Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mi változna az életetek...

Hívők, mi változna az életetekben, ha kiderülne, hogy nincs Isten és a Biblia is csak "mese"?

Figyelt kérdés

Ezt amolyan gondolatkísérletnek szánom.

Ezért nem érdekelnek azok a válaszok, hogy de ilyen nem fog kiderülni, meg hasonlók. Nem akarok senkibe belekötni és nem akarok senkit arról győzködni, hogy nincs Isten.

Csak és kizárólag az érdekel, hogy ha minden kétséget kizáróan bizonyítani lehetne, hogy nem létezik semmilyen isten, akkor mihez kezdenének a hívő emberek. És nem csak a keresztények véleményére vagyok kíváncsi, bár a kérdést így sikerült feltennem, hanem minden egyéb vallást gyakorlóéra is.


Hogyan reagálnátok rá, ha kiderülne, hogy amiben hittetek az nem létezik, nem igaz? Mit éreznétek, mit kezdenétek a ténnyel? Mi változna a mindennapjaitokban?


És kérem szépen, hogy ne válaszoljanak azok, akik képtelenek magukat ebbe a helyzetbe képzelni!


2012. márc. 22. 11:58
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 A kérdező kommentje:

"De ez a kérdés csak be fog téged csapni."

Szerintem nem. Miben csapna be? Nincs helyes és helytelen válasz arra, hogy egy adott helyzetben hogyan éreznéd magad. És ennek hatására miben változnál, mit gondolnál.

Akár hazudik erre valaki, akár nem, az mindegy, hiszen a hazugsággal pl. a vágyódását is kifejezheti valami iránt.

2012. márc. 23. 12:56
 42/68 anonim ***** válasza:
43%

Ugyan én nem vagyok hívő, de szerintem semmi sem változna. Épp ezért hívők. Mert bármilyen bizonyítékot letehetsz te eléjük, hogy mondjuk létezik az evolúció, elutasítják.

Ha bebizonyosodna, hogy nincs Isten, akkor sem hinnék el és megmagyaráznák valami logikátlan maszlaggal ahogyan most is teszik.

2012. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
69%

Rendben, nem szeretném tovább szítani a vitát, azt hiszem, értem, mire is szeretnél kilyukadni.


Hogy pontosan mit reagálnék, azt nem tudom, mert nem tudom magamon keresztül megítélni, mennyire erős a hitem. Úgy hiszem, egy igazán erős hitű embert nem nagyon tudna meggyőzni semmi az ellenkezőjéről, szóval ők biztosan a hitük próbájának fognak fel.


Van egy jó kis film, ami hasonló keratív játékot követ, bár kicsit más témában: Scorsesétől a Krisztus utolsó megkísértése. Kicsit más felvetésű, de analógnak mondható jelenet játszódik le benne, amikor Pál apostol találkozik Jézussal, aki a film szerint nem halt meg a kereszten, hanem boldogan éldegél a családjával. Jézus szemére veti Pálnak, hogy valótlanságot tanít, de Pál nem ért vele egyet. Képes felfogni, hogy valóban Jézus áll előtte, mégsem érdekli. Szerinte az igazi hit felette áll annak, amit az ember igazságként tapasztalhat. Amit az ember igazán hisz, amellett akkor is kitart, ha minden evilági tapasztalat az ellenkezőjéről igyekszik meggyőzni.


A jelenet itt kezdődik:

[link]

És itt folytatódik:

[link]


remélem valamelyest hasznos tudtam lenni :)

2012. márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
28%

Szerencsétlen emberek itt oldalak óta csak válaszolnak, a kérdező meg már nem is figyel azokra csak a nem létező támadásokat igyekszik visszaverni :DDDDDDDDDD

Azt nem nagyon értetted, amit én írtam korábban. Mert nem tudsz elvonatkoztatni.

2012. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
78%

Nehéz leírni hogy személy szerint mi lenne a reakcióm. Biztosan megrázkódtatásnak élném meg, ami azt hiszem érthető. A világképem alapja csúszna ki a talpam alól, irdatlan ürességet éreznék. Újra kéne gondolnom mindent, ami nem baj, szeretek gondolkodni. Biztos van olyan (főleg idősebb) hívő aki beleőrülne vagy tényleg elhitetné magával hogy mégiscsak létezik Isten, a biztos tudás ellenére is.


Ha túltenném magamat az első sokkhatáson, azt hiszem nem változnék sokat. Az igazi hívő (bármely vallásból) nem azért hívő mert jutalmat vár érte vagy mert fél a büntetéstől. Ez baromság. Nem azért tér meg valaki mert "hm.. ja... mivan ha mégiscsak van Isten, jobb lesz ha ügyelek" hanem azért mert lát egy nagyon jó példaképet maga előtt és úgy érzi hogy "basszus, honnan merít ez az ember ennyi erőt-türelmet-kitartást-boldogságot (mindegy hogy mit), én is olyan szeretnék lenni mint ő". Ha ez nincs, normális embertől hiába is várjuk hogy vallásos legyen.


Péter véleményével szemben én továbbra is imádkoznék. Más kérdés persze hogy az ima átalakulna, kicsit, meditatívabb, befele fordulóbb lenne, mivel biztosan tudnám hogy igazából magammal beszélgetek. Az imára nekem továbbra is szükségem volna, hiszen saját magamon tapasztalom hogy jó és hasznos. Talán átnevezném valami másnak, mondjuk meditációnak vagy ilyesmi.


Nem tudom hogy a morális dolgokban mi változna, én a szexualitás kérdését eddig is nagyon szabadon kezeltem ("amíg másnak nem ártasz, nem bántasz meg senkit, addig minden szabad") úgyhogy ezen nem változna semmi.


Azt meg hogy másokon mennyit segítenék, valószínűleg az határozná meg hogy a környezetemben mit látok. Ne feledd el hogy az erkölcs valamilyen szinten közösségi normákon nyugszik, amit biztosan befolyásol a vallás, de nem közvetlenül a vallásos tanításokból ered.



Nem értem hogy mi a baj ezzel a kérdéssel, azt hiszem sokan csapdát sejtenek benne ami érthető. Az is lehet hogy maguk sem mernek belegondolni az általad vázolt helyzetbe. Maga a kérdés is kicsit kétértelmű lehet sokak számára. Úgy érted hogy Isten nemlétét racionálisan bizonyítanák be a tudomány segítségével oly módon hogy azt mindenki megérti és felfogja a saját logikus gondolkodása szerint? Vagy úgy érted hogy valamitől egyik pillanatról a másikra mindenki "megvilágosodna" és érezné legbelül, egyértelműen biztos volna benne hogy Isten nem létezik? Én inkább ez utóbbi esetet vettem figyelembe mert ez értelmesebb... =)

2012. márc. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
32%
Ez mar kiderult... De nem minden tenyt kell elfogadni... Sok alice maradt meg csoda orszagban...
2012. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, én sem támadni akartalak amikor Isten természetéről írtam, csupán a következőre utalok:aki Istent pusztán egy személynek vagy egy dolognak tartja, az el tudja képzelni, milyen lenne, ha nincs Isten. (jó vagy rossz világ, ez most mindegy, beállítottságtól függ.) De aki Istent az élet forrásának tartja, annak a számára ez a kérdés nem értelmes (és nem te, kedves kérdező, csak a kérdés) mégpedig azért mert ha az élet forrását elveszed, akkor nem marad semmi.
2012. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
20%
#46 várom a bizonyítékot.
2012. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
36%

Kedves #46!

Oké Istent csupán annyival definiálod hogy "az élet forrása", de semmilyen más tulajdonsággal nem ruházod fel, akkor akármi lehet. Ennél jóval többre van szükség ahhoz hogy "Isten" legyen...


Máshogy fogalmazva: Akkor te most még miben hiszel?


#44 voltam

2012. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdező:mi történne ha kiderulne hogy Isten létezik és hogy a bibliai igazságok mégis igazak?


mondhatom hogy egyszer ugyis kiderul mindez mint pl. akkor mikor meghalsz. akkor meglátod hogy igaz volt-e vagy sem .. csak jobb most míg élunk Istent keresnunk mind akkor amikor már késő..


" Az Úr letekint a mennyből az emberek fiaira, hogy meglássa, ha van-é értelmes, Istent kereső."

(Zsolt53:3) tehát az értelmes ember (Isten szempontjábol) az aki Öt keresi.

2012. márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!