;)
2012. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/124 anonim ***** válasza:
19%
IGEN! Előrevitt, megvan mindenem, boldog vagyok, és sosem imádkoztam! Nincs rá szükségem , hogy elpocsékoljam az időm haszontalan dolgok álmodozására! Inkább valami értelmes dolgot csinálok! Sok újítással kapcsolatos díjat is kaptam, de hát ez magas a fanatikusoknak! Kevés százalékom van az igaz! 1 hete regeltem és nem érdekel, hogy leszavaznak a fanok! SŐT...! Látom legalább az ér...
2012. jan. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/124 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"A biblia nem mese könyv. Vagy netán csak a mesében létezik Jeruzsálem ,Róma s a többi város. Hogy csak ilyen apróságokat említsek. De ha még is mese akkor valaki szóljon az olaszoknak hogy Róma csak mese s nem is létezik. :))"

Ez egy korábbi válaszom a 27-es számú.


37. hozzá szóló. Hit kellett ahhoz is hogy megépítsék az első repülőgépet. Noé is elhitte az Úrnak hogy özönvíz lesz s meg is építette a bárkát s így 8 ember megmenekült.

Az özönvízre vannak bizonyítékok. Arra is van bizonyíték hogy Isten létezik. Ott van körülötted a bizonyíték csak te nem veszed észre.

Róma 1:20 "Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniilik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik....."

2012. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/124 anonim ***** válasza:

IGEN! Előrevitt, megvan mindenem, boldog vagyok, és sosem "imádkoztam! Nincs rá szükségem , hogy elpocsékoljam az időm haszontalan dolgok álmodozására! Inkább valami értelmes dolgot csinálok! Sok újítással kapcsolatos díjat is kaptam, de hát ez magas a fanatikusoknak! Kevés százalékom van az igaz! 1 hete regeltem és nem érdekel, hogy leszavaznak a fanok! SŐT...! Látom legalább az ér..."


Tényleg? Ki mondta, hogy egy hívő nem képes semmire? A te agyadban biztos-.-" A teknikai tudomány nem alapozz meg semmit se a vallással kapcsolat. Semmi köze, de azért keverd összeXD Az a tudomány ami a múltat tárja fel az nem teknika. Te észkombájn. Hívők közt is van sok sikeres és megvan mindene... Szállj le a földre kicsi madárka.

2012. jan. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/124 anonim ***** válasza:
54%
A tudomány a fejlett technikát használja és annak segítségével tud minél pontosabb választ adni arra, hogy az istenetek nem létezik, csak egy beteges gondolat!
2012. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/124 anonim ***** válasza:

Semmit!


A hit a legjobb tudomány, mert semmit sem kell benne bizonyítani és mégis működik.


Istennel és nélküle is lehetsz tisztességes, becsületes ember és hívő is lehet gonosz, esetleg tolvaj.


Az embernek önmagával kell elszámolnia és a testi, lelki állapotod tükröződik vissza öreg korodra (kérdezz meg a környezetedből néhány öreget - 75 év felettit - hogyan emlékezik vissza és ebből tudsz tanulságot levonni).


Mivel minden emberi testben azonos lélek van ("isteni") így nincs végelszámolás,- és ítélet. A lélek nem tud elromlani, csak visszatérni teremtőjéhez. És ez a lényeg: tulajdonképpen amikor a jelenlegi 7 milliárd ember a Földön egyszer meghal, akkor óriási mennyiségű "élet energia" szabadul fel és a teremtő eldönti, hogy mire használja.


Még egy dolog. Figyeld meg, hogy akiknek saját "magukhoz" kicsi, kevés az önbizalma, vagy nem meri saját magát vállalni, az hivatkozik Istenre. Az erős akaratú emberek, akik terveiket végre is hajtják, azok általában nem.


Ma meg "divatos lett" hívőnek lenni.

2012. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!