Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Más bolygókon Isten által...

Más bolygókon Isten által teremtett értelmes élőlényeknek is ugyanúgy kell tisztelni őt, szót fogadni neki, mint nekünk itt a Földön?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 19:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
39%

Tehát most már csak az élőlény, aminek van orra?

És mi történt az özönvíz alatt az orr nélküli élőlényekkel?

Vagy azokkal, miknek ugyan van orra, de nincs bennük az "életnek lehellete"?


Szerintem felesleges fáradnod azzal, hogy a "Biblia alapján" cáfold a földönkívüli élet lehetőségét. Teljesen értelmetlen már maga az ötlet is.

2012. febr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Az Isten világa az Isten által adott törvényszerűségek szerint működik. Az képes ebben a világban élni, aki ezek szerint a törvényszerűségek szerint él. A mi Földünkön sajnos már felborult ez a rendszer, csak Isten fenntartó munkájának köszönhető, hogy egyáltalán még élhetünk. Pál apostol mondja: "látványossága lettünk a világnak", az eredeti görög szöveg még beszédesebb, itt a teátrum, a színház kifejezés áll. A zsidó levél elején pedig arról olvasunk, hogy Isten "világokat" teremtett Krisztus által. Én hiszem, hogy az el nem bukott lények figyelnek minket, nem hiszek az UFO-kban, de abban igen, hogy nem vagyunk egyedül a világmindenségben, és a kérdésre válaszolva: igen, ezek a lények az Isten akarata szerint élnek, mert ismerik Őt, szeretik Őt, és tudják, hogy az Ő igazsága által élhetnek.


Üdv. Péter

2012. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
88%
A Biblia sehol sem mondja, hogy a fű és a fák nem élőlények. Nincs lelkük, de attól még élnek.
2012. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
42%

Ha élőlények, akkor meg is hallhatnak? Igaz?


De Ádáméknak Isten azt mondta, hogy megehetnek minden növényt, gyümölcsöt, maghozó növényeket, kivéve azt az egy fának a gyümölcsét. Viszont Ádám bűnbeesésétől jött a halál a világba. Akkor öltek-e Ádámék élőlényt a bűnbeesés előtt? Nem. A növény növekszik, szaporodik, de azzal, hogy letépem, leszakítom, gyökerestűl kiszedem és elégetem, nem ölök meg semmit sem. Elpusztítottam? Igen, éppúgy, ahogy ebbe a monitorba vágnék egy féltéglát. Elpusztítottam? Nem. A növényt sem. Nem látnak, nem hallanak, nem éreznek, Isten azért teremtette, hogy akinek életnek lehellete van az orrába, annak táplálékul szolgáljon.

2012. febr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

Péter, megmondanád, hogy ezt hol találom?

"A zsidó levél elején pedig arról olvasunk, hogy Isten "világokat" teremtett Krisztus által."


Én ezt találtam: "A kit tett mindennek örökösévé, a ki által a világot is teremtette"


"Pál apostol mondja: "látványossága lettünk a világnak""


Ezt ha bővebben idézted volna, akkor az még talán beszédesebb lett volna, mert Pál azt is megmondja, hogy kiknek és kik lettek látványosságai.

"Mert úgy vélem, hogy az Isten minket, az apostolokat, utolsókul állított, mintegy halálra szántakul: mert látványossága lettünk a világnak, úgy angyaloknak, mint embereknek.

Mi bolondok a Krisztusért, ti pedig bölcsek a Krisztusban; mi erőtlenek, ti pedig erősek; ti dicsőségesek, mi pedig gyalázatosak.

Mindezideig éhezünk is, szomjúhozunk is, mezítelenkedünk is, bántalmaztatunk is, bujdosunk is,

Fáradozunk is, tulajdon kezünkkel munkálkodván; ha szidalommal illettetünk, jót kívánunk; ha háborúságot szenvedünk, békességgel tűrjük;

Ha gyaláztatunk, könyörgünk: szinte a világ szemetjévé lettünk, mindeneknek söpredékévé egész mostanig."

2012. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
66%

Sziasztok!


A Zsidó levél 1:2-ben az αἰῶνας görög szó található, mely az αἰών többes számú alakja. Vagyis a helyes fordítás: világokat.


Az I.Kor. 4:9-ben a θέατρον kifejezés található, mely szó szerint színpadot jelent. Az itt folyó eseményeket a bűnnel való küzdelmünket mintegy színpadon zajló eseménysorozatot tekintik az angyalok. Erre utaltam.


Üdv. Péter

2012. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%

A kérdésre a rövid válasz: Nem kell, hanem lehet; itt is, máshol is; szabad akarat -> egyéni döntés.


Egyebek:


1. Az Éva női név eredeti héber alakja חַוָּה Chavvá. A szó a létigéből származik, jelentése: "életet adó" [The New Brown–Driver–Briggs–Gesenius Hebrew and English Lexicon].


2. A "minden élő anyja" kifejezés valóban csak az emberekre vonatkozik, más élőlényekre NEM. Tehát ez NEM zárja ki a más bolygókon vagy akárhol máshol levő élet lehetőségét; és a Biblia más részei alapján sem lehet cáfolni más élőlények létezését.


3. Környezetismeret tantárgy, általános iskola 2. osztály:


3. 1 Az élőlények fő csoportjai: - ember, - állat, - növény

3. 2 Az élőlények közös jellemzői:

- lélegeznek, - táplálkoznak, - szaporodnak, - mozognak (az emberek és az állatok helyváltoztatásra, a növények pedig helyzetváltoztatásra képesek).


4. A Biblia sem nem tudományos vagy ilyen igénnyel megírt mű, sem nem tankönyv; de NEM mond ellent a 3. pontban leírtaknak, azaz NEM ír olyasmit, hogy a növények vagy egyes állatok ne lennének élőlények. Sőt:


"Hajtott tehát a föld gyenge füvet, maghozó füvet az ő neme szerint, és gyümölcstermő fát, a melynek gyümölcsében mag van az ő neme szerint."

(1. Mózes 1: 12) --> A növények szaporodása (magokkal).


"Azután mondta az Isten: Hozzon a föld ÉLŐ állatokat nemük szerint: barmokat, csúszó-mászó állatokat és szárazföldi vadakat nemük szerint. És úgy lett." (1. Mózes 1:24)--> A csúszómászók IS élőlények.

[Pedig tudomásom szerint nincs orruk. :)]


Az "élet lehellete" minden élőlényben ott van, ettől élő ugyanis. Pont.



+ Érdekesség: Régebben olvastam valahol, hogy jobban fejlődtek azok a növények, melyekhez rendszeresen beszéltek. Az okát nem tudom; lehet, hogy mégis hallanak???

Egy kísérlet során pedig több tejet adtak azok a tehenek, amelyeknek - fejés közben - rendszeresen klasszikus zenét játszottak le. :P



Üdv. :)

2012. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

off: Berta, tökéletes válasz! Egyet értek.

Freya

2012. febr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
17%

"Régebben olvastam valahol, hogy jobban fejlődtek azok a növények, melyekhez rendszeresen beszéltek."


Ez egy hoax, amit azóta számos forrás cáfolt már.


Kettőt értek (hogy elkerüljem az "egyet értés" gyanúját).

2012. febr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

Adott egy más bolygón egy életforma, melyet Isten alkotott, vagy több bolygón is a Földön kívül.

Erről pont persze nincs említés a Bibliában, na de nem gond.

Isten Mózes népével lakozott itt a földön. Ez persze nem kizáró ok.

A Jelenések könyvében olvashatjuk, hogy az ég összetekeredik, mint a papírtekercs, és a föld, köszöni szépen jól van, ott rohangálnak a föld királyai, bújnak barlangokba, stb. Tehát az ég eltűnik, és mi marad az égen? Az a néhány bolygó, amin élet van? Erről szintén nem ír a Biblia, ott az égről cakli pakli ír, de ne hamarkodjuk el, hátha még mindig csak nem tesz említést ufókról.

Krisztus azt mondta, hogy ama nagy napon a nap nem fénylik, a hold szintén a csillagok lehullanak az égről. És mi marad? A szövegből az derűl ki szerintem, hogy a föld. Nem ír sok sok más bolygóról, akik szerencsétlenek el kell, hogy viseljék az ember miatti ítéletet. Vagy ők is bűnösek?

És a Jelenések könyvében mit írnak? Hol az új Jeruzsálem, ahol Isten sátora lesz kiterjesztve a népe fölött, miután újjáteremtette az eget és a földet? Miért nem a H2XX43-as planétán veri fel a sátrat? Miért itt a foldön? És miért csak a földről és az égről beszél mindig? Miért lakozott itt a földön anno, és az új Jeruzsálemnél miért lakozik szintén itt a földön megint? Miért nem máshol? Miért sújtja minden teremtményét a különböző bolygókon amikor az ember vétkezett? Vagy minden bolygón vétkeztek? Ez a sátán milyen szorgalmas? Vagy mindegyiknek van külön bejáratú sátána? Nem, drágáim, nincs itt semmiféle más lakott bolygó, csak a föld és a menny. Sajnos a viszkető füleiteket valahogy próbáljátok megvakarni, de amit ti csináltok, az eretnekség.

2012. febr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!