Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit számít, hogy Isten létezik...

Mit számít, hogy Isten létezik-e vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 18:52
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/124 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


dönci ha nekem írsz akkor ne általánosíts. Veled kapcsolatban én sem teszek ilyet mert tudom hogy több van benned mit ez a ház dolog hisz volt már néhány eszmecserénk.

Tehát hol írtam én hogy megtapasztaltam az Istent? (ezt a hírt sem megerősíteni sem cáfolni nem fogom)


Az írásaim alapján megtudod ítélni a logikámat. Már ha tényleg azt akarod megítélni s nem az érzelmeid vezetnek hanem tudományosan vizsgálód.

Mózes és az át kelés.

Gondolom ismered Trója történetét. Az aki megtalálta az szó szerint vette azokat az írásokat amelyek Trójáról szóltak. S megtalálta.

Miért ne lehetne ezt meg tenni az átkeléssel kapcsolatban is. Mindössze arra lenne szükség hogy a búvárok lemerüljenek ott ahol a biblia írja. S ha találnak emberi csontvázakat meg lovak csontvázait meg a harci szekerek maradványait akkor még is csak igazat írt a biblia.

De ha ez nincs megvizsgálva akkor addig nem is lehet kizárni. De ha minden úgy van ahogy írva vagyon s ott a tárgyi bizonyíték a tenger fenekén akkor változna benned valami? Ezt a kérdést csak magadnak tedd fel. (személyes dolog)

S még egy dolog nem kajálok be mindent hanem magam is utána járok aminek csak tudok. S eddig minden igaznak bizonyult.

2012. jan. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/124 anonim ***** válasza:
0%
Inkább ateista vagyok, mint fanatikus hívő! Az ateisták nagyon is hisznek a tudományban!! És CSAK abban!!!!!
2012. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/124 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


Fanatikus hívő vagy te is csak neked más a vallásod.

Mint ahogy írod is de részemről ez nem gond még akkor sem ha te nem ezt hiszed. Mert engem valójában nem zavar.

S ez benne a legjobb.

2012. jan. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/124 anonim ***** válasza:
62%

"Gondolom ismered Trója történetét. Az aki megtalálta az szó szerint vette azokat az írásokat amelyek Trójáról szóltak. S megtalálta."

Ez egy olyan altalanositas, ami nem logikus. Attol, mert az ilias alapjan megtalata a varost miert lenne igaz, hogy a vorostenger kette lett valaszta. Ugyan ezen logika menten: azert, mert vannak benne igaz allitasok, nem lesz minden allitasa igaz.


"De ha ez nincs megvizsgálva akkor addig nem is lehet kizárni."

Persze, pont ugyan ugy nem lehet kizarni, mint meg tobb ezer rendkivul valszinutlen dolgot a Loc ness-i szornyon es a jetin keresztul a orias spagettiszornyig.


"De ha minden úgy van ahogy írva vagyon s ott a tárgyi bizonyíték a tenger fenekén akkor változna benned valami?"

Elkepzelheto, hogy igen, de azert nem biztos. En nem szeretem a tortenelem tudomanyokat, mert az ertelmezes nagyon nehezkes, es az adatok nagyon hianyosak.


" S eddig minden igaznak bizonyult."

Mi bizonyult igaznak pontosan?


"Tehát hol írtam én hogy megtapasztaltam az Istent?"

Nem neked cimeztem, de nagyon sok hivo szamol be isten szemelyes megtapasztalasarol. Ilyenek pl azok a szemelyek, akik latni velik a szuz Mariat stb.

2012. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/124 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


Holnap folyt. köv. (holnap ,korán ,meló)


"Attol, mert az ilias alapjan megtalata a varost miert lenne igaz, hogy a vorostenger kette lett valaszta. Ugyan ezen logika menten: azert, mert vannak benne igaz allitasok, nem lesz minden állitása igaz."


A 49. válaszodban is írod könyv. Ami az egészre értendő. Maga a kifejezés. Majd részletezzük.

2012. jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/124 anonim ***** válasza:
0%

63

Ez tévedés! Én semmilyen valláshoz nem tartozom és nem is fogok, mert semmi éetelme hinni abban amit úgysem hiszek el!!!

2012. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/124 anonim ***** válasza:

66-os. ez is egy vallás.


"Inkább ateista vagyok, mint fanatikus hívő! Az ateisták nagyon is hisznek a tudományban!! És CSAK abban!!!!!"

2012. jan. 31. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/124 anonim ***** válasza:
54%

67-es

Nagyon sajnálom, lehet hogy Te nem érted, de én semmilyen vallásban nem hiszek, mert mese az egész! Én a tudósoknak hisze és a tudományban! Ez nem vallás, ezek tények!!!

2012. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/124 anonim ***** válasza:
83%

"Inkább ateista vagyok, mint fanatikus hívő! Az ateisták nagyon is hisznek a tudományban!! És CSAK abban!!!!!"


Az ateisták a legfanatikusabbak:) nézz csak magadra, hogy mennyire fanatikus vagyXD Én már nem bírom röhögés nélkülXD

2012. jan. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/124 anonim ***** válasza:
83%
68-as. A te vallásod a tudomány mert azt írod hogy abban hiszel. A tudomány a tények vallása.
2012. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!