Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit számít, hogy Isten létezik...

Mit számít, hogy Isten létezik-e vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 18:52
 81/124 anonim ***** válasza:
38%

Mit számít, hogy Isten létezik-e vagy nem?


Ahogy olvasom a hozzászólásokat, úgy tűnik nagyon is sokat! Ha van Isten, Ő el tudja dönteni, hogy kinek van igaza! Ha nincs Isten, teljesen mindegy kinek van igaza! És semmi hátrányom nem származik abból, ha nem hiszem az evolúciót. Ha csak az nem, hogy időnként lehülyéznek. De az nem olyan dolog, amiért nekem kétségbe kellene esnem. És nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy a tudomány egyenlő evolúcióval. Mert vannak tudományos tények amin senki sem vitatkozik. És vannak evolúciós elméletek, amin az evolúciót valló tudósok is vitatkoznak! Úgy hogy higgy az evolúcióban. Vagy tudd, hogy az állatvilágból származol. Csak velem ne akard megetetni ezt a maszlagot.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/124 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


Azért ez kemény a bibliát összehasonlítani aloe-veras arckrémmel.

Nagyon is releváns hogy a biblia mit állít magáról. Mégpedig azért mert nem egy ember írta hanem 40. S több mint 2500 nyelvre lefordították. Jelentős különbségek vannak. S tartalmilag nem változott az elmúlt több mint 2000 évben.

A tenger szét választása.

"Két japán fizikus egy laboratóriumban sikeresen kettéválasztotta a vizet — számol be a NewScientist. A Tokiói Egyetemen dolgozó Ivaszaka Maszakadzu és Ueno Sogo erős elektromos tekercset használt, hogy erős mágneses mezőt hozzon létre egy vízszintes cső körül, amely nem volt teljesen megtöltve vízzel. A mágneses mező, amely körülbelül 500 000-szer erősebb a Föld mágneses mezejénél, arra kényszerítette a vizet, hogy a henger végeibe siessen, középen száraz részt hagyva. Ezt a jelenséget — amelyet a tudósok először 1994-ben fedeztek föl — a fizikusok megismételték Európában és az Egyesült Államokban. Hogyan megy végbe? A Tokiói Egyetem munkatársa, Kitadzava Koicsi szerint a víz „valamennyire diamágneses. Tehát az erős mágnes taszítja a vizet, és eltereli az olyan helyekről, ahol nagy a mágneses mező, olyan helyekre, ahol nem olyan nagy.” Kitadzava a „Mózes-effektus” nevet adta a jelenségnek"

2012. febr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/124 anonim ***** válasza:
90%

Szia Vidiripi!



Kedves tőled, hogy megpróbálod a természet törvényei szerint is bizonyítani a vörös tenger szétválasztását, de teljesen felesleges. Először is a Biblia ezt írja: Isten erős keleti szelet támasztott. Tehát mágnesességről szó sincs. Az ateistáknak meg nem azzal van a bajuk, hogy erős volt a keleti szél, és ettől ketté vált a tenger, mert a természeti törvényeknek ez sem mond ellent, ergo simán megtörténhetett. A gond ott van, hogy ezt Isten tette, aki szerintük nincs.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/124 anonim ***** válasza:
62%

"Azért ez kemény a bibliát összehasonlítani aloe-veras arckrémmel.

Nagyon is releváns hogy a biblia mit állít magáról."

Szamodra relevans, mert hiszel benne. Nekem eloszor meggyozodes kell, hogy az allitasait, es ezzel egyutt a sajat magarol szolo alitast is elfogajam hitelesnek. Addig ez csak a messzirol jott ember esete... az, hogy sokan hisznek egy messzirol jott embernek, attol meg nem lesz igaz, amit mond.


"Mégpedig azért mert nem egy ember írta hanem 40. S több mint 2500 nyelvre lefordították. Jelentős különbségek vannak. S tartalmilag nem változott az elmúlt több mint 2000 évben. "

Ettol igaz lesz? Nem.


"Tehát az erős mágnes taszítja a vizet, és eltereli az olyan helyekről, ahol nagy a mágneses mező, olyan helyekre, ahol nem olyan nagy.” Kitadzava a „Mózes-effektus” nevet adta a jelenségnek""

Ebbol kovetkezik-e az, hogy a bibliaban leirt esemeny megtortent? Segitek: nem.


A parbeszed zatonyra fut, mert te hiszel fenntartas nelkul, mig en nem. Mivel a hited irracionalitason alapszik, hiszen te magad sosem ellenorizhetted a leirt allitasok hitelesseget, a logika es az elme jateka szerint ez a hitet eztan minden alatamasztja, es semmi sem cafolja. Most oszinten: az az erv a japan tudosokkal, engem hivatott meggyozni, de ha azt olvastad volna, hogy a fold magneses erejenel 100000000X erosebb magnes sem valasztja szet a vizet, akkor elbizonytalanodtal volna a vorostengerrel kapcsolatban?

2012. febr. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/124 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Nekem azokra az allitasokra kell bizonyitek, ami ellentetes a vilaglatasommal. A tenger szetvalasztasa, viz borra valtoztatasa, feltamadas"


Ebbol kovetkezik-e az, hogy a bibliaban leirt esemeny megtortent? Segítek: Van rá esély mert ha az ember képes erre akkor miért ne történhetett volna meg?

De még mindig ott van az a tény hogy az adott földrajzi helyen kellene búvár merüléseket végezni s megvizsgálni mi van a tenger fenéken.

Nem tudom hogy elbizonytalanodtam volna e.

2012. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/124 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


dönci

Nem! Nem akarlak meggyőzni mivel már régebben is volt eszme cserénk így tudom hogy ez nem fog bekövetkezni.

Talán úgy tűnhet hogy ez a célom de nem. Számomra ez inkább amolyan tréning féle. S a másik dolog az hogy vannak olyan írásaid ahol olyasmiről írsz amiről én addig nem tudtam s nagyon is érdeklődve olvasom ezeket.


Viszont te mindig az egész bibliára gondolsz amikor azt állítod hogy nem igaz pedig rengeteg történelmi tény is van benne. A biblia nem csak vallási könyv hanem történelem könyv is. Erről az egy dologról viszont valóban szeretnélek meggyőzni. De nem a vallásról hanem a könyv történelmiségéről.

2012. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/124 anonim ***** válasza:
62%
A bibliat tortenetileg hitelesorrasnak tartom, mar amennyire hiteles lehet egy 2000 eves konyv. Le van benne irva, hogy merre jartak a zsidok, hogy eltek tul a pusztaba, kikkel, mikor, hogyan lehetett hazaseletet elni stb. Nem is ezzel van a baj. Hanem, ami ezeken tulmutat azt nem tartom valoszinunek.
2012. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/124 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


Igen azok a dolgok tartoznak a hit kategóriába. Hiszek benne s aszerint cselekszem.

2012. febr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/124 anonim ***** válasza:
100%
Olvastál már olyan nagyprófétai könyvet mint Ésaiás könyve? Az i.e. 8-7. században keletkezett a könyv, ezt tanúsítja az is, hogy tökéletes, tiszta héber nyelven íródott, nyoma sincs benne a fogság utáni nyelvhatásoknak. A 13. fejezetben előre megjövendöli a próféta a Babiloni birodalom bukását. A 21. fejezetben még a körülményeket is részletezi, hogy ez hogyan is fog megvalósulni. A 44-45. fejezetben található az egyik legrendkívülibb jövendölés, név szerint leírja a próféta a perzsa Círusz király nevét, és utalást arra is, hogy köze lesz majd az uralkodónak a zsidó nép Babiloni fogságból való szabadulásához, noha abban az időben Círusz még meg sem született. Erről Josephus Flavius is tud, a történetíró is megerősítette ezt a jövendölést. Az 53. fejezetben az eredeti szövegben úgy jövendöl a Messiásról mint akit "keresztülszúrtak" utalás ez a keresztre feszítésre, noha abban az időben még egyáltalán nem volt elterjedt, de talán még ismert sem, ez a kivégzési módszer.
2012. febr. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/124 anonim ***** válasza:
62%

A kérdés az , hogy

Mit számít, hogy Isten létezik-e vagy nem?


Az TÉNY HOGY A LEGHÜLYÉBB ÉRV , HOGY ISTEN LÉTEZÉSÉT AZ BIZONYÍTSA " a Bibliában megírták "

2012. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!