Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mi változna az életetek...

Hívők, mi változna az életetekben, ha kiderülne, hogy nincs Isten és a Biblia is csak "mese"?

Figyelt kérdés

Ezt amolyan gondolatkísérletnek szánom.

Ezért nem érdekelnek azok a válaszok, hogy de ilyen nem fog kiderülni, meg hasonlók. Nem akarok senkibe belekötni és nem akarok senkit arról győzködni, hogy nincs Isten.

Csak és kizárólag az érdekel, hogy ha minden kétséget kizáróan bizonyítani lehetne, hogy nem létezik semmilyen isten, akkor mihez kezdenének a hívő emberek. És nem csak a keresztények véleményére vagyok kíváncsi, bár a kérdést így sikerült feltennem, hanem minden egyéb vallást gyakorlóéra is.


Hogyan reagálnátok rá, ha kiderülne, hogy amiben hittetek az nem létezik, nem igaz? Mit éreznétek, mit kezdenétek a ténnyel? Mi változna a mindennapjaitokban?


És kérem szépen, hogy ne válaszoljanak azok, akik képtelenek magukat ebbe a helyzetbe képzelni!


2012. márc. 22. 11:58
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 A kérdező kommentje:
Tévedsz, én bele tudom élni magam és bele is éltem már magam. Ha te nem tudod beleélni magad abba a helyzetbe, amire rákérdeztem, akkor minek válaszolsz? Hiszen külön megkértelek rá, hogy ha ez a helyzet, akkor ne tedd... :)
2012. márc. 23. 10:01
 32/68 Andizsuzsi ***** válasza:
35%
Bocs, hogy élek. Csak próbáltam arra válaszolni, hogy miért nem kapsz a kérdésedre érdemi választ.
2012. márc. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdező, nem az oviban vagyunk ám. Hogy már pedig mondd meg, hogy a piros vonat a szebb, vagy a kék. Meg nem is vallatáson, ahol a szemedbe világítanak, hogy márpedig igennel vagy nemmel felelj. Ha te nem tudod válaszként elkönyvelni a különböző reagálásokat és azokból leszűrni egy konklúziót, akkor hiába vered az asztalt, hogy nem érted és tessék szépen felelni. Mert te nem azt kérdezted.


A másik meg ez a pontozásos baromság. Emberek, akiknek ez lényeges, ugyan hány évesek vagytok?

2012. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 A kérdező kommentje:

Légy szíves, ne nézzetek már hülyének. Feltettem egy kérdést, aminél vettem a fáradságot kifejteni, hogy kiknek a válasza érdekel. Sért ez titeket bármiben is?

Ha azt írtam volna, hogy csak barna hajú lányok válasza érdekel, akkor nem arra vagyok kíváncsi, hogy tőlük, miért nem kaphatok értékelhető választ, hanem egyszerűen csak barna hajú lányoknak a témába vágó válaszai érdekelnek. Nem szőkéké, nem vöröseké, nem feketéké. És nem is az, hogy mi a baj a barna hajúakkal. És az sem zavarna, ha egyetlen választ sem kapnék.


Pontosan így van, hogy ez nem vallatás. Nem kötelező és nem kényszer válaszolni. De aki válaszol, az megtisztelhetne azzal, hogy a kérdésre ad választ, hiszen én is vettem a fáradságot kifejteni, hogy mire vagyok kíváncsi. Különben egy random betűsort is kiírhatnék kérdésnek, aztán mindenki azt válaszol rá, amit akar és abból is leszűrhetném a konklúziót, hiszen mindenből le lehet szűrni valamit. Én amúgy nem verem az asztalt, csak felhívom az érintettek figyelmét arra, hogy semmibe vették a kérésem. Mondhatnám azt én is, hogy bocs, hogy élek... :)


És újból csak megemlíteném, hogy akik képesek voltak értelmes választ adni, akkor azokkal mi van? Velük lenne a baj??

Ugye nem azt kérdeztem, hogy a piros vagy a kék vonat-e a szebb, hogy a példáddal éljek, kedves #33. Hanem - ezzel a példával folytatva - azt, hogy neked a piros vagy a kék vonat tetszik-e jobban... a két kérdés nem ugyanaz! De az analógia azért erősen sántít az eredeti kérdésre vetítve. És én is úgy gondolnám, hogy nem az oviban vagyunk, ezért feltételezem, hogy olvasni is és szöveget értelmezni is tudnak az itt választ adók.


Én részemről ezt a vitát lezártam, aki akar válaszol értelmesen, aki meg csak vitatkozni akar, az tegye azt, ha attól jobban érzi magát.

2012. márc. 23. 11:12
 35/68 anonim ***** válasza:
78%

De hogyha valaki szerint a kérdésre nem létezik értelmes válasz, akkor az is egy értelmes és egyenrangú reakció, minthogy az is, hogy valaki szerint van, és az micsoda.


Éppen ez világít rá arra, hogy a helyzet nem olyan egyszerű, mint ahogyan a kérdés feltételezi, és hogy nem mindig lehet rá egyszerű és kizárólagos választ adni.


Persze itt van ez:

"És kérem szépen, hogy ne válaszoljanak azok, akik képtelenek magukat ebbe a helyzetbe képzelni!"


Az emberek joggal érzik, hogy ez a megkötés nyilván félrevezető információhoz vezet. Mert ezt figyelembe véve ésszerűen feltételezhető, hogy a maradék lehetőség meglehetősen egyoldalú. A szerinted nem a kérdésre válaszoló emberek erre próbálták felhívni a figyelmed. Ezért, ha nem is szándékoltan, de a kérdés provokatív felhangot nyer.

2012. márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
69%

Köszönöm a válaszod kérdező. Nem vagy te primitív, egyáltalán, csak mást gondolsz. Én ezt elfogadom.

Viszont sokan szerintem azért nem akarnak vagy tudnak válaszolni neked, mert:

1. Ami miatt én sem bírtam túl normálisan, mert túl bonyolítom és úgy gondolom, hogy Isten nélkül nincs semmi. Hogy miért az most mindegy, mert már leírtam a gondolataim.

2. Szerintem támadást látnak a kérdésedben sokan vagy nem is tudják, hogy kezelni.


Nagyon fontos tudni, hogy ezek az emberek mit gondolnak az Istenről és mi van helyette, ha van. Vagy adni valami értelmet az életnek és a halálnak.

Hibáztatni nem hibáztathatnak senkit, mert senki nem tudta, hogy mi van pontsan és ők választották a hitet.

Ha most arra gondolsz, hogy kiderül, hogy nincs Biblia Isten, biztos, hogy nem fognak az emberek templomba járni, hisz minek? Lehet azt fogják érezni, hogy kidobtak időt, vagy ki lettek használva, de ezért ők a felelősek és nem más.

Nehéz elképzelni ezt nagyon. Tudod én sem hiszek, hanem az értelem alapján jutottam arra, hogy van valami. És az értelmem ellentét felfogni elég megeröltető.


Akik pedig azt válaszolnák neked, hogy megkönnyebülnének azok már most hülyítettik magukat. Csalódás tuti lenne, de ha kiderül az igazság, azt el kell fogadni. De ahogy többen írták, nem hinnék el.


Te szerintem azoknak a véleményére vagy kiváncsi, akik megszállottan egy könyv tartalmát mondogatják.

De hidd el, hogy ők is gondolnak e mögött normális dolgokat. Aki nem, annak tuti nincs internetje:)

2012. márc. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:

Azt nem lehet mondani, hogy semmi van. Mert csak úgy lehet pontos érzést adni, ha megmondják, hogy mi van. Vagy legalább egy bizonyítás lenne, hogy mi hogy alakult ki.

De milyen lenne már, ha valami képlettel le lenne írva, hogy mikor, hogy kellett megszületnem és mit gondoljak.

Mert nehéz azt is felfogni, hogy csak úgy magától tudok gondolkodni. Azt meg sehogy nem tudom elfogadni, hogy báb vagyok. Egy játék.

2012. márc. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:

Konkrétan akik tudnak neked válaszolni, azok nem fognak igazat írni, mert vagy nem gondolják végig az egész dolgot, vagy nem kaptak elég infót. Vagy rávágnak valamit azzak kapcsolatban, hogy mi lenne, ha a bibliai isten nem lenne.

De aki ezt így le tudja neked írni egyszerűen, az csak egy bemesélt izében hitt, amit a szájába adtak és onnantól kezdve egyén függő hogy mit fog érezni és reagálni. Nagyon függ attól, hogy mi van helyette.

2012. márc. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
69%

Én fel tudom fogni, hogy milyen a semmi, csak az értelemnek mond ellent, ezért nem bánnám, mert nem félek az örök haláltól.

De ha egy ember hitt valamiben értelem nélkül, akkor az most elkezd majd gondolkodni. És vagy tagadni fogja az igazat, vagy elfogadja, vagy megőrül az egészbe.

Nem akarok mellébeszélni, tudom, hogy kérted ezt.

De ez a kérdés csak be fog téged csapni. Max arra kapsz választ, hogy vannak akik gondolkodás nélkül hisznek valamiben, mint egy kuka.

2012. márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 A kérdező kommentje:

"Az emberek joggal érzik, hogy ez a megkötés nyilván félrevezető információhoz vezet."


Álljunk már meg egy pillanatra! Én itt saját egyéni érzéseket kérdeztem, nem általános igazságokat. Ebben nincs semmi, ami félrevezető információhoz vezessen. Ha valaki nekem azt írja, hogy nem tudná akkor sem elhinni, hogy nem létezik Isten, azzal semmi bajom, ahogy nem is volt vele bajom, hiszen volt, aki ezt írta. Felhívnám a figyelmed arra, hogy nem egyes szám harmadik személyben kérdeztem, általánosítva, hanem megszólítva mindenkit, ami nálam (és szerintem nem csak nálam) azt jelenti, hogy mindenkinek a személyes véleményére vagyok kíváncsi, nem arra, hogy mit gondolnának általában az emberek. Az nem érdekel, mert az általánosításban pont az egyéni különbségek vesznek el. Engem pedig pont ezek érdekelnének!


Szörnyű, amikor valamit mindenki túl akar bonyolítani. Nem kell emögé semmi extrát látni.

Feltegyem újra kérdést?

Tessék:

Arra vagyok kíváncsi, hogy ha egyértelművé válna, hogy nem létezik Isten, akkor ki mit kezdene ezzel az információval? Milyen érzéseket váltana ki belőletek? Azt is leírhatjátok, hogy mit tartotok helyette elképzelhetőnek, vagy mit szeretnétek helyette. De azt is írhatjátok, hogy nem lennétek hajlandóak elhinni, hogy ez igaz. Nem kell észérvekkel megtámogatni, hogy mit miért éreznétek. Csupán leírni és annyi.


Aki nem érti, annak mondom, hogy értelmezze ezt egy kreatív "játékként". Ami szerintem mindenkinek érdekes, aki valóban részt vesz benne. Aki pedig nem vesz részt benne, annak nincs szava a "játékban". Ez az ok, amiért megkértem a beleélésre képteleneket, hogy ne válaszoljanak. Ha majd arra leszek kíváncsi, miért képtelenek sokan ebbe a helyzetbe beleképzelni magukat, akkor azt kérdezem meg. :) Értelmes ember vagyok, tudom mit csinálok, nem kell félteni. :D


Nem akarok világot megváltani, sem senkit semmiről meggyőzni, sem vitázni, csupán gondolatban kalandozni. Aki erre képtelen, azt arra kér(t)em, hogy ne rontsa el a "játékot". Ami úgyis jó, ha csak kevesen vesznek részt benne. Remélem, így kezdi mindenki érezni, hogy nem véresen komoly konklúziókra várok és nem is kényszerítek bele senkit semmibe. És azért vallási témát választottam, mert ez sokakat érdekel és ennél általában magas fokú érettség szükséges az ilyen jellegű kérdések őszinte megválaszolásához.

2012. márc. 23. 12:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!