Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt nem értem. A dinoszauruszo...

Ezt nem értem. A dinoszauruszok jóval hamarabb éltek a Földön mint az ember. Akkor őket melyik Isten csinálta?

Figyelt kérdés
A Biblia 6000 éves teremtéstörténetre megy vissza, pedig a Föld 5-6 milliárd éves. Emberek! Ezek szerint a Földet nem is a mi Istenünk teremtette, vagy ezek szerint hazudott és nem is ő csinálta hanem ellopta egy másik Istentől!

2012. febr. 17. 01:14
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
85%

"időszámitásunk kezdetekor azaz 2012 éve született Jézus"

Jézus i. e. 6-ban, vagy 5-ben született, mivel Heródes 4-ben halt meg, és 2 éves korig megölette a gyerekeket, hogy biztosan meghaljon a közöttük lévő "zsidók királya" is. Ebben az időben már élt Jézus.

2012. febr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
Bocsánat, kihagytam, hogy Heródes i. e. 4-ben halt meg.
2012. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
27%
Aulac! Nekik, a hívőknek a Biblia a meghatározó ,,lexikon", ezért hívatkoznak arra. Az számukra kortálló, sosem változó valami. A fanatikus hívőkkel az a gond, hogy nagy bajokat tudnak okozni a beszűkült gondolkodásmódjukkal, a szabadosabb ,,modernebb" hívőknek pedig a vallás az olyan wellnes központ szerűség: csak azt fogadom el a vallásból, amit akarok, meg jónak látok. Lopok, csalok, hazudok, Isten majd megbocsátja, stb...
2012. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 aulac ***** válasza:
45%

ma 18:48

Csak az a bibi, hogy amikor a bibliát írták fogalmuk sem volt az embereknek a mai tudásokról. (atomfizika, föld gömbölyű volta, a galaxisok milliárdjai, evolúció, az energia megmaradás törvénye stb...

Ők megmaradtak az akkori tudásszinten.

2012. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
45%

Ez hülyeség, miért kellett volna megmaradni az akkori tudás szintjén? Semmilyen tudomány segítségével nem lehet megcáfolni a Bibliát.


Mellesleg a 20e év sem fér bele a kormeghatározási limitbe, mivel az özönvíz után, tehát kb. 4e éve megváltozott a beépülési ütem. Ha ugyan már előtte vagy esetleg utána még nem változott.

2012. febr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 aulac ***** válasza:
31%

23:10-nek

Ez hülyeség. Te is leragadtál az akkori tudásszinten, ha elhiszed amit a biblia ír.

Semmifajta bibliai idézet nem cáfolhatja az atomfizika, a matematika és egyébb bárki által bizonyítható törvényeket.

Vezesd már le nekem, hogy az "özönvíz" óta miben, mitől változott a C14 szénizotóp felezési ideje.

Ne légből kapott érveket puffogtass, hanem BIZONYÍTS!!!


Üdv:aulac

2012. febr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim válasza:
0%
én inkább azt választanám, hogy ne legyen isten...hogy folyton vki figyel, és lehet hogy néhány barom miatt bosszútáll rajtadis, elpusztítva a kultúrákat is........viszont mondja már meg valaki, hogy a shaolinok miért szuperemberek? tényleg a csí? :O nem baromkodni akarok discoveryn volt...
2012. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim válasza:
41%
El tudom képzelni, hogy az emberek és a dinoszauruszok rövid ideig együtt éltek a földön, a dínók kis egyedszámban. Nem valószínű, de lehetséges.
2012. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
31%

"Semmilyen tudomány segítségével nem lehet megcáfolni a Bibliát."


Mer' a Föld, mint tudjuk, egy lapos korong, fölötte az ég meg egy kupola. A denevérek meg madarak...


A Bibliát MINDEN tudományág cáfolja már évszázadok, ha nem ezredek óta. Fejembe nem fér, hogy primitív, sivatagi kecskepásztorok mondáira hogy tudnak ennyire ráizgulni.

2012. febr. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
20%

@ 39:


"Mer' a Föld, mint tudjuk, egy lapos korong...>


Hol is írja ezt a Biblia pontosan? Légy szíves, másold be a szöveget, vagy add meg a vonatkozó rész helyét. Köszönöm.


< A Bibliát MINDEN tudományág cáfolja már évszázadok, ha nem ezredek óta.>


Légy szíves néhány konkrét példán bemutatni, hogy mire gondoltál pontosan. Ilyesmire gondoltam:

- Bibliai állítás (vers megjelölése) --> tudományos cáfolat (tény, elmélet meghatározása, lehetőleg forrással)


"... primitív, sivatagi kecskepásztorok mondáira ..."


Kecskepásztorok??? Ezt honnan szedted?


A "primitív" jelző lehet, hogy a mai átlagos tudásszinttel szemben megáll, de abban a korban és környezetben már kevésbé. Van néhány meglepetés pl. az egészségügyi előírások esetén a ma embere számára is.


Üdv. :)

2012. febr. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!